Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Muhittin BOŞAT
mbosat@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Fatih Terim inandırıcılığını yitirdi

14 Haziran 2017 Çarşamba

Milli futbol takımımızda uzun süredir devam eden sorunların tek nedeni, geçmiş dönemlere göre otorite zafiyeti yaşayan, sorunları açıkça ortaya koyamayan ve futbolcularını basının önüne yem olarak atan Fatih Terim’in kendisidir.

Geçmiş dönemlerde, çalıştırmış olduğu takımlardaki oyuncuları üzerinde disiplini ve mutlak otoritesi ile tanıdığımız bir Fatih Terim vardı.

Bugün ise milli takım uçağında Fatih Terim’in on iki sıra arkasında, milli takım kaptanı Arda Turan, gazeteci Bilal Meşe’ye saldırıyor, yumruk vurmaya yelteniyor, “Seni bu uçağa alanın” diyerek TFF Başkanı ve Fatih Terim’e de yönelik çok ağır küfürler edebiliyor.

Ancak işin ilginç tarafına bakın ki milli takım futbolcularını taşıyan bu özel uçakta çıkan kavga ve edilen ağır küfürler için bizim milli takımımızın  teknik direktörü Fatih Terim kafasını dahi çevirip bakabilme ve ‘Ne oluyor burada?’ diyebilme cesaretini bile gösteremiyor . 

Üstüne üstlük “ Hostes ile gazeteci arasında tartışma olduğunu sanıp önemsemedim”diyor.

Yapma be Fatih hoca!

Senin içinde bulunduğun İstanbul -Ankara arasında sefer yapan THY’nin tarifeli uçağı değil ki, hostes ile gazeteci arasında tartışma çıktı zannedeceksin ve bakmayacaksın! 

O uçak senin sorumlu olduğun Türk milli futbol takımını taşıyor!

Açıkça sana ve TFF Başkanına küfür eden milli takım kaptanı Arda Turan’dan çekindiğin için bu işe karışmıyor ve olayı uçaktan indikten sonra öğrendim diye geçiştirmeye uğraşıyorsun. 

Daha sonra da ‘Uçaktaki olayı ben görmüş olsam Arda Turan’ı aynı uçakla geri gönderirdim’ diyorsun. Ancak hiç inandırıcı olamıyorsun Fatih hoca!

Kosova maçı öncesinde yaptığın konuşmada, ‘Maç sonrasında her soruya cevap verip ortada hiçbir gri durum bırakmayacağım’ demiştin. Ancak maç sonrası yaptığın basın toplantısında hiçbir şeye açıklık getirmediğin gibi futbol kamuoyuna yeni bulmacalar hazırlayıp her tarafı gri renge boyadın. Artık 64 yaşına geldin ve 30 senedir teknik adamlık yapıyorsun. Her şeyi çok net ve açık bir şekilde şimdi konuşamazsan ne zaman konuşacaksın?

Ya şimdi her şeyi net olarak anlat ya da sonsuza kadar sus be Fatih hoca!

İki çift söz de Arda Turan’a söylemek istiyorum. 

Ne kadar haklı olursan ol, baban yaşındaki bir gazeteciye saldırıda bulunmak sana hiç yakışmadı Arda Turan. 

Ayrıca geçen hafta annenin sözleri üzerine yapmış olduğumuz haberi “Annem basından kimseye konuşmadı, haber asılsızdır” diyerek sosyal medya hesabından yalanlayan Arda Turan’a geçtiğimiz çarşamba günü dayısı İsmail Seviş’in telefonundan annesi Yüksel hanım ile konuşarak o haberi yaptığımızı ve Arda Turan’ın yalanlamasının asılsız olduğunu buradan hatırlatmak istiyorum.