13 Nisan 2021 Salı / 1 Ramazan 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Resul TOSUN
rtosun@stargazete.com
Yazarın Sayfası

FETÖ tezgâhına dikkat!

22 Eylül 2019 Pazar

23 Haziran seçim sonuçları, yeni parti kurma çabaları, muhalefetin moral üstünlüğü ve yapılan algı operasyonuyla AK Parti iktidarı hınzır bir propagandayla karşı karşıya. 

AK Parti 2011 yılına kadar çok başarılıymış ama 2011’den sonra çizgisinden kopmuş ve tökezlemeye başlamış. 

Yeni parti kurma çalışmaları yapanlar da örnek gösterilerek kuruluş ilkelerinden koptuğu iddiasıyla bu propaganda yapılıyor. 

Parti kurmaya çalışanların doğrudan ilişkileri var mı yok mu bilemem ama bu algı operasyonu tamamıylaFETÖ ürünü bir operasyondur.

*** 

FETÖ’nün yan kuruluşu olan Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil 17/25 Aralık darbe girişiminden sonra açık açık ‘Biz 2011’den beri AK Parti’ye muhalefet ediyoruz’ demişti. 

Bugün sürdürülen algı operasyonu ile AK Parti’nin başarısının arkasında kendilerinin olduğunu, desteklerini kesince partinin başarısız kaldığını ima ediyorlar. 

Oysa iktidarın başarıları kimi konjoktürel aksamalara rağmen devam ediyor. 

Çevremizdeki ateş çemberi ve dost görünen ABD’nin körüklediği bölgedeki fitne ateşinin ekonomi dâhil kimi alanları olumsuz etkilemesi, hükümetin başarısızlığı değil hükümete kurulan tuzakların yansımasıdır. Hükümet buna rağmen sessiz devrimlere imza atmaktadır. 

Muhalefetin yandık bittik battık edebiyatı icraatları örtme ve iktidarı karalamadan başka bir şey değildir. 

*** 

Ülkenin ne kadar büyük olduğunu, iktidarın ne kadar başarılı olduğunu ve geleceğimizin ne kadar aydınlık olduğunu sadece bugün son günü olan Atatürk Havalimanı’ndaki TEKNOFEST’i görünce bile anlamak mümkündür. 

Kurumlar bir kenara, ortaokuldan üniversiteye kadar öğrencilerimizin bile ne denli başarılı çalışmalara imza attığını gözleriniz yaşararak görürsünüz. 

Sadece insansız hava araçlarında dünyada 4 ülkeden biri olduğumuz değil, diğer ürünlerimizle de güçlü bir ülke olduğumuzu anlarsınız. 

*** 

TEKNOFEST sadece havacılık ve uzay değil aynı zamanda teknoloji festivaliydi. Ben sadece 3 saat seri bir şekilde gezebildim. Ama her standı her etkinliği görmek için bence bir gün bile yeterli değildi. Ama o 3 saatlik gezi bile ülkeme olan, ülkemin insanına olan güvenimi geleceğimize olan umudumu güçlendirdi. 

Kara propaganda benim moralimi hiç bozmadı ama festival moralime moral kattı desem abartmış olmam. 

*** 

Erdoğan’a duydukları nefreti kendi ülkesini karalayarak sürdüren çevreler maalesef ya bilerek ya da farkında olmadan FETÖ’nün tezgahına gelmektedirler. 

Üretim yok yaygarasını koparıyorlar. Oysa üretim olmasa ihracat 36 milyar dolardan 170 milyar dolara nasıl çıkar? 

Mesela, ticari araç üretiminde dünyada sekizinci, Avrupa’da birinciyiz. 

Toplam oto ana sanayi üretiminde dünyada on dördüncü, Avrupa’da beşinciyiz.

Fındık, kiraz ve incir üretiminde dünyanın en büyük üreticisiyiz.

Taze kayısıda ise dünyada ikinciyiz.

Haşhaş tohumu üretiminde dünya ikincisiyiz.

Sofralık zeytin üretiminde dünyada üçüncü sıradayız.

Elma üretiminde dünya beşincisi ve Avrupa ikincisiyiz.

Mercimek üretiminde dünya üçüncüsü ve Avrupa ikincisiyiz. 

Domates üretiminde dünyada dördüncü ve Avrupa’da birinciyiz. 

Örnekleri saymaya yerim yetmez.   

*** 

Lokomotif dahi ürettiğimizi ve hatta Almanya, İngiltere ve ABD’ye lokomotif ihraç ettiğimizi kamuoyu bilmiyor! 

Maalesef AK Parti de hükümet de Türkiye’ye çağ atlatan icraatlarını kamuoyuna anlatmada yetersiz kaldığı için muhalefet bardağın boş tarafına vurgu yapa yapa algı oluşturuyor. 

Demokratikleşmeden insan haklarına, ekonomiden turizme, tarımdan eğitime, sanayiden ulaştırmaya ve sağlığa varıncaya kadar 17 yıl içinde rekorlar kırmış bir hükümet var. 

Evet bürokraside ve partide kimi aksaklıklar eksiklikler ve hatta yanlışlar var. 

Ama bu olumsuzlukları gören ve gidermeye kararlı görünen tecrübeli ve başarılı bir liderin de var olduğunu unutmamak lazım.