14 Nisan 2021 Çarşamba / 2 Ramazan 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Hüseyin GÜLERCE
hgulerce@stargazete.com
Yazarın Sayfası
Dinle

Gerçekten kim bu Fetullah Gülen?

27 Şubat 2021 Cumartesi

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tam bir ihanet teşkilâtı.

Geçen hafta Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT'in) imza attığı bir operasyon, karşımızda ihanetin de ötesinde alçak, sinsi, şeytanî bir ABD taşeronu olduğunu gösterdi...

FETÖ'cü Gürbüz Sevilay, Özbekistan'da yakalanıp Türkiye'ye getirildi. Sevilay itirafçı oldu. 2019 yılı sonunda PKK'nın Suriye'deki kolu PYD'nin elebaşı CIA ajanı Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin'in de aralarında bulunduğu yönetici teröristlerle görüşmeler yaptığı ortaya çıktı. Sevilay'ın, terör örgütüne anti tank füzeleri, radar sistemi ve termal üniforma gibi mühimmat ile teçhizat sağladığı belirtildi. Ukrayna'daki bir şirket üzerinden anti-İHA, anti-Drone silah sistemleri anlaşması yaptıkları da itiraflar arasında...

Gürbüz Sevilay, ihanetine girişmeden önce Pensilvanya'da FETÖ elebaşı ile görüştüğünü de anlatıyor.

Hani, hain-ajan diyoruz da, din adamı kimliği ile milletimizin inanç değerlerini istismar eden Fetullah Gülen'in, bu kadar kalleşlik, şerefsizlik yapacağını onunla tanışmış kimse tahmin edemezdi.

Gerçekten kim bu Fetullah Gülen?

Türk milletine, devletimize bu derece düşmanlığı nereden geliyor?

İsrail, ABD, İngiliz, Alman, Fransız istihbarat birimleri ile işbirliğinin asıl sebebi ne?

Bu ülke çok hain gördü de, Fetullah Gülen gibisi görülmedi.

Bakınız 10 gün önce teslim olan PKK'lılardan S.S.'nin verdiği çarpıcı ifadeye göre 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye'den kaçan FETÖ'cü rütbeli 2 güvenlik görevlisi, PKK'lılara "anti terör" eğitimi verdi.

Demek ki neymiş; ha FETÖ, ha PKK imiş...

15 Temmuz yargılamalarının sonucunda ilginç bir tablo ortaya çıktı.

Hatay'dan tutun Van'a kadar 2. Ordu Komutanlığı emir ve sorumluluğundaki generallerin hemen hepsi darbe girişiminden, vatandaşları bombalamaktan, terör örgütüne yardım ve yataklıktan tutuklandılar.

FETÖ-PKK işbirliği, meğer yıllardan beri ABD'nin kontrol ve yönlendirmesi ile bilhassa Doğu ve Güneydoğu'da ihanet mevzileri edinmiş.

Mesela şu ortaya çıktı: Hendek olayları, 15 Temmuz'a zemin hazırlamak için tezgâhlanmış.

Dönemin 2'inci Ordu Komutanı Orgeneral Âdem Huduti, FETÖ'nün hain 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tutuklanarak, Malatya'daki FETÖ davasından 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Diyarbakır ve Mardin'deki hendek operasyonlarının başında yer alan, eski 7'inci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz da FETÖ soruşturması kapsamında ihraç edildi.

FETÖ ile PKK'nın CIA'nın iki kolu olduğu hakikatine dair artık elimizde çok belge var.

15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra firar eden 3 tuğgeneral ile çeşitli rütbelerdeki 60 darbeci asker, Zaho'da PKK'lı teröristlerce karşılanıp Kandil'deki ana kampa götürüldü. Hainler arasında kurmay subayların da olması dikkat çekti.

2 gün önce ibretlik bir yakalanma olayı oldu. Edirne'den Yunanistan'a kaçmaya çalışan aralarında meslekten ihraç edilen tuğgeneral, albay ve yüzbaşının da bulunduğu 5 kişi yakalandı. Yakalanan general, üç hafta önce ihaneti, itiraflar sonucu ortaya çıkan Milli Savunma Bakanlığı eski Personel Daire Başkanı Tuğgeneral Nuri Canıkıymaz'dı.

Neden öncelikle Yunanistan'a kaçıyorlar?

FETÖ elebaşı son videosunda, Yunanistan'dan "kardeşlerimiz" diye bahsederek şöyle diyor:

"Orası güvenli liman. Orada size yeni kapılar açılıyor. Bugün İngiltere kardeşiniz, Almanya, Fransa, Hollanda, Yunanistan kardeşiniz. Oralardan dünyaya açılan kapılarınız var..."

Ne haber, merhamet damarlarımıza basan sinsi FETÖ'cüler.

Biraz da bu gerçeklerden bahsetsenize...