Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
fkiziltas@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 08.05.2013

08 Mayıs 2013 Çarşamba

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Maddi ve manevi değerlerinizle ilgili tartışmalara girebilirsiniz. Sabah saatlerini kendinize ayırmak, kişisel bakımınızla ilgilenmek, ilişkilere zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Öğleden sonra güven ve huzur ihtiyacınız artabilir, risk almaktan çekinebilir, yeni adımlar atmaya kendinizi hazır hissedemeyebilirsiniz. İhtiyacı olanlara parasal yardım yapmak isteyebilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Sabah saatlerinde kendinizi saklayarak açığa çıkmak istemeyebilirsiniz. Kulislere katılabilir, kulağınıza gelen dedikodulara yorum yapabilirsiniz. Fakat öğle saatlerinde Ay’ ın burcunuza geçmesiyle kendinizi daha rahat ifade edebilirsiniz. Maddi ve manevi konularda güven ve huzur ihtiyacınız artabilir, geleceğe dair hayallerinizi gerçekleştirebilmek için hareket edebilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Birkaç gündür devam eden yüksek enerji ve hareketlilik öğleden sonra yerini daha sakin ve yalnız kalmaya bırakabilir. Özellikle ekonomik konularla ilgili endişeleriniz kafanızı meşgul etmeye başlayabilir, birikim yapmanın önemini hissedebilirsiniz. Güven ihtiyacınızı sorgulayabilir, huzura her zamankinden fazla ihtiyaç duyabilirsiniz. Hayallerinize ulaşmak için planlar yapabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Güne enerjik, neşeli ve hareketli başlamanıza rağmen günün ilerleyen saatlerinde daha sakin ve huzurlu olmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Arkadaşlarınızla zaman geçirebilir, aynı görüş ve düşünceyi paylaştığınız kişilerle paylaşımda olabilirsiniz. İdeallerinizi ve hayallerinizi gözden geçirebileceğiniz, geleceğe dair daha duyarlı ve hassas beklentiler içine girebilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Sabah saatlerinde hareketli ve enerjik olabilir, görüşlerinizi ifade ederken cesur davranabilirsiniz. Öğleden sonra ise enerjiniz düşse bile sosyal ortamlarda daha fazla yer alabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili plan ve projeler içine girebilir, kazançlarınızı ve birikimlerinizi sorgulayabilirsiniz. İş hayatınızda ekonomik konularla ilgili rekabet ani tepkiler vermenize neden olabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Finansal konularla ilgili hareketlilik yerini ekonomik konularda daha az risk almaya bırakabilir. Yurtdışı, mahkeme ve yüksek eğitime dair gelişmeler gündeme gelebilir. Görüş ve inançlarınızı ifade ederken rekabetçi davranabilir, hayata bakış açınızı değiştirmeye karşı direnç göstererek herşeyi olduğu gibi muhafaza etmeye çalışabilirsiniz. İlişkide olduğunuz kişiler ufkunuzu genişletebilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Birkaç gündür karşınızdakilerin enerjisi ve canlılığı size de iyi gelmiş olabilir ama öğleden sonra maddi konularda ki krizlerin derinleşmesi endişeye neden olabilir. Kendinizi güvende hissedebilmek için risk almaya direnç gösterebilir, dönüşüme karşı ayak direyebilirsiniz. Finansal konularda gelişen anlaşma zeminini gözden kaçırmadan hareket edebilmelisiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Yorucu ve yoğun tempolu geçen birkaç günün ardından biraz dinlenmek ipleri karşı tarafa bırakmak isteyebilirsiniz. Öğleden sonra Ay karşıt burcunuzda hareket etmeye başlıyor ve ilişkiler, işbirlikleri önem kazanıyor. Düşmanlarınızın yazılı ve sözel saldırıları karşısında harekete geçmekte zorlanabilir, kendinizi ifade edemeyebilir, karşınızdakilere ne kadar güvenebileceğinizi sorgulayabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Birkaç gündür hayattan keyif alabileceğiniz, neşeli ve enerjik zamanlar geçirmiş olabilirsiniz ama artık daha fazla çalışacağınız ve yorulacağınız bir gündesiniz. Beraber çalıştığınız kişilerle aranızda çatışmalar yaşayabilir, iş ortamınızda güveniniz sarsılabilir. Akrabalarınızın sizden isteklerine karşı duyarsız kalamayarak onların yardımına koşabilirsiniz.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Sabah saatlerini evinizde ya da aile fertlerine zaman ayırarak geçirebilirsiniz. Fakat öğleden sonra romantik ilişkiler ve çocuklarla ilgili gelişmeler ön plana çıkabilir. Sevdiklerinizle aranızda inatlaşmadan doğan tartışmalar yaşanabilir. Mevcut durumu muhafaza etme isteğiniz, değişime karşı direnç yaratabilir. Yaratıcılık gerektiren çalışmalarda başarılı olabilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Güne hareketli bir iletişim trafiği ile başlayabilir, yakın çevrenizle zaman geçirebilirsiniz. Fakat günün ilerleyen saatlerinde ev ve aile ilişkileri gündeme gelebilir. Yatırım ve birikimlerinizle ilgili kendinizi güvende hissedemeyebilir, bir an öfkenize yenilerek çatışmalar yaşayabilirsiniz. Ekonomik konularla ilgili sıkıntılara yaratıcı çözümler bulabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Bugün yazılı ve sözel iletişiminizde çatışmalar yaşayabilir, inatlaşmadan kaynaklanan gerilimi hissedebilirsiniz. Duygusal olarak kendinizi güvende ve huzurlu hissetmek istiyor olabilirsiniz. Fakat değişen şartlar sizi huzursuz ederek yeniliklere ayak diremenize neden olabilir. Akşama doğru kendinizi daha yaratıcı ve romantik bir dille ifade edebilirsiniz.