Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 23.08.2014

23 Ağustos 2014 Cumartesi

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Huzursuzluk ve kararsızlığın yoğun olduğu bir gün geçirebilirsiniz. İç dünyanızda veya aileden kaynaklı baskılar bugün de devam etmekte. Sorunları çözmek için attığınız adımların sonuçlarını alamayabilirsiniz. Sakin kalmaya çalışmalı; empati kurmaya özen göstermelisiniz. Yeni girişimler yerine beklettiğiniz işleri tamamlamaya yönelebilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bugün duygularınızla düşünmeye çalıştığınızdan; zihinsel baskı hissedebilirsiniz. Yakın çevreniz ve kardeşlerle aranızdaki iletişim kararsızlıktan, alınganlıktan ya da aşırı hassasiyetten dolayı kopabilir. Yurtdışı işleriniz, eğitim ve yolculuklarla ilgili gelişmelerde istediğiniz ilerlemeyi yapamamanın getirdiği gerilimi yaşayabilirsiniz. Bu koşullar altında taleplerinizi ertelemelisiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Maddi konularda kendinizi güvende hissetmeyebilir, girişimlerinizin ilerlememesinden dolayı sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bugün borç ve alacaklarınızla ilgili yeni planlar yapmak ve başlangıçlarda bulunmak yerine düzeni korumaya önem vermelisiniz. Yaşadığınız kararsızlıklar ve hassasiyet önünüze engeller çıkmasına yol açabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Bugün endişeli ve hassas ruh haliniz yaşadıklarınıza sağduyulu tepkiler vermenizi zorlaştırabilir. Yakın ilişki de olduğunuz kişilerle aranızda belirsizliğin ve kararsızlığın getirdiği sıkıntılar oluşabilir.  İş, sosyal hayatınızda yeni gelişmelere açıksınız. Ancak bugün girişimlerinizden istediğiniz verimi almakta zorlanabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

İçten içe kararsızlık yaşayabilir, endişelerinizle baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Huzur ve güveni bulmakta zorlanacağınız bir gün olabilir. Kontrolünüzde olmayan gelişmeler, ailevi sorunlar ve duygularınızı ifade edememeniz bu hislerinizin artmasına neden olabilir. Güvenli koşulları hazırlayana kadar harekete geçmemelisiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bugün geçmişinizi, geleceğinizi ve hedeflerinizi irdeleyerek, sorgulayabilirsiniz. Aileden kaynaklanan sorunlar; içinde olduğunuz gruplarla veya arkadaşlarınızla olan planlarınızın ertelenmesi kaygılara neden olabilir. Beklediğiniz işlerin sonuçlarını ya da ödemelerini almakta zorlanmanız, kararsızlığa ve üstünüzde baskı hissetmenize yol açabilir.

Terazi  24 Eylül - 22 Ekim

Toplumsal alanda var olmak için attığınız adımların ertelenmesi duygusal krizler yaşamanıza neden olabilir. Bugün yeni başlangıçlarda bulunmadan elinizde ki işlere odaklanmanız ve girişimlerinizin sonuçlarını almak için beklemenizde fayda var. Evde yaşanan sorunları ancak sevdiklerinizin isteklerine kulak vererek ve empati kurarak çözebilirsiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Duygusal yoğunluk kurduğunuz iletişimin tıkanmasına ve kendinizi ifade edememenize yol açabilir. Planların ertelenmesi yaşamın sonu olmadığı gibi yeni başlangıçlar için bir fırsat. Geçmişi ve geleceği akılcı bir bakış açısıyla değerlendirebilirseniz ileriye yönelik hedefler geliştirebilirsiniz fakat yeni girişimler için biraz beklemelisiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Bugün aşırı bir duygusallık ve hassasiyet içinde olmanız endişelerinizi artırabilir, kendinizi duygusal krizlerle baş etmeye çalışırken bulabilirsiniz. Ortaklıklarınızı tekrar gözden geçirmek ve ailenizle ilgilifinansal konuları değerlendirmek isteyebilirsiniz.Kararsız kaldığınız durumlarda harekete geçmek yerine beklemekte ve sezgilerinize güvenmekte fayda var.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Karşıt burcunuzdaki Ay, ikili ilişkiler ve ortaklıklarda kontrolü elinizde tutamadığınıza işaret etmekte. Eşiniz veya işbirliği içinde olduğunuz kişilerin duygusal ihtiyaçlarının ön planda olması sorunlara neden olmakta. Sizden beklenen duygusal tepkileri vermekte zorlanabilirsiniz. Aileye, eve ait konularda yeni girişimler somut sonuçlar getirmeyebilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Çalışma hayatınızda otorite konumundaki kişilerin baskısı altındasınız. Sizden talep edilenleri düşünce tarzınıza uymadığı için yerine getirmekte zorlanabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla aranızda yaşanacak sorunlar duygusal tepkiler vermenize neden olabilir. Sorunları empatiyle çözebilirsiniz. Sağlığınıza dikkat edin, üzüntülerin sizi yıpratmasına izin vermeyin.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Hayal dünyanız içinde mutlusunuz. Ancak gerçeklerin karşınıza çıktığı anlarda duygularınızı kontrol altına almakta zorlanmakta ve fevri tepkiler vermektesiniz. Aşk ve sevgiden yana beklentilerinizin yüksek olması ilişkilerinizde fazla hassas ve duyarlılık göstermenize neden olmakta. Çocuklarınızla olan iletişimde aksaklıklara rağmen pozitif gelişmeler yaşanabilir.