Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları - 28.08.2014

28 Ağustos 2014 Perşembe

Koç                21 Mart - 20 Ni­san

Karşıt burcunuzda ilerleyen Ay; ilişkilere, ortaklıklara ve işbirliklerine vurgu yapmakta. Artık daha fazla empati kurabilir; dialoga geçebilir; uyum ve dengede kalmaya çalışabilirsiniz. Çalışma hayatınızda başlatmış olduğunuz girişimleri bir anlaşma zeminine taşıyabilir; ikili görüşmelerde bulunabilirsiniz. Uyumlu hal ve tavırlarınız gerilime yerini bırakabilir.

Boğa      21 Nisan - 21 Mayıs

Bugün gerek iş hayatınızda gerek çalışma arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde uyum ve denge arayışında olabilirsiniz. Anlaşmalar, görüşmeler ve işbirlikleri gündemde önemli yer tutabilir. Ayrıca sağlığınızı veya beden güzelliğimizi ilgilendiren tedavilere başlayabilirsiniz. Akşam saatlerinde ise sizi gerilime iten durumlar keyfinizi kaçırabilir.

İkizler   22 Mayıs - 21 Haziran

Yakın ilişkilerinizi, çocuklarınızı ve yaratıcılığınızı ilgilendiren konular gündeminizde bugün önemli bir yer tutabilir. Günün ilk bölümünde uyumlu ve dengeli ilişkiler peşinde olabilirsiniz. Sosyal ortamlarda bulunabilir; hayatın keyiflerine yönelik hareket edebilirsiniz. Gerek parasal gerek duygusal paylaşımlarda yetersizlik hissi gerilim yaşamanıza neden olabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Ev, aile ve kariyere dair alanlarda bazı bitiş ve başlangıçlar içindesiniz. Dengeleri koruyarak ilişkilerinizi yürütmek isteyebilir; gereken taviz ve toleransı gösterebilirsiniz. Eve, yerleşime, gayrimenkul alım satımıyla ilgili işler de uğraşılarınız içinde olabilir. Gün boyunca kurmak istediğiniz uyum akşam saatlerinde bozulabilir; kendinizi birden bire güç savaşları içinde bulabilirsiniz.

Aslan     24 Temmuz - 23 Ağustos

Bugün isteklerinizi ifade etmek isteyebilir; hedeflerinizi ve yapmak istediklerinizi güzel bir dile getirebilirsiniz. İkna kabiliyetinizi uyumlu tavır ve davranışlarınızla birleştirebilirsiniz. Yeni bir eğitime, seminere katılmak; anlaşma ve görüşme yapmak veya yolculuğa çıkmak için fırsatlar önünüze gelebilir. Güçlü kişilerle girilecek dialoglar gergin geçebilir.

Başak   24 Ağustos - 23 Eylül

İşbirlikleri ve ortaklıklardan elde edeceğiniz gelir fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Birkaç gün önce başlatmış olduğunuz girişimlerin mali boyutunu ilgilendiren anlaşma ve sözleşmeler sizi meşgul edebilir. Aynı zamanda keyiflerinize ve sevdiklerinize ihtiyaçları için harcamalar yapabilirsiniz. Akşam saatlerinde ise gerginleşmenize neden olacak durumlar söz konusu.,

Terazi    24 Eylül - 22 Ekim

Burcunuza geçen ay; kendinizi daha rahat ifade edeceğiniz birkaç gün getirmekte. Uyum ve dengeden yana bir tutum içinde olabilir; gerektiğinde taviz ve tolerans gösterebilirsiniz. Ayrıca fiziksel güzelliğinizi ilgilendiren konularla ilgili bakım yaptırabilir; alış verişe çıkabilirsiniz. Sizi yoran ve üzerinizde baskı yaratan gelişmeler gün içinde keyifli olacak.

Akrep   23 Ekim - 22 Kasım

Sizi yoran ve aklınızda soru işaretleri yaratan ilişkilerinizi düşünebilir; sorunun kaynaklarını araştırabilirsiniz. Ayrıca birkaç gün önce başlattığınız proje, ekip çalışması veya arkadaşlarınızı içeren konularda bazı anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Uyumu ve dengeleri yakalamanız için bazı tavizler vermeniz gerekebilir. Akşam saatlerinde zihinsel baskı hissedebilirsiniz.

Yay         23 Kasım - 22 Aralık

Sosyal ortamlar ve ekip çalışmalarının yoğun geçeceği günlerdesiniz. Grup faaliyetleri organize edebilir; var olan plan ve proje kapsamında hareket edebilirsiniz. İşbirlikçi tarzınızı gün boyunca muhafaza etmek isteğinde olabilirsiniz. İlişkilerinizi dengede tutmak için akşam saatlerinde çaba göstermek zorunda kalabilirsiniz zira bazı çatışmalar açık durumlar söz konusu.

Oğlak    23 Aralık - 20 Ocak

İş ve sosyal yaşantınız, aile hayatınız gözler önünde yaşanabilir. Anlaşmalar, görüşmeler ve toplantılar sizi gün boyunca meşgul edebilir. Birkaç günden beri ön hazırlığını yaptığınız çalışmaları ve projelerinizi artık sunabilir; kendinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Ayrıca özel hayatınıza dair bir beraberliği açıklayabilir; ilişkinizi toplum önüne taşıyabilirsiniz.

Kova      21 Ocak - 19 Şubat

Yurtdışı, eğitim, hukuk ve medyayı ilgilendiren alanlardaki işlerinizle meşgul olduğunuz bir süreçtesiniz. Uyumlu ve ılımlı tarzınızla işbirliğine açıksınız ve var olan soruları çözmeye yatkınsınız. Bugün zekanızı ve sosyal yönünüzü bir amaç için bir araya getirebilir; aranılan kişi olabilirsiniz. İlişkilerinizde dikkatli olmalısınız zira gerilime açık koşullar var.

Balık      20 Şubat - 20 Mart

Başlatmış olduğunuz işbirliklerinin mali yönü bugün sizi meşgul edebilir. Fikir alış verişleri yaparak, anlaşma zemininde buluşarak eşit paylaşımlarda bulunma niyetiyle hareket etmektesiniz. Maddi manevi paylaşımlarda dikkatli olmaya bakın zira bazı haksızlıklara uğrayabilirsiniz. İşbirlikçi davranmakta zorlanacağınız akşam saatlerinde ilişkilerinizin bozulma ihtimali var.