31 Ekim 2020 Cumartesi / 14 RebiülEvvel 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Figen KIZILTAŞ & Berna Narin AŞKIN
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları (01.08.2016)

01 Ağustos 2016 Pazartesi

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Evinizde tadilat, dekorasyon değişikliği gibi konularda harekete geçebilir; işin ehli kişilerden fikir alabilirsiniz. Hayata dair atacağınız adımlarda sizi engelleyen ve baskı altına alan kişi ve kurumlara karşı fevri tepkiler verebilir, ani karar değişiklikleri yapabilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Bugün kendinizi ifade ederken baskı altında kalarak duygusal tepkiler verebilirsiniz. Sezgilerinizle alacağınız kararlarınız beklediğiniz gibi ilerlemeyebilir. Eğitim ve yolculuklarla ilgili konularda beklenmedik gelişmelerin yaşanması çatışmalara yol açabilir, sevdiklerinizin desteğine ihtiyacınız olabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Kazançlarınızı korumak ve değerlendirmekle ilgili girişimlerde veya anlaşmalarda sorun yaşayabilirsiniz. Kendinizi sağlama almadan karar vermemenizde fayda var. Ani hedef değişikliklerinden kötü etkilenmemek için yatırımlarınızı yaparken detaylı hesaplar yapmanız gerekebilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Yaşamınıza dair konularda bazı engellerle karşılaşabilir; uyumlu olmakta zorlanabilir hatta alınganlık yapabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte güçlüklerle karşılaşabilirsiniz. Sizi baskı altına alan ve değişikliğe zorlayan koşullara karşı koymadan önce akılcı düşünmekte fayda var.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Günü istediğiniz gibi planlayamayabilir, duygularınızı kendinize saklamak isteyebilirsiniz. Çalışma hayatının getirdiği zorunluluklar vicdanınızı rahatsız eden kararlar almanıza neden olabilir. Hayata bakış açınızı değiştirmeye ya da istemediğiniz tepkiler vermeye zorlanabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Sabah saatlerinden kendinizi baskı altında hissedebilir, olaylara fazla duygusal yaklaşabilirsiniz. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için girişimlerde bulunabilir, dostlarınızla ya da içinde bulunduğunuz gruplarla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Fakat bütçenizi iyi planlamalısınız.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Duygusal tepkiler vermeniz iş hayatınızda baskı altında kalmanıza ve alınganlık yapmanıza neden olabilir. Sorumluluklarınızı üstlenerek sınırlarınızı çizmenizde fayda var. Sosyal hayatınızda ev, aile temaları ile gündeme gelebilir; yükler altına girebilirsiniz. Karşınızdakilerin tavırları gerilmenize yol açabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Yurtdışı, eğitim veya geleceğinizi yakından ilgilendiren konularda duygusal kararlar alabilirsiniz. Üstlendiğiniz görevleri yerine getirmeli, ihmalkâr davranmamalısınız. Verdiğiniz sözleri yerine getirmeyi ertelerseniz çevrenizden baskı görebilir, gereksiz tartışmalar yaşayabilirsiniz. 

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Ortak kazançlarınızla ilgili gelişmeler sizi etkileyebilir; paranızı korumak için harekete geçebilirsiniz. Aile kaynaklarını değerlendirmek ya da yatırımlarınızı yönetmek görevi size düşebilir; kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Keyfi harcamalar yapmamalı, bütçenizi kontrol altına almalısınız.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugün karşınızdakileri fazla baskı altına alabilir, onların tepkilerini görmezden gelebilirsiniz. Özellikle aileyle ve eşinizle ilişkilerinizde kendi talepleriniz için bastırmanız gerilime yol açabilir. Her şeyi kontrol altına alamayacağınızı bilerek işbirliği yapma yoluna gitmelisiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Çalışma ortamınızda ki sorunlara empati kurarak yaklaşmalı; olumluya çevirmeye gayret etmelisiniz. Yolculuklar, eğitim ya da ticari işlerinizde beklentilerinizi gerçekleştirmek için çaba içine girebilirsiniz. Fakat gizli düşmanlıklar ya da kontrol edemediğiniz aksilikler çatışmalara yol açabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Aşk hayatınızda fazla hassas ve alıngan davranabilir, tamamen keyfi harcamalar yapabilirsiniz. Finansal konularda beklentileriniz istediğiniz şekilde ilerlemeyebilir; temkinli davranmalısınız. Yatırım yapmak için uygun bir zaman olmayabilir, iyi hesap yapmadan  borçlanmamalısınız.