24 Eylül 2020 Perşembe / 6 Safer 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları (07.09.2015)

07 Eylül 2015 Pazartesi

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Aileniz için verimli olmaya çalışabilir, tadilat, tamirat, taşınma gibi işlerle ilgilenebilirsiniz. Aile fertleri için fedakârlık yapmanızı gerektiren durumlar gelişebilir. İş ve sosyal hayatınızdan gelişen sorumluluklarsa bir yandandaha da artarak üstünüzde baskıya ve gerilime yol açabilir. Her şeye yetişmeye çalışırken yıpranmanız ilişkilerde sözel tartışmalara neden olabilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Kardeş ve kuzenlerle ilişkilerin yoğun geçeceği bir gün yaşayabilirsiniz. İletişimin kopması ya da alınan haberlerin beklentileri karşılamaması gerilime yol açsa da sevdiklerinizden aldığınız destekle elinizdeki işleri tamamlayabilirsiniz. Fikir ayrılıkları kısa süreli anlaşmazlıklar getirebilir, sorunu büyütmemekte fayda var.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün kazançlarınıza, gelir ve giderlerle ilgili işlerinize odaklanabilirsiniz. Akılcı çözümler üretmenin yanı sıra sezgilerinize de kulak vererek ilerleyebilir, detaylı hesaplar yaparak üstünüzdeki finansal baskıyı azaltabilirsiniz. Aile kaynaklarından faydalanabileceğiniz fırsatlar bulabilirsiniz, sevdiklerinizle aranızdaki gerilimin artmasına izin vermemelisiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Burcunuzda ilerlemekte olan Ay; sizi hassas ve duygusal davranmaya itmekle beraber, kendinizi rahatlıkla ifade edebilirsiniz. Kendi bakış açınızla hareket etmek istemenize rağmen karşınızdaki güçlü kişilerden, düşmanlardan, eşinizden ya da işbirliklerinizden baskılara maruz kalabilirsiniz. Fakat sezgilerinizin çok güçlü olmasından dolayı doğru adımlar atabilirsiniz.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bilinçaltınızda süregelen huzursuzluk eve ve aileye dair konularda içsel bir gerilime yol açabilir. Gün yüzüne çıkmamış bazı projeleri sezgilerinizin de yardımıyla yapılandırabilir, detayları gözden kaçırmadan en doğru hesapları yapabilirsiniz. Gelişmelerin kontrolünüzde olmaması çalışma ortamınızdan karşılaştığınız baskının sizi yıpratmasına neden olabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Gruplar ve ekip çalışmalarına zaman ayırabilir, sevdiklerinizle duygusal paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Her şeyi planlamış olmanıza rağmen ekonomik koşulların uymaması anlaşmazlıklara yol açabilir. Hedeflerinize varmak için adımlarınızı engelleyen faktörler baskının artmasına yol açabilir fakat istediğiniz sonuçları alacak destekleri bulabilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

İş ve sosyal hayatınızda beklentilerin yüksek olduğu yoğun birgün yaşayabilir, yaratıcılığınızı kullanarak girişimlerde bulunabilirsiniz. Aileye ait konular gündeminizde olsa da toplumsal alanda var olmanız gerektiğinden kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Kendinizi ifade ederken anlaşmazlıklara düşseniz de gelişmeleri kontrol edebileceksiniz.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Sevdikleriniz ve manevi değerleriniz için faydalı olmak isteyebilir, her türlü fedakârlığa hazır olabilirsiniz. Yaşama bakış açınızı etkileyen çevresel faktörler üstünüzde baskı hissetmenize yol açsa da arkadaşlarınızdan ve gruplardan alacağınız destekle yoluna devam edebilir, akılcı çözümler üretebilirsiniz. Fikir ayrılıkları gerilime neden olabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Ortak gelirler veya aileden gelen kaynakların değerlendirilmesi ile ilgili çalışmalar yapmanız gerekir. Ekonomik sorumluluklar finansal dengenizin bozulmasına yol açsa da ailenizin desteği ile çabuk toparlanabilirsiniz. Duygusal paylaşımlarda sezgileriniz yardımıyla krizlerle baş etmenizi sağlayabilir fakat arkadaşlarla aranızda alınganlıklar yaşanabilir.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Karşınızdaki kişilerin duygusal ve hassas tavırlarını anlamakta zorlanabilir ve onlara baskı uygulayabilirsiniz. Fakat tek başınıza hareket etmekte zorlanacağınız bugün işbirliklerine ihtiyaç duyacağınızı unutmamalısınız. Anlaşmaların sonuçlanması için her türlü desteğe sahip olmanıza rağmen fikir ayrılıkları kısa süreli ertelemeler getirebilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Gizli düşmanlıklarla karşılaşmanız hem zihinsel hem de fiziksel sağlınıza özen göstermeniz gerektiğini fark etmenize neden olabilir. Olayları hassasiyetle yanaşmamalı, olduğu gibi kabul etmelisiniz. Yaptığınız işe yaratıcılığınızı katarak başarılı olabilirsiniz. Çalışma ortamınızda fikir ayrılıklarından dolayı alınganlıklar yaşayabilirsiniz.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Aşk hayatınızdan hassasiyet beklentilerinin yüksek olması sizi fedakârca davranmaya itebilir. Sevdiğiniz kişilerle paylaşımlarınızda dikkatli olmalısınız, karşı tarafın eleştirileri gereksiz alınganlıklar göstermenize ve ilişkinizi zedelemenize yol açabilir. Arkadaşlar ya da otorite konumundaki kişilerden gelebilecek engellemeler keyfinizi kaçırabilir.