04 Ağustos 2020 Salı / 14 ZilHicce 1441
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları (20.05.2015)

20 Mayıs 2015 Çarşamba

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Bugün para konularında dikkatli olmalısınız zira sınırlarınızı zorlama ihtimaliniz var. İhtiyaç dışı isteklerinize ve zevklerinize gereğinden fazla harcama yapabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla olan ilişkilerinizde önce yaşanacak gerilimin ardından bağlarınızı güçlendirecek yakınlaşmalar yaşayabilirsiniz. Düşünce ve fikirlerinizi daha rahat ifade edebilirsiniz.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Burcunuzda halen ilerleyen Ay; istek ve arzuların önemine işaret etmekte. Bugün fazlasıyla ısrarcı olmanız ve inatlaşma ilişkilerinizi de etkileyebilir. Yapacağınız harcamalarda artışlar olabilir. Ancak ilerleyen saatlerde sakinleşebilir; öfkenizi ve davranışlarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Aklı selim davranarak sorunlarınızı çözebilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Günü tembellik ederek geçirmek isteyebilirsiniz. Kendi içinize dönerek maddi konular üzerine düşünebilir; gelecek planları yapabilirsiniz. Ancak beklentilerinizi yüksek tutmanız olası. Diğer bir taraftan ise size huzur, güven ve keyif sağlayacak bir beraberliğin hayalini kurabilir ve bu isteğinizi gerçekleştirmenize yardımcı olacak aile ve arkadaş desteğini bulabilirsiniz.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Günü arkadaşlarınız, eşiniz, dostunuzla değerlendirmek isteyebilir; keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Zaman zaman abartılı davranışlarınız ve istekleriniz olabilir. Düşüncelerinizi ve beklentilerinizi yüksek tutacağınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Yakın çevreniz ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinizde var olan sorunların çözümüne yönelik hareket edebilirsiniz. 

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bugün ilişkide olduğunuz kişilerden beklentileriniz yüksek olabilir. Karşınızdakilerin sizi sinirlendiren veya farkındalık kazandıran tavrı olabilir. Bağlarınızı korumak adına geleni iyiye yormaya gayret etmeli; ısrar ve inattan kaynaklı davranışlardan sakınmanızda yarar var. Ayrıca bugün tembellik etmekten hoşlanabilir; keyiflerinize zaman ayırabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Fikirlerinizde ısrarcı olma ve kendi bildiğinizi okuma ihtimaliniz yüksek. Çevrenizdekileri istekleriniz doğrultusunda yönlendirebilirsiniz. Diğer bir taraftan ise görev ve sorumlulukların getirdiği yorgunluk veya sağlığınızı etkileyen bazı durumlarla da karşılaşabilirsiniz. İlerleyen saatlerde pozitif gelişmelerin devreye girişiyle iyiye doğru bir gidişat olabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Aradığınız huzur, güven ve sevgiyi bulmakta zorlanabilirsiniz. Ancak beklentilerinizi düşürerek bunu elde edebilirsiniz. Diğer bir yandan ise keyifleriniz, alış veriş veya arkadaşlarınızla organize edeceğiniz programlarınız olabilir. Maddi konularda ise düşündüğünüz ve belirlediğiniz meblanın dışında harcama yapmanız olası görünüyor.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Karşıt burcunuzda halen ilerleyen Ay; kontrolün elinizde olmadığına, diğerlerine bağlı hareket etmeniz gerektiğine ve fırsatların size başkalarından geleceğine işaret etmekte. Sabah saatlerinde aranızda bazı çekişmeler de olsa ilerleyen saatlerde bunu aşabilirsiniz. Alacağınız destekle düşüncelerinizi yenileyebilir; çevrenizdekilerle iletişiminizi arttırabilirsiniz.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Bugünü dinlenerek değerlendirmek ve tembellik yapmak isteyebilirsiniz. Yurtdışı, eğitim ve akademik konulardaki gelişmeler sizi yeni bir yöne çekebilir; ısrarcılığınız ise bazı çıkmazlara itebilir. Akşam saatlerinde ise karşıt burcunuza ilerleyen Ay ile ilişkilerinize dikkat etmelisiniz. Gerginliğe ve tartışmaya meydan vermemek için sağduyulu ve mantıklı davranmaya çalışmalısınız.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Keyifleriniz bugün ön planda. Zevk alacağınız ortamlarda bulunmak isteyebilir; sevdikleriniz, çocuklarınız için harcamalarda bulunabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekte zorlanmayacak; düşünce ve fikirlerinizi size yakın olanlarla paylaşabileceksiniz. Ancak akşam saatlerinde sizi yoran ve strese düşüren durumlar söz konusu olabilir. Kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Bugün bazı aşırılıklara kaçabilir; ya hareketi ya da dinlenmeyi abartabilirsiniz. Eve, aileye dair konularda aniden gelişen durumlar sizi de etkileyebilir. Arka planda kalmış veya bilinçaltınızı kurcalayan düşüncelerinizle uğraşabilirsiniz. Akşam saatlerinde ise sevdiğiniz kişi, çocuklarınız veya arkadaşlarınızla ilişkilerinizde dikkatli olmalısınız zira sert konuşmalar iletişiminizi bozabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Bugün bazı gözükara girişimlerde bulunmanız söz konusu. Hedeflerinize ulaşmak için azim; ikna etme yeteneğinizi kullanamadığınız anda ısrarcı tavırlar gösterebilirsiniz. Zaman zaman ortak bir noktada buluşsanız bile akşam saatlerinden sonra değişen koşullarla birlikte kararsızlıklar ve dağılmalar yaşayabilirsiniz. Eve, aileye durumlarda ise size sorumluluk getiren durumlar gelişebilir.