Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları (22.01.2016)

22 Ocak 2016 Cuma

Koç 21 Mart - 20 Ni­san

Eve, aileye dair uğraşlarla; tadilat, tamirat, taşınma gibi işlerle ilgileneceğiniz bir gündesiniz. Aile fertleriyle de aranızda geçmişte yaşanmış bazı konular yeniden gündeme gelerek sizi duygusal olarak etkileyebilir. Finansal destekler gördüğünüzden risk üstlenebilirsiniz fakat engeller yolunuzdan dönmenize neden olabilir.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Yakın çevre, kuzen ve kardeşlerinizle ilişkilerin yoğun geçeceği bir gündesiniz. Aranızda geçmişten kaynaklı sorunlar yeniden konu olabilir. Eşten, ortaktan veya işbirliği içinde olduğunuz kişilerden destek alarak, girişimlerde bulunabilirsiniz. Fakat görüşlerinizde ısrarcı olmanız çatışmalara yol açabilir.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

Bugün kazançlarınızda, gelir ve giderlerinizde dalgalanmalar, iniş ve çıkışlar yaşayabilirsiniz. Beraber çalıştığınız kişilerden alacağınız desteklerle harekete geçebilirsiniz fakat geçmiş borçların yaratacağı sorunlar dengeli ve kontrollü ilerlemenizi engelleyebilir. Konuşmalarınız krizlere yol açabilir, dikkatli olmalısınız.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Sevdiklerinizin ve sezgilerinizin yardımıyla sabah saatlerinde harekete geçebilirsiniz. Fakat karşınızdakilerin sizi ikna etme çabası üstünüzde ki baskıyı artırabilir. Tekrar tekrar aynı konuların açılması çatışmalara yol açabilir, aniden gelişen olaylar attığınız adımların engellenmesine neden olabilir.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Bilinçaltınızda ki eve, aileye ve sevdiğiniz kişilere dair kuruntulardan dolayı içsel bir baskı hissedebilirsiniz. Onları korumak için atacağınız adımların engellenmesi bedensel ve ruhsal gerilime yol açabilir. Çalışma ortamınızda daha önce yaşanan tartışmalar daha da sertleşerek tekrarlanabilir, sakarlıklar yaşanabilir.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Arkadaşlar, gruplar ve ekip çalışmaları gün boyunca yoğunlaştığınız alan olabilir. Sabah saatlerinde derin sohbetlerden, ilişkilerde kendinizi ifade edebilmekten keyif alabilirsiniz. Fakat akşama doğru özellikle sevdiklerinizle aranızda kırıcı tartışmalar ve duygusal krizler yaşanabilir.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

İş ve sosyal hayatınızla gözler önünde olabilir; toplumsal alanda baskıya maruz kalabilirsiniz. Her ne kadar ekonomik kazançlarla ilgili başarılı sonuçlar alsanız da girişimlerinizin yakın ilişki de olduğunuz kişiler tarafından engellenmesi, kırıcı sözler söylenmesine neden olabilir.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Bugün ağzınızdan çıkacak her söze özellikle dikkat etmelisiniz. Görüşlerinize katılmayan kişilerin sizi kışkırtmasına ve duygusal patlamalara neden olmasına izin vermemelisiniz. Geçmişte ki konuları gündeme getirerek karşınızdakileri iğnelemeniz sonuçta herkesin mutsuz olmasına yol açabilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Duygusal krizlere açık olduğunuz bir gün. Sezgilerinize kulak vererek olayları zorlamamalı ve oluruna bırakabilmelisiniz. Ortak gelirler, eşin parası veya aileden gelen kaynakların değerlendirilmesi endişelenmenize ve keyiflerinizden vazgeçmenize neden olabilir. Parasal konularda fazla iddialı olmamalısınız.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Bugün karşınızdakilerle beraber hareket etmeniz gerektiğinin bilincinde olmanız gerekiyor. Sabah saatlerinde ki uzlaşma havasını sürdürmekte zorlanabilir, ilişki de olduğunuz kişilerin duygusal ve talepkâr tavırlarından dolayı çatışmalar yaşayabilirsiniz. Aynı konuları gündeme getirmeniz kırıcı ve baskıcı olmanıza yol açabilir.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Gün içindeki programlarınızda dalgalanmalar olabilir; planlarınızı uygulamakta zorlanabilirsiniz. İş arkadaşlarınızla duygusal paylaşımlarda bulunurken aranızda rekabete dayalı sorunlar oluşabilir. Gizli düşmanlarınızın dedikoduları ve sakarlıklar çalışma ortamınızda zor duruma düşmenize sebep olabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

Sevdiklerinizle paylaşımlarınızda dikkatli olmalısınız zira birbirinize karşı kırıcı davranabilir; gereksiz alınganlıklarla ilişkinizi zedeleyebilirsiniz. Gruplar, otorite konumundaki kişilerden gelebilecek engellemeler keyfiniz de kaçırabilir. Duygusal dalgalanmaların yoğun olması çatışmaları da beraberinde getirebilir.