28 Şubat 2021 Pazar / 16 Recep 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Figen Kızıltaş & Berna Narin Aşkın
astrofiber@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Günün Burç Yorumları 31.12.2013

31 Aralık 2013 Salı

Koç 21 Mart - 20 Nisan

Günü yeni girişimlerde bulunmak yerine eldeki işlerin tamamlanmasına ayırabilirsiniz. Gündeminizin yoğun olması bazı konularda telaş içinde olacağınıza işaret etmekte. Gerginliğe neden olaylardan uzak kalmaya çalışmalı; içinde bulunduğunuz durumu mantıklı değerlendirmeye ve programlı ilerlemeye bakmalısınız.

Boğa 21 Nisan - 21 Mayıs

Maddi konularda eşten veya ortaktan gelen destekler olmasına rağmen bağımlı olma durumunuz sizi zaman zaman gerilime itmekte. Bugün finansal konularda girişimlerde bulunmak yerine var olan koşullarınızı korumayı sağlamak yerinde olabilir. Duygusal paylaşımlarınızda ise baskı yaratan koşullarla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz.

İkizler 22 Mayıs - 21 Haziran

İkili ilişler ve ortaklıklardan yana olan fırsatları lehinize değerlendirebilirsiniz. Keyifleriniz için yapacağınız harcamalar başkaları tarafından karşılanabilir. Ancak aşktan yana beklentilerinizin içinde bulunduğunuz koşullarla örtüşmemesi gerginlik kaynağı olabilir. Çıkarlarınızı ön planda tutmanız duygusal paylaşımlarınızda sizi zorlayan ve baskı altına ortamın nedeni olabilir.

Yengeç 22 Haziran - 23 Temmuz

Sorumluluklar bağımsız ve özgürce davranmanızı engellemekte. Eve ait uğraşlar, ailenizden sizden beklentileri ve tamamlanması gereken işler sizi kontrolü altına alabilir. Akşam saatlerinden itibaren baskı yaratan ilişkilere karşı dikkatli ve sabırlı olmalısınız. Karşınızdaki kişiler sizden ilgi ve saygı beklemekteler. Açık düşmanlıklara açıksınız.

Aslan 24 Temmuz - 23 Ağustos

Hayattan aldığınız tadı sevdiğiniz kişiyle yaşayacağınız bir sorun, çocuklardan kaynaklı bir durum azaltabilir. Yaratıcılığınızı kullandığınız alanlarda bağımsız davranmakta zorlanabilir; para konularında önceden belirlediğiniz koşulların dışına çıkarak bazı riskler almak durumunda kalabilirsiniz. Akşam saatlerinden itibaren iş yükü altında kalabilirsiniz.

Başak 24 Ağustos - 23 Eylül

Bazı bitiş ve başlangıçlar aşamasındasınız. Eve ait durumlar, ailevi meseleler özgürce davranmanızı kısıtlayabilir. Kendinize yeni bir yol çizmek adına geçmişi geride bırakarak yeni umutlarla ilerlemek istiyorsunuz. Ancak sizi duygusal yönden yıpratacak gelişmelerin olması huzursuzluk yaratabilir. Akşam saatlerinden kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Terazi 24 Eylül - 22 Ekim

Bugün sizi hem bedensel hem de zihinsel olarak oldukça yoracak aktiviteler içindesiniz. Yakın çevrenizden alacağınız desteklerle işlerin üstesinden gelebilirsiniz. Telaş içinde olmanız söylemlerinize de yansıyabilir; ağzınızdan çıkacak sözlere dikkat etmelisiniz zira kırıcı olabilirsiniz. Akşam saatlerinden itibaren aile içi durumlar ve sorumluluklar söz konusu.

Akrep 23 Ekim - 22 Kasım

Kazançlarınızda değişimler yaşadığınız şu dönemde harcamalarınız artabilir. Yeteneklerinize güveniyor ve doğru kullanarak gelirlerinizi arttırabileceğinizin farkındasınız. Bugün riskli girişimlerden uzak durmalı; tutumlu davranmalı ve bütçe yapmayı da ihmal etmemelisiniz. Akşam saatlerinden itibaren yakın çevre ve kardeşlerle ilgili durumlar kontrolü ele almanızı gerektirebilir.

Yay 23 Kasım - 22 Aralık

Burcunuzda ilerleyen Ay; sizi her zamankinden bireysel ve hareketli kılmakta. Özgürlüğünüzü kısıtlayan gelişmelerin olması zaman zaman huzursuzluk hissetmenize neden olmakta. Akşam saatlerinde harcamalar, çocuklar adına veya keyifleriniz için yapacağınız masraflar maddi konularda sıkıntı yaratabilir. Sevdiğiniz kişilerle münakaşa etmekten kaçınmalısınız.

Oğlak 23 Aralık - 20 Ocak

Kendinize sakladığınız ve açık etmediğiniz bazı düşünceleriniz var. Gerek iş hayatınız gerek sosyal hayatınızda hareketli bir dönemdesiniz. İçten içe aldığınız risklerin de farkındasınız.

  Sizi rekabete yönelten durumlarla diplomatik davranarak baş edebilirsiniz. Akşam saatlerinden itibaren burcunuza geçen Ay ile birlikte yaşadıklarınıza daha gerçekçi gözlerle bakabilirsiniz.

Kova 21 Ocak - 19 Şubat

Sosyal hayatınızda bugün oldukça aktifsiniz. Bağlı olduğunuz gruplar içinde alacağınız duyumlar hedeflerinizde yön değişikliği yapmanıza neden olabilir. Ancak bugün yeni girişimler için uygun değil.

  Akşam saatlerinde içinize kapanabilir veya kontrolünüz dışında gelişen durumlarla uğraşabilirsiniz. Sorumluluk duygunuzun yüksek oluşu sizden beklenen talepleri artırabilir.

Balık 20 Şubat - 20 Mart

İş hayatında yeni girişimlere heveslisiniz ancak bugün yeni adımlar atmak için uygun koşulları bulmakta zorlanabilirsiniz. Risklerden uzak durmak, gelişmeleri takip etmek daha yararlı olabilir. Akşam saatlerinden sonra değişen enerjilerle birlikte sorumluluklar artabilir. Grup içi hedefleri daha gerçekçi gözlerle değerlendirebilirsiniz.