15 Nisan 2021 Perşembe / 3 Ramazan 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Aziz ÜSTEL
austel@stargazete.com
Yazarın Sayfası
Dinle

Hadi gelin biz de TBMM'ye yerleşelim...

22 Mart 2021 Pazartesi

HDP Kocaeli mv Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun TBMM Genel Kurulunda yapılan oylama sonucu milletvekilliği düştü. Yani? Yani artık milletvekili değil. Ama o bunu kabul etmedi (!) ve HDP Gurup odasını kendine mesken seçerek oraya yerleşti.

Gergerlioğlu'nun o odaya yerleşmesiyle örneğin benim ya da sizin TBMM'de bir köşe seçip oraya bağdaş kurması arasında hiç bir fark yok! Çünkü bizim ne kadar hakkımız varsa TBMM'de bulunmaya Gergerlioğlu'nun da artık o kadar hakkı var.

Şimdi siz kalkıp Öcalan'a methiyeler düzeceksiniz, PKK'yı yere göğe sığdırmayacaksınız, sonra da kalkıp bu ülkenin milletvekili olarak Meclis'de caka satacaksınız! Buna bırakın Türkiye'yi dünyanın hangi demokrasiyle yönetilen ülkesinde izin verilir? Nitekim İspanya izin vermedi. Ayrılıkçı Batasuna adlı siyasi partiyi kapatıverdi. Kapatma gerekçesinde "terör örgütü ETA'yı şiddetli bir biçimde kınamaması, üstü kapalı destek anlamına gelir ve kapatılması için bir gerekçedir.." denmekte.

HDP'ye gelince bırakın şiddetli, fısıltılı bir biçimde bile PKKyı kınamadı. Dahası PKK'nın karargahı Kandil'e HDP milletvekilleri ellerini kollarını sallayarak gidip gelmeyi sürdürdü. Bu arada Öcalan'da Başkan diye söz etmekteydi.

Bizim bir tanemiz, gözümüzün bebeği Kılıçdaroğlu Kemal Bey, "hooop! dedi "yok öyle yağma! Milyonların oy verdiği bir partiyi kapatamazsınız!" Buna verilecek bir cevap "helal; Adana'lı Celal!!" olabilir.

Hiç düşündü mü acaba, HDP'ye oy veren milyonların içnde kaçı PKK'yı desteklemekte? Çok küçük bir azınlık. Kemal Bey büyük bir ihtimalle b u oyların bir bölümünü devşirmeyi düşünmekte. Ama bu olmaz Kemal Beyim olmaz. O seçmenin büyük bir bölümü, senden yaka silktiği için HDP'ye oy verdi; PKK'yı ya da Öcalan'ı sevdiği için değil. Zaman içinde CHP'nin oyları erimeyi sürdürecek. Çünkü o seçmen CHP'yi istiyor senin ve yandaşlarının uydurduğu Y-CHP'yi değil.

Ne var ki, sen gidici değilsin. Çünkü seni o koltuğa oturtanlar gitmeni istemiyorlar ve onlar git demeden de sen hiç bir yere kıpırdayamazsın. Böyle olunca da, Y-CHP barajın altına düşünceye kadar sen orada oturmayı sürdüreceksin. Yazık. Türkiye'ye yazık. Türk demokrasisine yazık!