• $ 5,7358
  • € 6,3604
  • 271.476
  • 106846
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Aziz ÜSTEL

austel@stargazete.com

HALBANKASI'NI YOKETMEK(2) Ekonomik suikastler

08 Kasım 2019 Cuma

Küresel güçler,hedef ülkelerde sıkça Halkbank nedeniyle Türkiye'ye olduğunca, ekonomik suikastler düzenlerler:

1.İran 1953: Demoklratik yollarla iktidara gelen Muhammed Musaddık, yabancı petrol şirketlerinin kullanım denetiminde olan petrol gelirlerinin İran halkı yararına dağıtılmasını  isteyince Washington'da düğmeye basıldı. Askeri darbeyi göze alamayan petrol baronları, CIA yöneticilerinden Kermit Roosevelt'e bir kaç milyon dolar vererek İran'da ayaklanma çıkarmasını istedi. Sonuçta Musaddık devrildi petrolle ilgili bütün değişiklikler iptal edilerek eski düzen yeniden kuruldu. Musaddık'da öldürüldü.

2.Panama 1981:Bu dönemde Panama Başkanı olan Omar Torrijos, Panama Kanalının mülkiyetinin ülkesine geçmesini sağlayınca öldürüldü! Ekonomik tetikçilerin önerilerini geri çevirince bir uçak kazasında (?) hayatını kaybetti.

(3) Ekonomik tetikçilerin Saddam Hüseyin'e karşı tezgahladıkları müdahelenin ilk aşaması başarısız oldu. Suikastler de tutmayınca,askeri müdaheleye baş vuruldu.

Bu örnekler Halkbank  operasyonunun nedenini anlamamızı sağlıyor. Adamlar, petrol satışlarından elde edilen gelirler,sahipleri Yahudi olan bankalar üzerinden dolaştırılıp öyle paylaştırılsın istiyorlardı. Ne var ki, Halkbank böyle yapmadı...

Halkbank operasyonunu yürüten, gizlice Türkiye'ye gelip bankayı ayağını denk atması konusunda uyaran ABD Hazine Müsteşarı David Cohen kimdir?

Kara para, beyaz para konularında pek başarılıydı Cohen. Para ve terörün üçüncü ayağı bu Cohen'dir. HSBC'nin kara para aklama davasında tanıklık yaptı ve HSBC 1.2 milyar dolarlık cezayla kurtuldu. Cohen'in tanıklığı olmasa HSBC kapılarını kapatmak zorunda kalabilirdi.

Cohen kimin bankasında işe başlamış; kimin yanında bu fırıldakları öğrenmişti dersiniz?

Rothschid ailesinin yanında tabii ki!

Bu aile, Osmanlı'dan bu yana başımızın belasıdır!

Ortadoğu bunların olmazsa olmazıdır.

Kraliçe Elizabeth'in kocası bile bunların akrabasıydı.

Şimdi; Ortadoğu ve Afrika'nın dikişleri patladıkça,Türkiye güçlendikçe, bu kaltabanlar bizim üzerimize daha fazla geleceklerdir. Hele de Arap halkları ellerinde Erdoğan'ın resimleriyle meydanları doldurunca bunlar iyice çıldırıyor ;Ortadoğu'nun gariban halkları yeni bir kurtarıcı buldu diye! Hatta özel ve gzli  yazışmalarında Tayyip Beyden Nasır(2) diye söz etmekteler.Barış Pınarı Harekat, analaşılan bunları pek rahatsız etti pek!!

Tekrar ortaya çıktılar! ´Gündüz İSPARK, akşam biz bakıyoruz´

Tekrar ortaya çıktılar! ´Gündüz İSPARK, akşam biz bakıyoruz´

Yeniden inşa edildi... Türkiye'nin harekatı sonrası işte yeni Afrin!

Yeniden inşa edildi... Türkiye'nin harekatı sonrası işte yeni Afrin!

'Küçük Mardin' deniyor... Tarihi ve doğasıyla herkesi etkiliyor

'Küçük Mardin' deniyor... Tarihi ve doğasıyla herkesi etkiliyor

A Milli Takım'da 'Altın Jenerasyon'! İşte kadroya girebilecek genç oyuncular...

A Milli Takım'da 'Altın Jenerasyon'! İşte kadroya girebilecek genç oyuncular...