02 Aralık 2020 Çarşamba / 16 RebiülAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Yavuz SALTIK
yavuz.saltik@gmail.com
Yazarın Sayfası

Hangi Trabzon kazanacak?

25 Temmuz 2014 Cuma

Trabzonspor, Avusturya kampında yeni sezona hazırlanırken, kongre için toplanan imzaların yeterli sayıyı bulması ile camia içten içe kaynamaya devam ediyor. “Kulübü kongreye götürecek imzayı toplayanlara yönetimi vermek gerek. 500 imza bile toplayamazlar” diye delege iradesini küçümseyen Trabzonspor’un  şimdiki Başkanı’nın bu durum karşısında nasıl bir tavır takınacağı ise merak konusu. Bir önceki yönetimin Denizbank’a olan borçlarını kapatmak için daha düşük faizle 50 milyonluk kredi alan yönetim borçları kapattıktan sonra kalan parayla da taraftarı susturacak bir veya iki yabancı transferi yapmak niyetinde.Hami Hoca’nın yaptığı son derece çarpıcı açıklamalar ise bir başka yazımızın konusu.

Bu arada Bamba, Abdulkadir Özdemir, Aykut Akgün, Şahin Aygüneş, Zeki Ayvaz ve Ajax’tan alınan Serhat Çakmak Vahid Hoca’nın raporu doğrultusunda kampa götürülmedi. Daha 6 ay önce 3,5 yıllık sözleşme imzalanarak transfer edilen ama transferi kulüpten önce Ciciş Kardeşler tarafından sosyal medyadan duyurulan Şahin Aygüneş 6 aylık Trabzon tatilinde kah kulübede kah misafirlerin davetli olduğu tribünde oturarak maç izleyerek hatırı sayılır miktarda para kazandı.

Bundan uzun zaman önceydi. Samet Aybaba görevden alındığında bir kulüp çalışanı Samet Hoca’nın yardımcılarına “Yarından sonra işe gelmeniz gerek yok” diye cep telefonundan mesaj çekmişti. O, amatörce yönetilmiş yılların üstünden çok zaman geçti. Daha doğrusu biz çok zaman geçtiğini ve bazı şeylerin artık öğrenildiğini sanıyorduk. Sanıyorduk diyorum çünkü Trabzonspor’un tıpkı Şahin Aygüneş gibi Kasımpaşa’dan bir diğer transferi olan Özer Hurmacı otel odasının loş ışığında Trabzonspor’un yeni sezon formalarını tanıttığında bir daha uyandık uykudan. Bir dünya markası olan Nike bu işe ne der bilmem ama Mercedes’e taş taşıtan bir zihniyet, elini attığı her şeyi mahvediyor. Yıllar önce cep telefonundan antrenör kovan zihniyetin bugün de yeteneğinden hiçbir şey kaybetmemiş olduğunu görüyoruz.

Avrupa Kupalarına forvetsiz gittiği yıllarda aldığı sonuçlardan dili yanan Trabzonspor yabancı transferinde bir yandan da yoğurdu üfleyerek yemek istiyor. Antalyaspor’dan alınan Emrah Başsan ve Musa Nizam transferleri ile kadrosunu güçlendirmenin derdinde. “Trabzonspor’u 10.sıralarda oynatmak için gelmedim” diyen Vahid Hoca gerçekçi bir dil kullanarak  takımı ilk üçe oynatacağını ifade etti. Bu açıklama ile uzun yıllar aradan sonra bir Trabzonspor Hocası sezona başlarken camianın önüne şampiyonluk hedefi koymamış oldu. Ama Vahid Hoca bu açıklama ile “Ocak ayına kadar şampiyonluğa oynayacak bir takım oluşturamazsam bırakırım” diyen Trabzonspor’un şimdiki Başkanı ile de çelişmiş oldu.