05 Mart 2021 Cuma / 21 Recep 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Aziz ÜSTEL
austel@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Hedef Türkiye!

07 Ocak 2020 Salı

İngiliz Derin Devleti, yüzlerce yıl, diğer ülkelerin arkasına gizlenerek dünyayı yönetmiş. Bu gerçek yeni yeni anlaşılıyor, insanoğlu yattığı asırlar süren uykusundan yeni uyanıyor! Ortadoğu coğrafyası ve bölgenin yüzyıllardır koruyuculuğunu üstlenen Türkiye, hep hedefte olmuştur.

İnsanlar "Kahrolsun Amerika.. Almanya... İsrail.. FETÖ derken İngiliz Derin Devletinden kimse söz etmez!" İngiliz, İslam şemsiyesi altında dernekler kurmuş, Anadolu Mevleviliğiyle ilgisi olmayan, dinsizliğin egemen olduğu Rumiliği kanser gibi salmıştır İslamın içine.

PKK'nın arkasındaki güçse yine İngiliz Derin Devletidir. İngilizlerin PKK'ya verdiği büyük destekle ilgili olarak Abdullah Öcalan, bizim konumuza en akıllı yaklaşan İngiltere'dir... Bazı Lordlar benimle görüşüp, 'sizi destekliyoruz!' dediler” demiştir açıkça.

İngilizler tarih boyunca hep Türklerin ve Türk devletinin düşmanı olmuştur. Bunun sayısız örneği vardır. Tarikatların kapatılması, tarikat üyelerinin hapislerde çürümesi İngiliz telkinleri sonucu gerçekleşmiştir. İngiliz Derin Devleti tarikatlar yok edildiğinde İslamın da yok edileceğine inanmıştır. İslam'ı bilmediklerinden, anlayamadıklarından böyle bir yanlış sonuca varırlar. Gülen Cemaati, örneğin, İngiliz Derin Devletiyle her bakımdan uyum içindedir. Osmanlı'dan bu yana İngiliz siyasetinin arayıp da bulamadığı bir harekettir.

Seyyid Abdülhakim Arvasi yıllar önce şunları söylüyor:

"İslamın en büyük düşmanı İngilizlerdir. İslamiyeti bir ağaca benzetirsek, başka kafirler, fırsat bulunca bu ağacı dibinden keser. Müslümanlar da bunlara düşman olur. Ne var ki bu ağaç, gün gelir filiz verebilir.

"İngiliz'de böyle değildir. Ağaca hizmet eder, besler, sever.. Müslümanlar da onu sever tabi. Ancak, gece, herkes uykudayken, köküne zehir sıkar ağacın! Ağaç öyle bir kurur ki, bir daha süremez. "Vah vah... Pek üzüldüm" diyerek de Müslümanları aldatır.

"İngilizlerin İslama öyle zehir salması demek, para, mevkii ve kadın gibi nefsani arzular karşılığında satın aldığı yerli münafıkların, soysuzların elleriyle İslam bilim adamlarını, İslam kitaplarını, bilgilerini ortadan kaldırmaktır..."

Kurutulması gereken bataklığı doğru yerde arayalım. Özellikle son yıllarda dillere pelesenk olan İngiliz Derin Devletinin merkezi Chatham House kurutulması gereken bataklığın ta kendisidir.

İngiliz'i çok yakından izlemek, eyleme geçmeden onu durdurmak, gerçekleri bir bir bütün dünyaya ilan etmek, ülkemizin ve ulusumuzun ve dostlarımızın geleceği için çok ama çok önemlidir!!