30 Eylül 2020 Çarşamba / 12 Safer 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Eren HATTATOĞLU
ehattatoglu@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Hem sert hem yumuşak bir hafta

02 Nisan 2017 Pazar

Hem sert hem yumuşak etkilerin aynı zamanlara geldiği bir haftadayız. Bir yanda engeller ve güç savaşları diğer yanda büyük kolaylıklar ve yardımlaşma olacak. Boğa burcundaki enerjik Mars ile oğlak burcundaki Pluto arasında büyük bir dayanışma var. Boğa, başak ve balık büyük şirket, devlet, banka, askeriye gibi kurumlarda işleri yolunda gidebilir. Boğalar zaten son iki senenin en güçlü dönemini yaşıyorlar. 10 Mayıs doğumlu boğalar, 12 Eylül doğumlu başaklar ve 10 Mart doğumlu balıklar bu cesaret veren enerjiden yararlanacaklar. 10 Ocak doğumlu oğlaklar aşkta ve çocuklarla ilgili konularda mutlu olabilirler ama kariyer ve eve ait diğer meselelerden dolayı zorlanacaklar. 8 Nisan doğumlu koçlar, 12 Ekim doğumlu teraziler, 11 Temmuz doğumlu yengeçlerin merkezde olduğu sert bir etkileşim var. Güç çatışmaları, kişilik savaşları ve engellerle uğraşmak zorunda kalacak ve aynı anda birkaç meseleye zaman ayırmaya çalışacaklar. Bu grupta en avantajlı olan teraziler burçlarındaki Jüpiter’in ayrıcalığını yaşıyorlar. Geçmişe dönen aşk gezegeni Venüs ile yine geri giden Satürn arasında 8 Nisan cumartesi günü soğukluk yaratan bir etki oluşuyor. Geçici bir karamsarlıkla aşkın önünde büyük engeller görebilirsiniz. 19 Aralık doğumlu yaylar, 18 Mart doğumlu balıklar, 19 Haziran doğumlu ikizler ve 21 Eylül doğumlu başaklar bu soğukluk ya da karamsarlığı en çok hissedenler olacak. Ama kara bulutlar çok çabuk dağılacak. 

KOÇ 21 Mart - 20 Nisan 

Parayla ilgili büyük bir fırsat yakalayabilirsiniz ama eğer bu defa olmaz ise ekim ayında bir fırsatınız daha olacak. Parayla ilgili bu konuda işveren, yönetici gibi etkin bir kişi veya büyük bir kurumdan yardım alabilirsiniz. Her türlü kısıtlanmaya tepki göstereceksiniz. Partnerinizle anlaşmazlığa düşmeniz ve aynı anda hem ilişkiniz, hem de kariyer sorunlarıyla ilgilenmeniz gerekebilir.

BOĞA 21 Nisan - 21 Mayıs    - HAFTANIN ŞANSLISI

Son iki senenin en güçlü dönemindesiniz. Olayları kendi istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz. İletişim beceriniz kuvvetlenecek ve seyahat imkanlarınız artacak. Yurt dışı, seyahat ve medya bağlantılı imkansız gibi görünen bir meseleyi çözümleyebilirsiniz. Devlet, banka ya da büyük bir şirket size yardımcı olabilir. Ancak iş yerinde açıkça ortaya çıkmayan anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz.

İKİZLER 22 Mayıs - 21 Haziran       

Planlarınızı gizli tutabilir ve gizli görüşmeler yapabilirsiniz. Çıkacağınız bir seyahatin detaylarını da saklamak istemeniz mümkün. Önemli kararlar vermek ve imza atmak için uygun bir hafta olmayacak. Koşullar öngöremeyeceğiniz biçimde değişecek ve gecikmeler aslında sizin yararınıza olacak. Tedbirinizi alın ve sonra hızlandırmaya çalışmadan olayları doğal akışına bırakın.

YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz  

Lider konumdasınız, bulunduğunuz ortamda kararları siz verebilirsiniz ama çatışmalarınız da olacak. Partneriniz üzerinizde görünmeyen bir baskı uygulayabilir ve sizi köşeye sıkıştırmay çalışabilir. Kalabalık sosyal ortamlar kafanızı dağıtmanıza ve sorumluluklardan uzaklaşıp rahatlamanıza yardımcı olacak. Arkadaşlarla kısa bir seyahat imkanı çıkabilir.

ASLAN 23 Temmuz - 23 Ağustos 

İşinizde başarılı bir dönemdesiniz ve bunun için iki sene beklemeniz gerekmişti. Sizden kaynaklanmayan dış koşullar işleri yavaşlatabilir ve sizin de beklemeniz gerekebilir.  Ancak entrikalar ve kişilik çatışmalarıyla mücadele etmeniz gerekecek. Önümüzdeki hafta sonu aşk hayatınızda durumları olduğundan kötü algılayabilir ve soğukluk yaşayabilirsiniz.

BAŞAK 24 Ağustos - 22 Eylül 

Seyahat, seminerler, kurslar ve yabancı kültürlerle günlük hayatın rutininden uzaklaşmak isteyebilirsiniz. Aylık geliriniz artacak ve ilave gelir kaynakları bulabileceksiniz ama ortak gelirlerden dolayı sıkışıklık yaşayabilirsiniz. Eş ve ortağın durumu, taksit, kredi ve borç ödemelerinden dolayı zorlanabilir, eve ait bir mesele yüzünden karamsarlığa kapılabilirsiniz.

TERAZİ 23 Eylül - 23 Ekim    

Genişlemek, büyümek ve dışa açılmak istediğiniz bir dönemdesiniz. Ancak iş veya özel hayatınızdaki partneriniz sizin gibi düşünmüyor olabilir. Partneriniz ile anne babanız anlaşmazlık yaşayabilir veya partnerinizle eve ait kararlarınızda çatışabilirsiniz. Eski bir meseleyi gözünüzde büyütebilirsiniz. Bunların hepsini sürüncemede kalmadan çözebileceksiniz.

AKREP 24 Ekim - 22 Kasım 

Söz partnerinizde ve sizin de onu dinlemekten başka bir seçeneğiniz yok – şimdilik! Ayrıca önümüzdeki hafta sonu başlayacak olan Merkür gerilemesini de dikkate alarak, olası gecikme ve aksiliklere hazırlıklı olmanız gerekecek. Parayla ilgili koşulları gözünüzde büyütme ve geçici bir karamsarlığa kapılma eğiliminde olacaksınız.

  YAY 23 Kasım - 21 Aralık 

Günlük işleriniz her zamankinden yoğun olacak. Detaylar sizi çok oyalayabilir ve yanlış anlaşılmalardan kaynaklanan ufak tefek aksiliklerle uğraşabilirsiniz. Zor bir para meselesini çözebileceksiniz. Ancak eğlence ve çocuklarla bağlantılı harcamalar yüzünden zorlanabilirsiniz. İyimser yapınıza rağmen özellikle aşkta karamsarlığa kapılabilirsiniz.

OĞLAK 22 Aralık - 20 Ocak - HAFTANIN ŞANSSIZI

Yöneticiniz Satürn bu hafta geri gitmeye başlayacak ve beş ay boyunca düzelmeyecek. Satürn gerilemesi genel olarak geçmişe dönme eğilimi verebilir. Bu süreçte daha önce hiç aklınıza gelmeyen çözümlerle eski meseleleri halledebileceksiniz. Kariyer ve ev sorumlulukları çakışabilir evde bunalabilirsiniz ama gönül işleri yolunda gidecek gibi görünüyor.

KOVA 21 Ocak - 18 Şubat

Eve ait planlarınızı gerçekleştirmek üzere harekete geçebilirsiniz. Ama herhangi bir kontrata imza atmak ya da sözlü anlaşmak için uygun bir hafta değil. Eski arkadaşlardan haberler gelebilir veya bir arkadaşınızla aranızdaki eski bir konu yeniden gündeme gelebilir. Ev ya da anne babanıza ait bir meseleye karamsar yaklaşabilirsiniz.

BALIK 19 Şubat - 20 Mart  

Oldukça hareketli bir dönemdesiniz. Anne babanız dışında kalan kardeş, teyze, kuzen, dayı gibi akrabalarınızla ilişkiniz her zamankinden yoğun olabilir ve onlar da size destek olabilirler. Önümüzdeki Cumartesi sorumluluklar gözünüzde büyüyebilir ve aşkta karamsar duygulara kapılabilir ve geçici bir soğuklu yaşayabilirsiniz.