• $ 5,7444
  • € 6,3318
  • 271.229
  • 104828
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54

Yakup KÖSE

ykose@stargazete.com

Herkes için beka meselesi

06 Mart 2019 Çarşamba

AK Parti ile MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı’nın 31 Mart’taki yerel seçimlerinin sadece belediye başkanı seçmekten ibaret olmadığını, 31 Mart’taki seçimin bir bekâ meselesi olduğuna vurgu yapması Şer ittifakının tüm dengelerini bozdu. 

Şer ittifakının birleşenleri sahip oldukları medya organlarında art arda, 31 Mart’ın yerel seçimden başka bir anlamı olmadığına dair açıklamalar yapıyorlar. Panik olmuş halleri oldukça dikkat çekici. “Bekâ meselesi” diyen Cumhur İttifakı’nın yürütücülerinin ve destekleyenlerinden daha çok Şer ittifakının birleşenlerinin ağzında “Bekâ meselesi”. 

Şer ittifakında, suçüstü yakalanmanın hâletiruhiyesi içinde bir inkâr çabası seziyorum. 

Şer ittifakının birleşenleri bir yandan “Sadece yerel seçim” derlerken diğer yandan da “AKP’den kurtulmak için son fırsat” diye kitlelerini motive etme gayretindeler. FETÖ’den PKK’ya, HDP’den İP’e, CHP’den Saadet’e tüm şer ittifakının birleşenleri 31 Mart’ı “AKP’den kurtulma günü” olarak belirlemişler. Siyasi partileri anlarım, rakiplerini seçimlerde geride bırakıp iktidar olmak isterler. Bundan daha tabii bir şey olamaz. Peki terör örgütleri neden 31 Mart’ı “AKP’den kurtulma günü” ilan ediyor? 

Mezkûr terör örgütlerine kimler hangi güvenceleri verdi ki terör unsurları umutla 31 Mart akşamını bekliyor? Terör örgütlerinden cezaevlerindeki teröristlere gönderilen “31 Mart’a kadar sabredin, AKP gidecek” mesajının gerçek sahipleri kimler?  

Evet, terör örgütlerine kimler hangi güvenceleri verdi? Bu sualin cevabını Şer ittifakında yer alan siyasi partiler halka vermeli. CHP mi, İP mi, HDP mi, Saadet mi? 

Neden terör örgütleri AK Parti’nin iktidardan inmesini dört gözle bekliyor? Neden terör örgütleri 31 Mart seçimlerini kendileri için bekâ meselesi görüyor? 

Bu suallere verilecek cevaplar, Cumhur İttifakı’nın 31 Mart seçimleri için niçin bekâ meselesi dediğinin de cevabı olacak. Ve Cumhur İttifakı’nın 31 Mart seçimleri için bekâ meselesi demekle ne kadar haklı olduğunu da gösterecek. 

Sadece terör örgütleri değil, kendilerine AK Parti’de verilen görevlerle şahsiyet bulmuş ama sonra şartları gereği görevlerinden alınınca trenden inenler de 31 Mart’ı kendileri için bekâ meselesi görüyorlar. 31 Mart’ta AK Parti’nin oyları düşerse hazırlıklarını bitirdikleri partiyi ilan edecekler. Bekâlarını AK Parti’nin oy kaybetmesine bağlayanların kuracağı partinin adı “Akbaba” olmalı değil mi; tıynetlerine yakışır! 

İnternette dolaşan meşhur videodaki vatandaşın dediği gibi, “Görüyorsunuz, anlatmama gerek yok”! 

31 Mart herkes için bekâ meselesi!..       

Skandal! 10 Kasım´da öğrencilere secde ettirdi

Skandal! 10 Kasım´da öğrencilere secde ettirdi

İngiltere'de yaşayan arkadaşı tavsiye etti, şimdi siparişlere yetişemiyor

İngiltere'de yaşayan arkadaşı tavsiye etti, şimdi siparişlere yetişemiyor

Avrupa'nın en değerli kiralık futbolcuları

Avrupa'nın en değerli kiralık futbolcuları

Bolivya'da son durum: Kendini başkan ilan etti!

Bolivya'da son durum: Kendini başkan ilan etti!