26 Kasım 2020 Perşembe / 10 RebiülAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Erhan Köknar
ekoknar@stargazete.com
Yazarın Sayfası

I love you hocam!

04 Aralık 2014 Perşembe
Yazacak o kadar çok şey var ki insan şaşırıyor! Gündemde başa geçenler var.
 
Galatasaray’a Hamza Hamzaoğlu geldi. Genç hocalara gönlümüz açık umarım başarır ama Galatasaray’ın derdi hoca değil ki. Gırtlağa kadar borca girmiş takıma Mourinho’yu getirsen ne olur? Boşta çok değerli hocalar varken TFF ile sözleşmeli Hamzaoğlu, Terim’in izniyle geldi. Bu sonradan rahatsızlık doğurur mu? Florya’da; Hamza, Fatih, Abdürrahim üçgeninde ‘I love you hocam’ kim olur? Hamza kardeş, hocalık basamaklarını tırmanırken nasıl olur da beş aylığına emaneten Galatasaray’ın başına geçer? Bu süreçte ne verebilir, hangi düzeni sağlayabilir? Hamzaoğlu hep yarı yolda makas değiştiriyor. İyi giden Akhisar’ı bıraktı Milli oldu, şimdi orayı da bıraktı beş aylığına Galatasaraylı oldu. İstikrarı hiç yok! Plan programa hiç uymuyor! Bu nasıl iş? Onu bu duruma düşürenler Hamza hocaya kötülük ediyor.
 
Koyun can derdinde kasap et. Daha Prandelli’yle sorunlar çözülmedi. Galatasaray’da kambur kambur üstüne geldi! İki gün sonra çok önemli bir mali kurul var. Başkan Duygun Yarsuvat, eski Başkan Ünal Aysal’ın yakasını bırakmıyor. Geçmişin hesapları, kirli çamaşırları ortaya dökülecek. Aysal bugün basın toplantısı yapıp marttan önce kendini ibraya çalışacak! Galatasaray çok zorda Hamza gelse ne olur? 
 
İspanya’da başkanlar göreve gelirken bankaya %15 teminat yatıracaklar. Eğer kulübü zarara sokarlarsa oradan tahsil edilecek. 
 
Mükemmel bir karar. Bizde de aynı uygulama için çalışmalar var. Kulüplerin kasasını boşaltanlar bir miktarını kendi ceplerinden ödeyecekler.  Hal böyle olursa kimse de başkanlığa talip olmaz. Kulüpler kayyuma düşer!
 
Emre Belözoğlu yine gündemde... Fenerbahçe kaptanı her maçta olay çıkarıyor. Emre’nin savunmalarını, ‘dedim-demedim’lerini hiç kaale almıyorum. Saha içinde devamlı saldırgan bir adam var, üstelik kaptan. Yetti ama!
 
Bu kaçıncı hiddet? 
 
Fenerbahçe Türkiye Kupası’nda Kayseri’ye Saraçoğlu’nda 2-1 yenildi. İsmail Kartal’a bir çift lafım var; hiç rugan ayakkabı giymemiş delikanlıyı cilalı salonlarda dans ettiremezsin! Her şeyin bir ilki var. İsmail Hoca gençleri kenarda tuttu tuttu günün birinde çayıra saldı, boyunun ölçüsünü aldı. Futbol, gerçekleri unutup aklınıza geldiğinde düğmeye basmakla oynanmıyor! Türkiye Kupası’nı önemsemeyebilirsiniz ama bunun kontrendikasyonları takıma yansır. Dikkat!