15 Nisan 2021 Perşembe / 3 Ramazan 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Resul TOSUN
rtosun@stargazete.com
Yazarın Sayfası

İmamoğlu’na neden oy veremem!

26 Mayıs 2019 Pazar

Her şeyden önce, 1950 yılına kadar tek başına hüküm sürdüğü dönemde milletin değerlerine savaş açan icraatlarını bugün de savunan CHP’nin adayı olduğu için veremem. 

İmamoğlu’nun namaz kılması, oruç tutması, Kuran okuması, milletin değerlerini biliyor olması elbette ki güzeldir. 

Lakin unutulmaması gereken şu ki, parti içindeki münferit şahısların kimliği değil partinin kimliği önemlidir. CHP Yaşar Nuri Öztürk’ün deyimiyle ‘Kuran nefreti iliklerine kadar işlemiş bir yönetim’e sahiptir.

***

‘İnandığınız Allahınız belanızı versin!’ diyerek o nefreti dışa vuran il başkanının adayına nasıl oy verebilirim ki?! 

İmamoğlu’nun muhafazakarlara oynaması CHP’yi aklamaz

İmamoğlu’nun durumu tıpkı Levanten mağazasındaki besmele levhası gibidir. 

O levha değil mağazanın sahibi, kimliği ve amacı önemlidir!

***

Kaldı ki PKK’nın siyasi uzantısı HDP eş başkanı Demirtaş’ın siyasi çizgisini beğendiğini söyleyerek dindarlığının çapını da bizzat kendisi ele vermektedir. 

Tabanları kardeş olan DSP bile, ‘FETÖ’nün Amerika’dan, PKK’nın Kandil’den, HDP’nin meclisten desteklediği bir isme kim olursa olsun destek vermeyeceklerini’ açıklarken benim bu gerçeğe göz yummam tabiî ki mümkün değildir. 

Kimliği ne olursa olsun bugünün Türkiyesinde bir adayı emperyalizmin uşakları olan FETÖ ve PKK destekliyorsa orada durup düşünmek lazım. Dolayısıyla PKK ve FETÖ ile aynı safta durmamak için İmamoğlu’na oy veremem! 

Ayrıca İmamoğlu CHP oylarıyla değil –seçilirse- HDP oylarıyla seçilecek ve HDP bunun bedelini bir şekilde ödettirecektir. 

Yarın terörist ruhlu değnekçileri otoparklarda ya da doğalgaz yahut su sayacı okuyucusu olarak evimde görmemek için İmamoğlu’na oy veremem.

***

Yunan Themanews isimli internet sitesi, CHP'li belediye başkan adayı için "Ekrem İmamoğlu: İstanbul'u fetheden Yunan", Yunanistan’ın büyük ve ana akım gazetesi olan Ethnos, “İstanbul’u Erdoğan’dan alan Pontuslu” manşeti ile sevinmiştir. Ben Yunanlıları sevindiren bir adaya oy veremem! 

Bu sevince niçin tepki vermediğini sorgulayan AK Parti Grup ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu hakkında, ‘Ben onu adam yerine koymuyorum!” diyerek de ne kadar sıradan, hazımsız ve tahammülsüz bir adam olduğunu gösteren İmamoğlu’na oy veremem!

***

Belirtmekte fayda var ki, o ‘adam yerine koymuyorum’ dediği Göksu, İmamoğlu’nun boy ölçüşemeyeceği kıratta değerli biridir ve adam gibi adamdır.

Öğrenciliğinden beri tanırım. Oy yıl da Esenler’de ikamet ettim. Siyasette de belediyecilikte de İmamoğlu’nu suya götürüp susuz getirecek bilgi, deneyim ve birikim sahibidir.

Şunu da belirteyim ki Binali bey aday olmasaydı bence büyük şehre en güçlü adaylardan biri Göksu’ydu. 

Nitekim İmamoğlu’nun diğer iddialarına da en güzel cevabı madde madde Göksu vermiştir! 

Göksu’nun sorusu altında ezildiği için cevap vermek yerine, konuyu saptıran, ‘adam yerine koymuyorum’ diyerek acziyet gösteren ve konuşmalarıyla/beden diliyleşov yaptığı aşikâr olan bir şovmene de oy veremem!

***

Şunu da belirtmeliyim ki, İmamoğlu’nun namazına, orucuna, Kuran tilavetine laf etmem, aksine takdir ederim ama yanı başındaki il başkanına ve partisine bakınca onun bu dönem kullanılan bir piyon olduğunu görürüm. 

Emperyalizm karşıtı gerçek solcular bile onun bir proje olduğunu açıkça yazıp söylüyorlar! 

Dolayısıyla CHP için İnce gibi yerli bir adayla kaybetmek, İmamoğlu gibi proje bir adayla kazanmaktan daha onurludur! 

Hâsıl-ı kelam, emperyalizmin uşakları olan FETÖ ve PKK’nın desteklediği adayın ve de onu aday gösteren ve destekleyenlerin masum olmadıklarını düşünüyor ve kişiliği ne olursa olsun böyle bir adaya oy vermediğimi ve de veremeyeceğimi şimdiden ilan ediyorum!