07 Mart 2021 Pazar / 23 Recep 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Aziz ÜSTEL
austel@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Kemal Bey sizin yaptığınız muhalefet antikacıda satılık!

10 Ekim 2020 Cumartesi

Kemal Kılıçdaroğlu'nu dinliyorum gözlerim faltaşı! Ta 1950'li yıllardan cılız bir ses:

"Efendim Cumhurbaşkanının birileri önünde eğimesini içime sindiremiyorum!"

Kim eğilmiş kim?

"Tayyip Erdoğan!"

"Kime eğilmiş?"

"Katar Şeyhine."

"Niye?"

"Para için."

Cehaletin böylesi gerçekten görülmemiştir.

CB adına "gönül selamı" denen bir biçime selamlıyor Katar Devlet Başkanını. Yani elini kalbinin üzerine koyuyor, başıyla da selam veriyor. Bu selamı rahmetli Metin Oktay verirdi. Ve böylece Galatasaray taraftarlarını gönülden selamlardı. Yani taraftarın önünde eğilip bükülmez, böyle yaparak da para pul istemezdi!

Eğer Kemal Bey seçim kazanmak istiyorsa böyle "üfürükten tayyare" laflara sarılmasın.

Hani diyor ya, bu hükümet dış politikada bizi rezil etti. Nasıl etmiş onu anlatsın. Sonra da eğer iktidarda olsalardı Doğu Akdeniz, Libya, Azerbaycan ve Ege'de na yaparlardı onu söylesin. Ekonomide sorunlar olduğunu herkes biliyor. Ancak bunların çözümüne yönelik tek kelime etmiyor, edemiyor. Örneğin neyi nasıl yaparsa dolar düşer, faizler pike yapar, piyasalar ucuzlar, çalışkan kesimin eline daha fazla para geçer! Bir zahmet bunu anlatın beyefendi! Neredeeeee! Ucuz, kasaba politikacılığı yapmak varken , "Her şey kötü, her şey rezalet! Biz iktidara gelince her şey güllük gülistanlık olacak!"

"Nasıl olacak?"

"Ne nasıl olacak?"

"Ortalık güllük gülistanlık.."

"Yok! Öyle yağma yok! Bizi iktidara getirin o zaman gözlerinizle görürsünüz. Nasıl yapacağımızı anlatayım da Erdoğan ya da Bahçeli hemen uygulamaya başlasın değil mi??

Pışşşıkkkk! Yemezler!!!"

Şimdi efendim, aklı başında hiç bir insan Sn Kılıçdaroğlu'na oy vermez. Ne dediği belli olmayan; bir gün akım ertesi gün tokum diyen, ülkeyi yönetmek konusunda en küçük bir fikri dahi olmayan, nasıl olmuşsa olmuş (!) CHP'nin Genel Başkanlık koltuğuna yapışmış ve o saatten sonra ülkede muhalefet diye bir şey kalmamış; şimdilerdeyse iktidar umutlarını PKK'nın partisiyle Davutoğlu ve Babacan'ın kurduğu particiklere bağlamış Kemal Bey'in görüp göreceği tek koltuk parti başkanlığı koltuğudur...Allah'a şükür!!