19 Eylül 2020 Cumartesi / 1 Safer 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Yiğit BULUT
yigitbulut@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Kendine “medeni batı” diyenlerle iyi geçinmek için...

14 Ağustos 2016 Pazar

Başlığa sığmadığı için yeniden yazacağım; kendilerini “medeni batı” olarak tanımlayanlarla iyi geçinmek için ille kendimizden-değerlerimizden mi vazgeçeceğiz! 

GEÇMEYECEĞİZ! DAHA ÇOK “BİZ” OLACAĞIZ!

Sevgili dostlar, bu ülkede çok ilginç arkadaşlar var, YABANCILAR ile iyi geçinmek adına “özümüzden” vazgeçmeye hazırlar... O kadarla da yetinmiyorlar; “HER YAPTIĞIMIZ HATTA VARLIĞIMIZ İÇİN” özür dileyelim noktasındalar... Susalım, konuşmayalım, ezilelim hatta BİZ olmayalım ve bizi sevsinler! SEVMESİNLER!

Sevgili dostlar, orada, burada, şurada değil, bu zihniyette olanlar her yerde yüzyıllardır varlar ve malesef her yerde her zaman olabilirler... Bu noktada özellikle son dönemde “BATI uyarlaması” bazı arkadaşları görünce bunlara ve özellikle kamuoyuna karşı bazı tespitler yapmak istiyorum...

1- Medeniyetimiz kendine “batı” diyenler gibi “Yunan-Hıristiyan” sentezi değildir ve asla o etkiye girmeyecektir!

2- Medeniyetimiz ve coğrafyamız ÜMMETİMİZ, MİLLETİMİZ dinamikleri ile “kendi özümüzü” yansıtır ve AB gibi yapılar içinde “eritmeye” çalışanlar hava alırlar!

3-Türkiye Cumhuriyeti, bu coğrafyanın “direği”, mazlumların “garantisi”, “kimsesizlerin kimsesidir”!

Sevgili dostlar, bu tespitler sonrası yukarıda tarif ettiğim arkadaşlara ve özellikle yabancılarla iyi geçinmek için YOK SAYILMAYI “dünya ile entegrasyon” sananlara, birkaç çift sözüm var; VAR OLMAK, BİZ OLMAK, AYAĞA KALKMAK istediğimiz için ne dileyeceğimiz bir özür, ne de ödeyeceğimiz bir bedel var! Analarımızı, babalarımızı, kardeşlerimizi katledenlere, BİZ olmamızı engellemeye çalışanlara karşı yaptığımız her harekatın sonuna kadar arkasındayız ve bunun için boynumuzu eğecek tek bir gerekçe bile olamaz... Bu yolda şehit olan ecdadımızı şanla, minnetle, özleyerek anıyoruz... Rahat uyuyun, bu canlar bedenden çıkmadıkça “medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar”, NE KADAR DEVŞİRİRSE DEVŞİRSİN, bizi yere baktıramaz... Yaşasın haklı davamız... Yaşasın geçmişimize, geleceğimize, COFRAFYAMIZA SAHİP ÇIKMA MÜCADELEMİZ... YAŞASIN TAM BAĞIMSIZ BÜYÜK TÜRKİYE!

Sonuç: VAROLMA dinamiğini, “diğerlerine sevimli olarak kendinden vazgeçmek olarak” algılayan kafalar, şunu çok iyi bilsinler; sevsinler diye başını uzatır ve dik duramazsan başını alırlar...

SON SÖZ: BİZİ “BİZ OLARAK” kabul edip, saygı duyanla yol yürürüz, bizi “devşirmeleri” vasıtasıyla her alanda yönlendirdiğini sananlarla da mücadelemiz can bedenden çıkıncaya kadardır, BU BÖYLE BİLİNE!