19 Ocak 2021 Salı / 5 CemaziyelAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Yakup KÖSE
ykose@stargazete.com
Yazarın Sayfası
Dinle

Kimin satılmış olduğu aşikâr

30 Kasım 2020 Pazartesi

Uzun zamandır “Ordu göreve” diyemiyorlar, “Genç subaylar rahatsız” manşetini atamıyorlar. En son 15 Temmuz gecesi heveslendiler ama Allah’ın izniyle Müslüman Anadolu halkı heveslerini kursaklarında bıraktı.

Ülkeyi kendilerinin sanan zümrenin Müslüman Anadolu halkı üzerinde bir sopa gibi kullandığı ordunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde aslî hüviyetine kavuşmasıyla dünyanın dört bir tarafında vatanın ve mazlum halkların haklarını savunması mâlûm zümreler için kabul edilemezdi.

ABD, Avrupa ve Arap emirlerinin maaşa bağladığı, kendilerine ‘bağımsız’ diyen Türk gazeteciler üzerinden orduya iftiralar atıldı. Haber adı altında Türk ordusunun operasyon yaptığı bölgelerde terör unsurlarıyla işbirliği yaptığını yaydılar. Aldıkları maaşı hak etmeleri gerekiyordu, hak ettiler de; ABD’de yayımlanan raporda Türkiye’de işbirliği içerisinde olunan gazetecilerin maaşlarının 6 kat arttırıldığı ve gazeteci unsurlarının kullanılmaya devam edilmesi gerektiği vurgulanıyordu.

Yurtdışından maaşa bağlanmış gazetecilerin Türk ordusu hakkındaki yalan haberlerini topluma yaymak da CHP’ye düştü. Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünde bu yalan haberlere mikrofon oldular!

Öyle ileri gittiler ki, Ermeni işgal kuvvetlerini Dağlık Karabağ’dan def eden Azerbaycan’a destek veren Türkiye’yi şu sözlerle suçladılar: “Maalesef gelen haberlerde, Türkiye’den Azerbaycan’a silah yardımı yapıldığı ve söylentilere göre cihatçı grupların da Azerbaycan’a gönderildiği ifade ediliyor.”

Bu sefer yalan, sabıkası oldukça kabarık olan CHP Başkan Yardımcısı Ahmet Ünal Çeviksöz’ün üzerinden servis edilmişti.

Başkan Erdoğan liderliğindeki Türkiye dünyanın neresinde sömürgecilerin oyununu bozsa ilk itiraz, ilk iftira, ilk yalan CHP’lilerden geliyor.

Yalan ve iftiralara rağmen Türkiye’nin başarılı hamleleri karşısında CHP de yeni bir aşamaya geçti ve yalan ve iftiralarına hakaret de ekledi.

Katıldığı televizyon programında CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır Türk ordusu için “satılmış” dedi.

Başarır’ın küstahlığı karşılıksız kalmadı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal sosyal medya hesabı Twitter'dan tepki gösterirken Başarır’ın kimliğini de fâş etti: “Muhaberat atığı, Esad aşığı bir CHP milletvekilinin katıldığı bir televizyon programında kahraman ordumuza karşı kullandığı çirkin ifadeler ne kadar canlarının yandığını gösteriyor. Bu ifadeleri telin ediyorum. Aziz milletimizi temsil etme onuruna layık olmayan bu vekil derhal özür dilemelidir.”

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada CHP’li Başarır’ın Türk ordusuna yaptığı hakaretinin hesabının sorulacağı belirtildi: "Şahsi ihtiras ve hevesleri için kahraman, fedakar Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, Mehmetçiğe hakaret eden, asil milletimiz tarafından zaten mahkum edilen bu gayri milli dili şiddetle kınıyor, bunun hesabının hukuk çerçevesinde sonuna kadar sorulacağını, konunun yakın takipçisi olacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz."

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı CHP’li Ali Mahir Başarır hakkında soruşturma başlattı.

Yazımın başından beri çizdiğim tabloda kimin satılmış olduğu aşikâr değil mi; illâ ABD’de yeni bir raporun yayınlanmasını mı bekleyeceğiz!..