18 Ocak 2021 Pazartesi / 4 CemaziyelAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Yakup KÖSE
ykose@stargazete.com
Yazarın Sayfası

‘Kızların bu gece koynuma girecek mi?’

11 Aralık 2019 Çarşamba

Doğu Türkistan topraklarını işgal eden Çin’in soykırım projesinin yeni aşaması neydi? 

Türkistanlı erkekleri tutsak edip toplama kamplarına götürürken Çinli bir erkeği eve bırakmak! 

Çin’in yaptığı şenâati tahayyül edebilmemiz için, vücudumuzdaki tüm hücrelerimize kadar hissedebilmemiz için şöyle yazayım: Bir gece eviniz basılıp toplama kampına götürmek üzere siz tutsak edilirken sizin yerinize evinize bir erkek bırakıyorlar. Artık aileniz işgalci bir askerle yaşamak ve aynı yatakta yatmak zorunda! 

Yazarken bile tarif edilemez duygulara gark oldum. Düşünmek, aklımıza getirmek istemeyeceğimiz mezkûr şenaati işgalci Çin Doğu Türkistanlı kardeşlerimize yaşatıyor. 

Muhakkak yazdıklarımla Doğu Türkistan’daki melaneti anlatmam imkânsız. Ne ben ne başkası Doğu Türkistan’da yapılanı anlatamaz çünkü lugatlarda karşılığı yok. Ancak ve ancak “şenâat” diyebiliriz, “melanet” diyebiliriz ki bu kelimler de işgalci Çin’in yaptıklarını izah etmekte kifâyetsiz kalıyor. 

Yaşadığımız çağda toplama kampları gördük, toplu mezarlar gördük, tecavüz kampları gördük, kundaktaki bebeklere kadar insanların zehirli gazlarla katledildiklerini gördük ama işgalci Çin’in yaptığı melaneti ilk defa görüyoruz. İşgalci Çin bu şenâate ‘kardeş aile’ ve ‘kültürel değişim’ diyerek insanlıkla alay ediyor! 

Neler yaptıklarını da saklamıyorlar. Şu sıralar internette dolaşan bir videoda, üzerinde askeri kamuflaj olan bir Çinli erkek, Doğu Türkistanlı bir kadın ve iki kızıyla birlikte çekim yapıyor. Kızların yaşlarının 16 ve 18 olduğu söylenen videoda işgalci Çinli kızların annesine, “Kızların çok güzel. Bu gece koynuma girecek değil mi?” diyor!.. 

Çin bu melanet için 1 milyon 120 bin erkeği görevlendirmiş! 

Bu ‘görevliler’ ailelerin yanında ayda en az 8 gün kalıyorlar. 

İşgal komitesinin yayın organı "Sincan Günlüğü" gazetesinin haberine göre, geçen yılın 11 ayında toplam 1 milyon 120 bin resmi ‘görevli’ bölgedeki her etnik kökenden 1 milyon 690 bin ailenin evlerinde kalmış. 

‘Görevli’lerin birlikte yatma talebine kadınların itiraz etme hakkı yok! 

İnternette videoyu bulup seyredin, “Doğu Türkistan’da zulüm yok” diyenlere de seyrettirin; belki yüzleri kızarır!..