08 Mart 2021 Pazartesi / 24 Recep 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Ziya ŞENGÜL
sporstar@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Kolay kazandı

29 Aralık 2013 Pazar

Galatasaray, Kayseri Erciyes deplasmanında, maçın ilk dakikalarında Melo’nun orta topunda Sneijder’in güzel golüyle öne geçti. Dakikalar biraz ilerlemişti ki; bu sefer de Bruma’nın kenar ortasına Burak ile Galatasaray golleri ikiledi. Takımın kusursuz oynayanı Melo, golleri üçlerken, atmış olduğu bu gol ofsayttı.

Erciyes, maçın ilk yarısı itibariyle ürkek futbol ve pozisyon fukaralığı içinde bulundu. Zaten Galatasaray’ın atmış olduğu 3 gol de, maçın ilk yarısında oldu.

İkinci yarı ise ilk önce İbricic’in şutunu daha sonra Yasin’in gollük şutlarında kaleci Muslera’nın kurtarışlarını izledik. Sonrasındaki bir pozisyonda ise Yasin’in sert şutu, Kayseri Erciyes’e gol kazandırmış oldu.

Didier Drogba bu maçta başarılı değildi. Akıllara durgunluk veren goller kaçırdı. Beklenilen performansı sergilemekten uzak kaldı. Biraz da durgun, sanki yorgundu.

Kayseri Erciyes kalecisi Jorgacevic ise kaleside 3 gol görmesine rağmen, üst üste çok önemli gollere izin vermeyen turtarışlara imza attı.

Galatasaray, çok merak edilen bu deplasman maçında farklı kazanmanın rahatlığıyla, ezeli rakibi Fenerbahçe ile arasındaki puan farkını azaltma umutlarını arttırmış oldu.

Galatasaray’da Felipe Melo’nun mükemmel futbolunun yanı sıra, Sabri’yi de çok beğendim. Bruma ise bir şeyler yapmaya çalışıyor, ama tek başına ayağındaki topları kaybediyor. Sahada genellikle acemi kalıyor.

Wesley Sneijder’in atmış olduğu ilk Galatasaray golünün tipik kalite kokan, gol vuruşuna harika bir örnek olduğunu söyleyebiliriz.

Selçuk İnan ise sahada çok koşan, ayağındaki topları iyi kullanmaya gayret eden, fakat zaman zaman inanılmaz top tayıpları içinde kalandı.

Bir de, çok geriye yaslanarak top alışverişleri içine girmeye çalışıyor. Dolayısıyla, Erciyes’in özellikle ikinci yarıda orta sahasına top kazanma şansı verdi.