17 Ocak 2021 Pazar / 3 CemaziyelAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Aziz ÜSTEL
austel@stargazete.com
Yazarın Sayfası

KÖTÜLÜĞÜN MERKEZİ İNGİLİZ DERİN DEVLETİ-2 Ahtapotun kolları

18 Haziran 2019 Salı

Büyük savaşların, sömürgeciliğin, katliamların, Ortadoğu ve Afrika'nın bölünmesinin, ekonomik bunalımların tek bir merkezi vardır o da İngiliz Derin Devletidir diyen onca tarihçi bu durumu şöyle açıklar: 

"Kötülük sekiz kollu bir ahtapot gibidir. Gözlerimiz önce çok hareketli kollarına takılır. Ancak bütün bu kolları yöneten bir beyin vardır. Beynin emirleri sonucu, kollar tek bir hedefe yönelik hareket eder.

Ahtapotun kollarına odaklanarak, kötülüklerle savaşmak mümkün değildir. Beyine yönelmek şarttır. Bugün dünyada kötülüğün tepesinden söz ederken ABD, İsrail Derin Devleti, Birleşmiş Milletler, NATO ya da AB gibi yapılar, CIA, Mossad ya da Gladio gibi örgütler, İlluminati, Masonluk, Gül, Haç vb gibi gizli kuruluşlardan söz edilir. Ne var ki, İngiliz Derin Devleti, yüz yıllardan bu yana her türlü kargaşanın yaratıcısı ve yöneticisidir. Ortadoğu'yu kana bulayan her olay İngiliz’in eseridir. Ortadoğu devletlerinin çoğunu İngiltere kurmuştur. Churchill'in başkanlığını yaptığı Kahire toplantısında bu ülkelerin sınırları çizilmiştir.

Söz konusu ülkelerin yöneticilerini İngiliz Derin Devleti belirlemiş, bedevi aşiret reislerini 'kral, sultan' vb gibi ünvanlarla kurduğu bu ülkelerin başına geçirmiştir. Lawrence, Gertrude Bell gibi İngiliz Derin Devletinin adamları, bu Bedevi reislerini bulmuş, yetiştirmiş, beyinlerini yıkamış ve bu devletçiklerin başına getirmiş. Bunlar Sandhurst, Oxford, Cambridge gibi okullarda eğitilmiş ve İngiliz Derin Devletinin sadık birer hizmetkarı olmuş. İran'da Musaddık darbesi, Türkiye'deki darbeler, Mısır, Suriye ve Irak'ta alaşağı edilen yönetimler hep İngiliz Derin Devleti'nin eseridir." (Şeytanın Satranç TahtasıAli Kuzu S 18-19)

 

Dünyayı yöneten MI6

İngiliz Derin Devletinin mutfağını bugün MI6 yani Askeri İstihbarat 6 temsil eder. Kadroları kuran, ajanları yetiştiren hep odur. 

Edward Snowden'ın da açıkladığı gibi, dünyanın en büyük gözetleme merkezi "Five EyesBeş Göz" İngiltere'nin denetiminde Avustralya'da kurulmuş. Beş Göz Kanada, Yeni Zelanda, İngiltere ve Avustralya istihbarat kuruluşlarının denetiminde ve koruması altındadır." (a.g.e s20) Bu ülkelerin tamamı İngiliz Milletler Topluluğu'nun üyesidir. Milletler Cemiyeti, İngiltere'nin sıkı denetimindeki 1919 Paris Konferansı’nda kurulmuş ve büyük oranda İngiltere'nin tasarılarını hayata geçirmiş. BM'nin birçok kararının arkasında da İngiliz Derin Devleti vardır. NATO, Gladyo ve AB'nin baş mimarı İngiltere'nin Başbakanı Churchill'dir. ABD Merkez Bankası FED de Bank of England tarafından kurulmuş. Dünya ekonomisini yönlendiren Rothschild Ailesi İngiltere merkezlidir. Soros da İngiltere'de eğitim görmüştür.

Komünizmin kurucu kadrosu İngiltere'de toplanmış Komünist Parti Manifestosu ilk kez İngiltere'de basılmış, Marx, Das Kapital başta, bütün kitaplarını İngiltere'de yazmıştır...