05 Aralık 2020 Cumartesi / 19 RebiülAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Serdar BALİ
sbali@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Kutluyorum ama uyarıyorum

10 Ocak 2016 Pazar

Trabzonspor kupadaki rahatlığını sahaya çıkardığı 11’le belli etti diyeceğim ama sahadaki futbolcu kardeşlerimizin en düşüğü 1 milyon dolarlık! O zaman ortada bir yanlışlık var. Eğer futbolcu arkadaşlarımız fiyat olarak bu kadar değerli ise oynadığı futbol bu olmamalı. Hangi maç olursa olsun, sahadaki takımın ismi Trabzonspor. Dolayısıyla futbolcular gereğini yapmak zorundalar.

Maç başladı, ilk net pozisyon Adanaspor’dan geldi Onur her zamanki gibi yine golü önledi. Adanaspor ilk dakikalarda daha derli toplu oynamasına rağmen Trabzonspor dakikalar ilerledikçe topa daha çok sahip olan, pozisyon üretmeye çalışan taraf oldu. Her geçen gün form grafiği yükselen Aytaç uzaktan attığı şutla takımını öne geçirince Trabzonspor oyuna iyice hakim oldu. İlk yarıda hakem, Okay’a yapılan hareketi göremeyerek hem kırmızı kartı, hem de penaltıyı kaçırarak çok büyük bir hata yaptı.

Yazmak istiyorum ama inanın methetsem kendime, yerden yere vursam Trabzonspor’a ihanet. Diyebilirsiniz ki; takım galip daha ne istiyorsun? Galibiyeti küçümsemek için değil, ileride daha güçlü rakiplerle oynayacağımız için önlem adına söylüyorum. Trabzonspor’u bu galibiyetinden dolayı kutlarken galip geldiğimiz zaman uyarmanın daha yerinde olacağını düşünüyorum. “Marin... Marin.. Marin” diye yırtınan arkadaşlarımıza şunu ifade edeyim: Onun oynadığı futbolu oynayacak genç takımdan 5 kişi sayarım.

Aytaç formayı alacak gibi. Erkan Zengin daha gayretli. Mehmet Ekici yanında daha kaliteli futbolcularla daha iyi olacaktır. Onur, her zamanki Onur.

Sadi hoca gençleri kazanma adına kadroya alma cesareti ortaya koydu ama keşke bu cesareti onları sahaya sürerek daha da ileri götürseydi. Belki de Sadi hoca elindeki futbolcuları oynatarak piyasayı artırıp Trabzonspor’u rahatlatmak istiyor. Ama bir gerçek var ki, Trabzonspor birkaç senedir mirasyedi gibi para dağıtmış, şimdi bizim her zaman dediğimiz gerçekler açıkça ortaya çıkıyor.

Trabzon için en yakın yol bu kupa.

Bu futbol yetmez ama mutlaka bizim gördüğümüzü yetkililer de görüyordur...