26 Şubat 2021 Cuma / 14 Recep 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Aziz ÜSTEL
austel@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Lafla peynir gemisi öyle güzel yürür ki!!!

01 Ocak 2020 Çarşamba

Ee demek buraya kadarmış Kemal Beyim. Zat-ı Devletlerini TÜSİAD'ın arka odalarından çıkarıp CHP'nin başına getirenler, sizden de umduklarını bulamamışlar. Nasıl bulsunlar ki? Dünya siyaset tarihinde bir benzeriniz yok. Tek bir seçim kazanamamak nasıl bir şey Allah aşkına! Neyse kısmet buraya kadarmış...Cem Boyner'ler başlayan siyaset yolculuğunuz, CHP Genel Başkanlığı koltuğunda sona erdi. Eh hiç değilse Atatürk, İnönü ve Ecevit'in oturduğu koltuğa eğreti de olsa, ben de oturdum diyebilirsiniz..

Siz gün batımında kaybolurken, dağların ardından, ağzındaki saman çöpünü çiğneyerek, "I'm a Lonesome Cowboy"(Ben Yapayalnız bir Kovboyum) şarkısı eşliğinde, Red Kit, yani, Ekrem İmamoğlu Bey çıkagelir.

Ekrem Beyin geleceği parlaktır..hiç bir iş yapmadığı "yapacaıım...edeceiiim" dediği sürece de pırıl pırıl parlamaya devam edecektir. Siz başkalarının dediğine bakmayın, lafla peynir gemisi bal gibi yürür! Hele de laf eyleme dönüşecek fırsatı bulmamış...ya da bulmak istememişse!

Eğer ilk Kurultayında olmazsa CHP'nin bundan sonraki ikinci kurultayında Kemal Bey yolcudur Abbas bağlasanız durmaz. Kemal Bey siyasi hurdalığın yolunu tutar tutmaz yapılacak seçimlerden tek aday Ekrem (Yalnız Kovboy) İmamoğlu çıkacak ve koltuğa oturacaktır.

Eğer Tayyip Bey fikir değiştirir ve yeniden Cumhurbaşkanlığına aday olursa seçimi kim kazanır? Sağlıklı bir inceleme yapmak ve şu kazanır demek şimdiden pek mümkün değil. Çünkü ,hele de şu sıralar, Tayyip Bey yaptığı onca iyiliğin karşılığı, kurşun yağmuruna tutulmuştur. El vermese hiç bir şey olamayacak, sahanlıkta laf ebeliği yapıp bir basamak tırmanamayacak olanlar, dillerinin paçasını sıvamış hiç de alışık olmadıkları katlara sürünerek de olsa, tırmanmış. Tayyip Bey bir yandan bunlarla uğraşırken öte yandan Ekrem Beyin saldırılarını savuşturmak zorunda kalabilir. Aslında savuşturur savuşturmasına da, bazen bıkkınlık apansız bastırır, "alayınızın canı cehenneme" dedirtir insana: "Alın ulan atınızı verin tımarımı!"

Atilla İlhan pek güzel söylemiştir: İnsan bir akşam üstü ansızın yorulur....o zaman da, hay ben topunuzun ....der ve çeker gider. Dua edin de böyle bir şey olmasın. Mazallah olursa...nice olur haliniz?! Apışır kalırsınız; boş gözlerle dalar gidersiniz...ufka doğru! Sizden vaz geçtim de ne olur bunca garibanın hali? Bi düşünün hele..vicdanınızla baş başa kalınca!