04 Mart 2021 Perşembe / 20 Recep 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Yakup KÖSE
ykose@stargazete.com
Yazarın Sayfası
Dinle

Mahkûm muhalefet

15 Şubat 2021 Pazartesi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesindeki PKK unsurlarına düzenlediği operasyonda, tespit edilebildiği kadarıyla 53 militan öldürüldü. Operasyonda 3 asker de şehit oldu.

Çeşitli tarihlerde PKK tarafından kaçırılan ve Gara'da bir mağarada tutulan, aralarında asker, polis ve sivillerin bulunduğu 13 rehine de PKK tarafından şehid edildi. Yapılan otopside 12 rehinenin başından, 1 rehinenin de omuzundan vurularak şehid edildiği anlaşıldı.

PKK'nın üslendiği Gara'daki yüksek rakımdaki mağaraların terör karargahı hâline getirilmesiyle alâkalı olarak Terör ve Güvenlik Uzmanı Coşkun Başbuğ'un dikkat çektiği hususu okuyalım ondan sonra sadede geleceğim: "Irak Gara'dadaha öncekilere benzer bir şekilde mağaraların hem de stratejik bir askeri akılla dizayn edildiği, yerinin dahi seçme olduğu bir tablo ortaya çıktı. 'Bu tabloyu oluşturan kim?' dediğinizde yine bu katil sürüsünün aklını ve haddini aşan iş ortaya çıkıyor. Bu durumda 'arkada kim var?' dediğinizde yine aynı yapılar karşınıza çıkıyor. Yani emperyalist vahşi dediğimiz Batı ve o Batının ülkeleri; Amerika, Almanya, Fransa gibi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in yapmış olduğu açıklamada kroki üzerinde önemli vurguları var. Yüzde 60 eğimden bahsediyor ve hava unsurlarının görerek ateş edemeyeceği ancak hava indirmeyle müdahale edebileceğimiz bir mağaradan bahsediyor. Şimdi böylesi stratejik bir yeri seçmek için öncelikle hedef ülkenin imkân ve kabiliyetini çok iyi tanımanız, askeri bir akıl yürütmeniz ve bu akla göre de tedbirler almanız gerekiyor. Bu örgütün haddi mi? Yani örgütün o çoluk çocuk yaşta topladığı çapulcu sürüsünün işi mi? Tabiî ki hayır. Burada bir askeri mantık ve strateji işlemiş. Şu an 'özel kuvvet' diye sundukları paralı askerlerin bir araya geldiği 'güvenlik şirketi' diye dünyaya yutturmaya çalıştırdıkları yapıların devreye girdiğini görüyorsunuz. Bunların verdiği eğitimler, akıl ve bunların yürütmüş olduğu stratejiyle bu tür yerlerin teşkil edildiğini görüyorsunuz."

PKK'nın rehin tuttuğu 13 vatandaşımızı şehid etmesinin ülkemizde oluşturduğu infiale binaen, PKK'nın siyasi kolu HDP ile ortaklık yapan partiler taziye yayınlamak zorunda kaldılar. Aynı kalemden çıkmış metni paylaşanlar "Terör nereden gelirse gelsin", "Terör örgütü tarafından..." diye başlayan ifadeler kullandılar ama terör örgütünün adını söyleyemediler!

Ortada bir terör örgütü var ama adı yok; çok garip bir 'terör örgütü'!

"PKK terör örgütü" diyemiyorlar, niye?

Çünkü PKK/HDP'ye mahkûmlar!

Kör Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı onları PKK/HDP'ye mahkûm etti.

Türkiye'deki "Devrimci Sol" örgütler, bir ikisi hariç, yıllar önce PKK'nın boyunduruluğuna girmişti. Şimdi de, sağdan soldan, kör Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığından birleşen tüm siyasi partiler PKK/HDP'ye teslim oldular.

PKK/HDP'nin kaçırıp dağa çıkardığı çocuklarını geri almak için HDP'nin Diyarbakır il binasının önünde, sıcak demeden soğuk demeden 500 gündür nöbet tutan anneleri görmezden gelenlerin "PKK terör örgütü" demelerini de beklemek abesle iştigal olur!

Ne diyordu Coşkun Başbuğ, "Irak Gara'da daha öncekilere benzer bir şekilde mağaraların hem de stratejik bir askeri akılla dizayn edildiği, yerinin dahi seçme olduğu bir tablo ortaya çıktı. 'Bu tabloyu oluşturan kim?' dediğinizde yine bu katil sürüsünün aklını ve haddini aşan iş ortaya çıkıyor. Bu durumda 'arkada kim var?' dediğinizde yine aynı yapılar karşınıza çıkıyor. Yani emperyalist vahşi dediğimiz Batı ve o Batının ülkeleri; Amerika, Almanya, Fransa gibi."

Eh, Gara'da bilmem kaç rakımlı mağaraları dizayn edenler Türkiye'nin içinde de dizayn çalışmaları yapmayı ihmâl etmemişlerdir.

Evet ne diyordu ABD Başkanı Joe Biden, "Türkiye'de muhalefeti destekleyerek iktidarı değiştireceğiz. Darbe ile değil, seçimle"!

Türkiye'deki muhalefeti PKK/HDP'ye mahkûm eden gücü Biden'ın sözlerinde bulabilirsiniz!..