31 Ekim 2020 Cumartesi / 14 RebiülEvvel 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Eren HATTATOĞLU
ehattatoglu@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Mars Koç’ta iken zoru başarabiliriz

29 Ocak 2017 Pazar

Enerji gezegeni kavgacı Mars, iki yıldan beri ilk kez yöneticisi olduğu Koç burcuna geçti. Mars Koç’ta iken çok güçlüdür ve hayatımızın yoğun olacağı alanı gösterir. Mars hasır altı edilen sorunları bulup çıkarmakta ustadır ve bize büyük bir temizlik yaptırır. Sorunlarla yüzleşmemiz gerekecek! Mars 10 Mart’a kadar Koç’ta olacak ve Koç’un gücüne güç katacak. Bu süreçte Aslan ile Yaylar canlanacak, İkizler ve Kova da rahat ilerleyecek ama Yengeç ve Terazilerin alttan almaları gerekecek. Oğlaklar ise güç savaşları yaşayabilirler. Aşk gezegeni Venüs de Koç burcuna geçiyor. Venüs Koçları güzelleştirecek, ilişkilerini yumuşatacak ve aşkı ayağına getirecek. Venüs  şubat, mart ve mayıs aylarında Koç burcunda kalacak. Venüs 4 Mart-15 Nisan arasında geri gidecek. Venüs’ün gerileme dönemi evlenmek, nişanlanmak, estetik işlemler için uygun değildir. Ama geçmişe dönüp yarım kalan meseleleri canlandırabilir veya çözümleyebiliriz.

KOÇ 21 Mart - 20 Nisan  - HAFTANIN ŞANSLISI

Mars’ın deli cesareti ve azmi, gücünüze güç katacak. Kafanıza koyduğunuz her şeyi başarabilirsiniz. Ama aynı zamanda otorite figürlerine isyan etme eğiliminde olacaksınız. Venüs de burcunuza geliyor ve tüm ilişkilerde uyum getiriyor. Aşkı fazla çaba göstermeden ayağınıza getirebilirsiniz. Otorite figürleriyle önemli konuşmalar yapabilirsiniz.

BOĞA 21 Nisan - 21 Mayıs  - HAFTANIN ŞANSSIZI

Öfkenizi bastırmanız ve görüşmelerinizi gizli tutmanız gerekebilir. Duygusal hayatınız da aynı şekilde gelişecek. Sırlar beklemediğiniz anda açığa çıkabilir. 10 Mart-20 Nisan arası 2017’nin sizin için en güçlü dönemi olacak ama aynı zamanda yöneticiniz Venüs geri gideceğinden geçmişte yarım kalan meseleleri halledebileceksiniz.

İKİZLER 22 Mayıs - 21 Haziran       

Sosyal hayatınız canlanacak ve arkadaşlar ön plana geçecek. Aşk hayatınızda arkadaşlarınız sizin için çöpçatanlık yapabilir. Ancak arkadaşlık ilişkilerinizde ani sorunlar da çıkabilir veya bir arkadaşınızın hayatındaki beklenmedik gelişmelerle ilgilenmeniz gerekebilir. Diğer yanda kredi, borç, vergi, sigorta, hisse, miras, nafaka, telif gibi kaynaklardan haberler gelebilir.

YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz  

Son iki senenin en güçlü dönemine girdiniz. 10 Mart’a kadar sonuç almanız şart değil, girişimlerde bulunmanız ve başlangıçlar yapmanız bile yeterli olabilir. Ancak otorite figürlerine sert çıkışlar yapabilisiniz. Eşiniz, ortağınız, işbirliği yaptığınız diğer kişi ve kurumlar da baskı yapabilir. Bu hafta karşı tarafla konuşmalar yapabilirsiniz.

ASLAN 23 Temmuz - 23 Ağustos 

Uluslararası işler, medya, yayıncılık, eğitim ve yasal konular ön plana çıkıyor. Yabancılarla iş yapabilirsiniz. Seyahat imkanlarınız da artabilir. Duygusal hayatınızda bir tanışma yaşayabilirsiniz. Başka bir şehir hatta ülkede yaşayan bir sevgiliniz olabilir. Diğer yanda yardımcınız ve işle ilgili görüşmeler yapabilirsiniz.

BAŞAK 24 Ağustos - 22 Eylül 

Maddi konulara odaklanacağınız bir dönem başlıyor. Harcamalarınız artacak ve 10 Mart’a kadar pek azalmayacak. Aynı zamanda para kazanma hırsınız da artacağından, ilave gelir kaynakları bulabileceksiniz. Vergi, sigorta, hisse, telif, borç, kredi,  komisyon gibi para işleriyle ilgilenebilirsiniz. Duygusal ilişkinizde baskı görebilirsiniz.

TERAZİ 23 Eylül - 23 Ekim    

Yakın ilişkilerde hem sert, hem de ılımlı enerjiler aynı anda devreye giriyor. Bu eğilim yeni başlayan değil de, uzun süreli ilişkiler ve ortaklıklarla ilgili olacak. Rakipleriniz de sıkıştırabilir. Tepkilerle karşılaşabilirsiniz. Diğer yanda oturduğunuz ev, başka bir mülk hakkında veya babanızla aranızda önemli konuşmalar geçebilir ve seyahate çıkabilirsiniz.

AKREP 24 Ekim - 22 Kasım 

Günlük işleriniz çığ gibi artmak üzere. Çok yorulacaksınız! Yardımcılarınız ve altınızda çalışanlarla ilişkiniz ön plana çıkıyor. Ekip çalışmalarında başarılı olabilirsiniz. Ayrıca iş yerinde bir romantizm yaşamanız da mümkün görünüyor. Diğer yanda yakın bir akrabanızla önemli konuşmalar yapabilir ve kısa bir seyahate çıkabilirsiniz.

YAY 23 Kasım - 21 Aralık 

Çok çalıştınız, yoruldunuz şimdi sıra eğlenceye ve zevk aldığınız konulara geldi! Sosyalleşebileceksiniz. İlişkinize de daha çok zaman ayırabileceksiniz. Ancak parayla ilgili endişeleriniz olabilir. Para konuları  kişilik çatışmaları ve güç savaşlarına neden olabilir ve önemli görüşmeler yapabilirsiniz.

OĞLAK 22 Aralık - 20 Ocak

Eve ait konulara öncelik verme zamanı geldi. Tamirat, taşınma, temizlik, ev satma, satın alma, kiralama gibi işleriniz olabilir. Aynı anda kariyerinizdeki fırsatlara zaman ayırmak ve kendi diğer sorumluluklarınızla da ilgilenmek isteyeceksiniz. Farkına varmadan başkaları üzerinde baskı kurabilir ve kendi dediğinizde diretebilirsiniz.

KOVA 21 Ocak - 18 Şubat

Hareketli ve hızlı bir döneme giriyorsunuz. 10 Mart’a kadar olan süreçte kısa seyahatler, görüşme, toplantı ve yazışmalarla epey yoğun olacaksınız. Romantizmin de seyahatlerinizle bağlantısı olacak. Yola iş için bile çıkacak olsanız, hoş anlar yaşayabilirsiniz. Biriyle tanışabilir ya da sevgilinizle yakınlaşabilirsiniz.

BALIK 19 Şubat - 20 Mart  

Harcamalarınız artacak. 10 Mart’a dek bütçenizi yeniden düzenleyebilirsiniz. Maaşınızı artırmak ve ilave gelir kaynakları bulmak için çabalayacaksınız. Ek gelirleriniz olabilir iyi değerlendirmelisiniz zira hiç beklemediğiniz ödemeler ve parayla ilgili gelişmeler olabilir. Diğer taraftan dominant karakterli arkadaşınızla birlikte seyahate çıkabilirsiniz.