27 Ekim 2020 Salı / 10 RebiülEvvel 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Halime Sürek KAHVECİ
halimekahveci@gmail.com
Yazarın Sayfası

Ne alacağımı söylersem sürpriz olur mu?

26 Aralık 2015 Cumartesi

Belki siz de hayatınızdaki büyük-küçük çocuklara, yakınlarınıza sürpriz yapmak istersiniz diye etrafıma bakınıp not aldığım şeyleri sizinle paylaşmak istiyorum.

Son bir haftada bana en çok sorulan sorusuya verdiğim cevap, bu yazının da başlığı. Cevap buysa, aralık ayının son günlerini yaşıyorsak soru da “Anne bize yılbaşında ne alacaksınız?” tahminleri doğru... İkinci sırayı da Kerem’in “Star Wars’a ne zaman gideceğiz?” feryadı alıyor. Evet, İstanbul’da filme (hala) gitmeyen son aile biz olabiliriz! Onu bir yana bırakıp yılbaşına gelirsek, bizim evde yeni yıl coşkusu daha çok eğlence ve duygu düzeyinde yaşanıyor. Öyle çılgınca “Aman ne olursa olsun hediye almam lazım!” tribine girmiyoruz da girmemize ramak kaldı bu sene... Galiba çocuklar büyüdükçe daha evvel işleyen dişlileri bir parça büyütmek, kuralları onların yaşlarına ve algılarına göre -esasından sapmadan- azıcık esnetmek gerekiyor. Benim 2015’ten öğrendiğim -sanırım en anlamlı “eski yıl” hediyesi- de bu oldu; esneklik. Onların bu yazıyı bilgisayarda bulup okumaları ihtimaline karşı yaptığım sürprizi kendime saklıyorum. Ve belki siz de hayatınızdaki büyük-küçük çocuklara, yakınlarınıza sürpriz yapmak istersiniz diye etrafıma bakınıp not aldığım şeyleri sizinle paylaşmak istiyorum.

Çevreciler buraya

Yıkanabilir bebek bezi BabyNEO, uğur böceği desenli bezleri ile yeni yılda bebeğinize şans ve uğur getirecek. Nefes alabilen, bakteri barındırmayan microfiber kumaştan üretilen bezlerin bebeklerin cildini tahriş etmediği de belirtiliyor. Ayrıntılı bilgi babyneo.com.tr adresinde.

Kim demiş kışın bebekle sokağa çıkılmaz diye! Yeni yılın ilk aylarında bebeğinizle kar yağış demeden rahatça dolaşmak, kayak tatilinin tadını çıkarmak istiyorsanız Stokke Bebek Arabası sunduğu konfor ve şıklık ile tam size göre. Yalıtımlı kumaşı ve koyun postu ile çevrelenmiş Stokke, bebeğinizi sert kış soğuğundan koruyor. Kuş tüyü uyku tulumu, koyun derisi astarı ve rüzgar örtüsü ile bebekleri sıcacık saran Stokke Kış Seti, özel kürklü eldivenleriyle de annelerin ellerini üşütmüyor.

Anne sütü candır

Çocuğu emzirme çağında olan anneler ev dışında bebeklerini emzirme konusunda zorluk yaşayabiliyor. Hamileler ve emziren anneler için kıyafetler üreten Happy Milk, yeni modelleriyle şıklık ve işlevselliği bir arada sunuyor. Tek parmakla açılan, tişört, elbise ve geceliklerin yer aldığı koleksiyondaki tüm modellerde 31 Aralık’a kadar yüzde 50’ye varan indirim avantajı da var. Ürünleri happymilk.com.tr adresinde görebilirsiniz.

Her şeyi olan çocuklar

Yüreğinin Götürdüğü Yere Git kitabıyla büyük başarı kazanan İtalyan yazar Susanna Tamaro yeni  çocuk kitabı Atla, Bart! ile teknolojinin hayatımızdaki çarpık rolüyle ilgili esprili bir hikayeyi okurla buluşturuyor. Can Çocuk raflarında yer alan kitap, hiçbir eksiği yokmuş gibi görünen Bart’ın, neden kendisini mutsuz ve yapayalnız hissettiğini merak eden çocuklar ve yetişkinler için...  Çocuklara verilebilecek en güzel hediyelerin başında bilgi ve eğitim olanağı geliyor bence. Siz de öyle düşünüyorsanız çocuklarınızı, bugün ve yarın Buyaka AVM’deki BASF vs’ Lab etkinliğine götürebilirsiniz. Projede suyun depolanması deneyi yapılacak.