20 Eylül 2020 Pazar / 2 Safer 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Aydın BAYRAM
abayram@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Ne olacak bu Fener’in hali?

08 Ekim 2018 Pazartesi

Fenerbahçe açısından kritik bir maçtı. Mutlaka kazanması, en azından Başakşehir’den bir puan alması gerekiyordu. Cocu büyük bir risk alarak sahaya çıkmıştı. Trnava maçını kazanan kadroyu bozmamış dün gece sahaya yine çift forvetle çıkmıştı. Herkes çift forvetli kadronun Başakşehir’in ekmeğine yağ süreceğini, geçen sene de Abdullah Avcı’nın Galatasaray’a ağır fatura kestiğini hatırlatıyordu. Ancak ilk 45 dakikaya baktığınızda Cocu’nun planı tuttu. Oyunu kontrol eden Fenerbahçe idi gol pozisyonu bulan da. Slimani’nin , Ayew’in ve Hasan Ali Kaldırım’ın pozisyonlarında tribünler büyük heyecan çıktı. Ancak Başakşehir kalecisi Mert muhteşemdi. Her üç pozisyonda da devleşti. Özellikle ilk yarıda Hasan Ali Kaldırım’ın vuruşunda kontrpiyede kalmasına rağmen gösterdiği refleks alkışa değerdi. 

Fener savunmada çakılı oynadı risk almadı. Orta alanda Benzia’nın yokluğunda Eljif Elmas yine çalışkandı. Fray de sürekli Slimani’yi besledi. Başakşehir’in ilk devre eksiği ne derseniz kanatları kullanamadı, pozisyon üretemedi. Adebayor istediği topları alamadı. Tabi burada orta alanın zayıf olması Başakşehir’i olumsuz etkiledi.

İkinci yarıya yine Fener baskılı başladı. Avcı ise ilk hamlesini Elia’yı forvet hattına alarak yaptı. Cocu da Benzia’yı sahaya sürdü. Başakşehir bu bölümde oyunu dengelemesini bildi. 82. dakikada Elia’nın golün ofsaytı diye iptal edildi. Ancak bu pozisyon buz gibi goldü. Yenilgiden kurtuldu ama sonuçta Fener yine de 2 puan kaybetti. ‘Ne olacak bu Fener’in hali?’ demekten kendimi alamıyorum. Son söz Fener taraftarına. Dünkü maçın tek kazanını vardı; tribünleri dolduran Fener’e gönül verenler...