28 Şubat 2021 Pazar / 16 Recep 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Aziz ÜSTEL
austel@stargazete.com
Yazarın Sayfası
Dinle

Öcalan: Bizi en iyi anlayan ve destekleyen hep İngiltere olmuştur!

13 Şubat 2021 Cumartesi

İngiliz Derin Devleti, yüzlerce yıl, kimi zaman ortaya çıkmış, kimi zamansa, diğer ülkelerin arkasına gizlenerek dünyayı yönetmiş. Bu gerçek yeni yeni anlaşılıyor, insanoğlu yattığı asırlar süren uykusundan yeni uyanıyor! Ortadoğu coğrafyası ve bölgenin yüzyıllardır koruyuculuğunu üstlenen Türkiye'ye gelince, o hep hedefte olmuş.

İnsanlar "Kahrolsun Amerika... Almanya... İsrail... FETÖ vb, derken İngiliz Derin Devletinden kimse söz etmez!" İngiliz, İslam şemsiyesi altında dernekler kurmuş, Anadolu Mevleviliğiyle ilgisi olmayan, dinsizliğin egemen olduğu Rumiliği kanser gibi salmıştır İslamın içine.

PKK'nın arkasındaki güçse gene İngiliz Derin Devletidir. İngilizlerin PKK'ya verdiği büyük destekle ilgili olarak Abdullah Öcalan şöyle der: "Bizim konumuza en akıllı yaklaşan İngiltere'dir...Bazı Lordlar benimle görüşüp, 'sizi destekliyoruz!' dediler..."

İngilizler tarih boyunca hep Türklerin ve Türk devletinin düşmanı olmuştur. Bunun sayısız örneği vardır. Tarikatların kapatılması, tarikat üyelerinin hapislerde çürümesi İngiliz telkinleri sonucu gerçekleşmiştir. İngiliz Derin Devleti tarikatlar yok edildiğinde İslam'ın da yok edileceğine inanmıştır. İslam'ı bilmediklerinden, anlayamadıklarından böyle bir yanlış sonuca varırlar. Gülen Cemaati, örneğin, İngiliz Derin Devletiyle her bakımdan uyum içindedir. Osmanlı'dan bu yana İngiliz siyasetinin arayıp da bulamadığı bir harekettir.

Seyyid Abdülhakim Arvasi yıllar önce şunları söylüyor:

"İslam'ın en büyük düşmanı İngilizlerdir. İslamiyet'i bir ağaca benzetirsek, başka kafirler, fırsat bulunca bu ağacı dibinden keser. Müslümanlar da bunlara düşman olur. Ne var ki bu ağaç, gün gelir filiz verebilir.

"İngiliz'de böyle değildir. Ağaca hizmet eder, besler, sever... Müslümanlar da onu sever tabi. Ancak, gece, herkes uykudayken, köküne zehir sıkar ağacın! Ağaç öyle bir kurur ki, bir daha süremez. "Vah vah...pak üzüldüm" diyerek de Müslümanlara yaltaklanır...

"İngilizlerin İslam'a zehir salması demek, para, mevkii ve kadın gibi, nefsani arzular karşılığında satın aldığı yerli münafıkların, soysuzların elleriyle İslam bilim adamlarını, İslam kitaplarını ,bilgilerini ortadan kaldırmaktır...."

ABD tamam da, asıl kurutulması gereken bataklığı doğru yerde arayalım. CIA'yı falan anladık da, son yıllarda dillere pelesenk olan İngiliz Derin Devletinin merkezi Chatham House kurutulması gereken ilk ve en büyük bataklıktır; CIA sonradan gelir.

İngiliz'i çok yakından izlemek, eyleme geçmeden onu durdurmak, gerçekleri bir bir bütün dünyaya ilan etmek, ülkemizin, ulusumuzun ve dostlarımızın geleceği için çok ama çok önemlidir ve de bu hiç unutulmamalıdır!!