03 Mart 2021 Çarşamba / 19 Recep 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Serdar BALİ
sbali@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Organize işler!

08 Kasım 2015 Pazar

Açıkça belli olan veya benim anladığım; Trabzonspor ortadan kaldırılmak için organizeler yapılmış. Ve; ne yazık ki Trabzonspor camiası da, başta başkanı olmak üzere her birimi ile bu ortadan kaldırılma organizasyonuna yardım ediyor.  Bu sıkıntı nasıl giderilir? Öncelikle futbolcu kardeşlerin sahada alacakları netice oyunu bozar.  Ama futbolcular da oyun olarak ortaya bir şey koyamıyorlar. O zaman iş taraftara kalıyor. Taraftarımız da çok gergin. Peki taraftar gergin de niye gergin; haksız mı?

Başakşehir maçına girerken Trabzonspor taraftarını tepeden tırnağa arayıp hatta ayakkabılarını çıkarıp çoraplarına kadar arama ne demek. Bu hareket için güvenlik kuvvetlerine kim emir verdi? Siz güvenlik olarak ne demek istiyorsunuz; açıkça söyleyin.

Maç mı? Şahsen beklediğim oldu.  Maç başladı Trabzonspor gol yedi.

İdmana bile çıkmaması gereken futbolcuları helikopterlerle, özel uçaklarla layık olmadığı paralar vererek Trabzonspor'a getirirseniz onlardan futbol oynamasını beklemek hata olur. Trabzonspor'un kadrosu yanlış ve pahalı transferlerle çöplük haline getirilmiştir. Bu söylediklerimin şu anda Trabzonspor'a faydası yoktur.

Yazdığım gerçekleri kabul edip sıkıntılı dönemi atlatmanın hesabı yapılmalıdır. Ne yapılması ile ilgili şahsi fikrimi de yazayım. Futbolculara durumun vehameti anlatılıp bu gidişle ödemelerde sıkıntının olacağı izah edilmeli.

Trabzonspor forvetsiz oynuyor. Topu ileriye taşıyacak futbolcular sahada yok. Erkan’la forvet bir adım ileri gitmez. Ve net olarak söyleyeyim ŞOTA hangi onbirle sahaya çıkarsa çıksın futbolcular kafasını sahaya vermiyorsa, beyinlerinin arkasında şeytanlıklar varsa, kulübü daha da zor günler bekliyor.

Yorumcu olarak okuyucularıma şu iyi idi şu kötü idi diye yalan yazmanın hiç anlamı yok. Kötü futbol oynamasına rağmen Trabzonspor rakip kalede pozisyon üstüne pozisyon kaçırıyorsa, bir de huzurlu bir camiada neler yapılabileceğinin hesabını yapın.

Trabzonspor için en doğru cümle:  Keskin sirkenin zararı küpünedir. Sayın başkan; bilmem anlatabildim mi?