11 Temmuz 2020 Cumartesi / 20 Zilkade 1441
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Ahmet Gürdağ
agurdag@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Samsunspor ile şaibe yan yana gelemez

02 Mayıs 2013 Perşembe
PTT 1. Lig'de son iki haftaya girerken asıl mücadele küme düşme hattında yaşanıyor... Kümede kalması mucizelere bağlı olan Ankaragücü'nün Basın Sözcüsü Fatih Mert, durup dururken ilginç bir açıklama yapmış.

Neymiş bu açıklama bir bakalım... "Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un iddiasının bulunmaması, Samsunspor'un da muhakkak puan alması gereken maç dikkatle takip edilmelidir. Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili kurullardan beklentimiz, hakkaniyetli ve hiçbir şaibenin olmadığı 2 hafta geçirilmesidir. İlgililerin her takıma eşit davranacağını ümit ediyoruz."

Siz hiç merak etmeyin Sayın Mert, bu ligde şike yapacak, ya da bir başka yolla maç kazanacak ve ligde kalacak en son takım Samsunspor'dur. Samsunlu olan ve Samsunspor taraftarı olan bir Spor Bakanı'nın varlığına rağmen bu takım geçen sezon Süper Lig'de küme düştü. Hem de son hafta kendi sahasında Sivasspor'u yenmesi durumunda kümede kalacak olmasına rağmen, Sayın Bakan Suat Kılıç hiçbir şekilde duruma müdahale etmediği için ki doğrusu da budur; Samsunspor evinde 1-0 öne geçtiği maçı 2-1 kaybederek Süper Lig'e veda etti. Eğer böyle dürüst ve tarafsız bir bakanımız olmasaydı, emin olun Samsunspor, Süper Lig'de bile küme düşmezdi. Kaldı ki PTT Ligi'nde Bakan marifetiyle ya da başka bir yolla kalsın.

Madem şaibe konusunda bu kadar hassastınız, son iki haftada Kartalspor, Adana Demirspor ve Adanaspor gibi bu ligin iki güçlü ekipi 3'er golle mağlup etti. Ben eğer şaibe konusunda şüpheli bir kişi olsam önce, bu iki maça kadar ligde 3 golü asla bir arada göremeyen bir takım, kendisinde daha güçlü iki ekibi peş peşe 3'er golle nasıl yeniyor onu irdelerdim.

Ayrıca bir gün önce Adanaspor Basın Sözcüsü Bülent Uzel de "Şaibesiz bir şekilde son haftalara gelinen PTT 1. Lig'in aynı güzelliklerle sona ermesini diliyoruz" diye bir açıklama yaptı. Sanki birileri Adana'nın şaibe yaptığını falan söylüyordu. Elbette bunu söyleyen yoktu. Ama, vicdan denen olgu bazen insanı yastığa başını koyduğunda rahatsız eder. Umarım Sayın Uzel böyle bir rahatsızlık duyarak, bu sözleri kullanmış olmasın...

Onun için sayın Mert, hiç de suyu bulandırıp, bulanık suda balık avlamaya çalışmayın. Samsunspor ile şaibe lafını bir araya getiremezsiniz. Samsunspor, Antep'te de, son hafta evinde Adana DS maçında da gücü yeterse maçını kazanıp alnının teriyle kümede kalır, gücü yetmezse de onuruyla, şerefiyle düşer. Ama futbol dışı bir yola başvurmaz.