Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Ersoy DEDE
ersoydede@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Sinir uçlarımıza dokunuyorlar

29 Ağustos 2018 Çarşamba

Pendik’te parkta oynayan çocuklara ateş açan, 7 yaşındaki Hira Nur’u sırtından vuran adam nerede?.. Nerede ya hu?.. Park belli, kıza merminin isabet ettiği yer belli.. Saldırıdan hemen önce camdan çocuklara bağıran psikopat belli.. Kız çocuğunun ciğerine iki santim kala mermi durmuş, Rabbim kızı annesine bağışlamış. Peki ateş eden adam nerede?.. Kuvvetli şüpheyle bir kişi ifadeye çağırılmış. Sonra o da serbest bırakılmış.. Yargılama bitmeden, ‘şu yapmıştır, bu yapmıştır’ diyecek bilgiye sahip değilim. Ama böyle bir tabloda, bu denli sakin davranmayı açıkçası çok da iyi niyetli görmüyorum. Bu cinayete tam teşebbüstür.. Adamın 7 yaşındaki bebeği öldürememesi tamamen başka nedenlerden dolayı.. Onun aklının almayacağı bambaşka nedenlerden dolayı.. Ama o şehir eşkıyasının kızı öldürmeye çalıştığı gerçeğini değiştirmiyor.. Bir çocuğun tek damla gözyaşı dökmesindense yansın bütün dünya arkadaş.. O parkı gören ne kadar ev varsa hepsi için arama kararı çıkarın, bütün evleri didik didik arayın bütün eli silah tutabilecek olanları sabahlara kadar sorgulayın.  Ne duruyorsunuz ya hu!.. 

Not:  

 

Yazıyı yolladıktan sonra bir gelişme yaşandı.. Bir gün önce gözaltına alınıp bırakılan zanlı yeniden gözaltına alındı ve bu kez adliyeye sevk edildi. Umarım adalet tecelli edecek.. 

 

Parktaki çocuklara bağırmak bile suç sayılmalı

Bayram sabahı parkta oynayan çocuklara ateş eden manyağı konuşuyoruz ya. Ben silahtan tüfekten falan geçtim.. Eğer bir çocuk parkında bir bayram sabahı oyun oynayan çocuklara, ‘sessiz olun’ diye bağıran bir manyak varsa, onun acilen o evden alınıp tecrit edilmesi gerekiyor.. Çocuk sesine tahammülü olmayan adamların sosyal hayata karışmasına izin verilmemeli.. 

 

CHP'de kavgalara bayram tatili molası

Bayram tatili CHP siyasetini takip edenler için iyi geldi. Taraflar tatil yaptıkları için millet de rahat bir nefes aldı. Kurultaylar, delegeler, oy hesapları, kim başkan olacak tartışmalarına 9 gün bayram tatili arası verildi. Şimdi ise kavga gürültü kaldığı yerden yeniden başladı. CHP’de kazan kaynıyor. Fokur fokur. Muharrem İnce ve ekibi bir tarafta, 10 Aralıkçılar bir tarafta. 70’likler beri tarafta. Eee bir yandan da genel merkez yapışmış koltuğa nefes aldırmıyor kimseye. Derken yerel seçimler de yaklaşıyor. Kimsenin seçimlerle ilgilendiği falan yok. Bütün CHP’de sokakta gördüğüm tek adam Mustafa Sarıgül... Bir tarafta kavga gürültü devam ederken o kenardan sessizce işini yapıyordu. Herkes yesin birbirini. Adam öyle ya da böyle kendi yerel seçim çalışmasını yürütmeye devam etti bu süreçte. CHP’nin, bütün bu toz bulutu arasında bir kaç saniye kafasını kaldırıp Sarıgül’e bakmasında yarar var... 

  

Soğanlı menemen sonrası yeni anket önerileri

- Nohutlu pilava ketçap dökülür mü? 

- Balığa limon sıkılır mı? 

- İçli köfte kızartılır mı haşlanır mı? 

- Kurufasulye, etli mi olur kıymalı mı? 

- Omlete yoğurt konur mu? 

- Pilav kaşıkla mı yenir çatalla mı? 

- Hıyar cacığa rendelenir mi doğranır mı?