31 Ekim 2020 Cumartesi / 14 RebiülEvvel 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Eren HATTATOĞLU
ehattatoglu@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Sırların gizli kalmayacağı haftaya girdik!

23 Ekim 2016 Pazar

Akrep mevsimi geldi! Gezegenler Akrep burcunda toplanırken hatırı sayılır bir enerji birikiyor. Gizemli Akrep derin ve çok katmanlıdır. Güçlüdür; iyi iken çok iyi ama kötü iken de çok korkunç olabilir! Duygusallığı aşırı uçlara kayabilir. Kincidir. Güneş ile Merkür Akrep’te, 30 Ekim’de ise Akrep’te yoğun enerjili bir yeniay doğacak. İletişim gezegeni Merkür Akrep’te iken sözler yaralayıcı olabilir. Laf sokuşturmalar, dolambaçlı iğnelemelerle karşılaşabiliriz. Diğer yanda bir meselenin köküne inmek ve görünen yüzeyin altındaki gelişmeleri keşfetmek kolay olacak. 27 Ekim çeşitli haberler, toplantı, görüşme ve kısa seyahatlerle dolu bir gün olabilir. Yaylar ise aşk ve para meselelerinde iniş çıkışlar yaşayabilir. Aynı anda hem yanıltıcı koşullar, hem de büyük fırsat ve kolaylıklar olacak. 29 Ekim’de durumları olduğundan kötü algılama eğiliminde olacaklar. Özellikle 7 Aralık ‘ta doğanlar geçici bir karamsarlığa kapılabilirler.

KOÇ 21 Mart - 20 Nisan 

Kariyerinizde son iki senenin en güçlü dönemindesiniz. Ancak zaman zaman kurallara baş kaldırma ve otorite figürleriyle tartışma eğiliminde olabilirsiniz. Anne veya baba gibi bir aile büyüğüne de isyan edebilirsiniz. Kısıtlandığınızda çevrenizi şaşırtacak tepkileriniz olabilir. Diğer yanda maaşınız dışında para ile ilgili konuşmalar yapabilir, haberler alabilirsiniz. 

BOĞA 21 Nisan - 21 Mayıs 

İş veya özel hayattaki partnerinizin size anlatmak ve paylaşmak istediği pek çok şey olabilir. Birlikte kısa bir seyahat planlayabilirsiniz. Bu tür yeni başlangıçlar için önümüzdeki Pazar günü doğacak yeniayı beklemelisiniz. Bir yandan da ortak maddi paylaşımlarla ilgili geçici bir karamsarlığa kapılmanız mümkün. Yurt dışı planlarınızda ise bir engeli aşmanız gerekecek.

İKİZLER 22 Mayıs - 21 Haziran  

Günlük işler önem kazanıyor. Sağlıkla ilgili konulara da ağırlık verebilirsiniz. Spora başlamayı düşünüyorsanız, bu hafta hazırlanın ve Pazar günü doğan yeniayla beraber harekete geçin - önce değil! Diğer yanda giderek artan harcamalarınız bir süre daha bu şekilde devam edecek. Sosyal bir aktivite büyük masraflara neden olabilir veya arkadaşlarla para yüzünden anlaşmazlık yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz  

Partneriniz bu günlerde her zamankinden daha sinirli olabilir. Aynı anda kariyerinizde de hızlı gelişmeler olabilir. Bir noktada partnerinizle, işiniz çakışacak veya aynı anda hayatınızın bu iki alanıyla yakından ilgilenmeniz gerekecek. Eğlenceye ve sevdiğiniz konulara da zaman ayırabileceksiniz. Sevgilinizden, hamilelik ve çocuklardan haberler gelebilir, kısa bir seyahat imkânı doğabilir.

ASLAN 23 Temmuz - 23 Ağustos

Eve ait meseleler giderek daha önemli olacak. Evinizde bir davet vermek istiyorsanız bu hafta hazırlık için çok uygun. Önümüzdeki Pazar doğacak yeniay ile birlikte harekete geçebilirsiniz. Babanızın işleriyle de ilgilenebilirsiniz. Bu hafta pek çok haber alabilir hatta belki de kısa bir seyahate çıkabilirsiniz. Aynı anda evde veya iş yerinde günlük işleriniz yoğun olacak.

BAŞAK 24 Ağustos - 22 Eylül 

Büyük bir harcama yapabilirsiniz. Ortak harcamalarınız zaten yüksek ve yakın bir zamanda düşecek gibi görünmüyor. Para işlerinde partnerinizle anlaşamayabilirsiniz. Onun durumundaki belirsizlik sizi etkileyebilir. İş hayatındaki ortaklara dikkat zira sizden saklanan para meseleleri olabilir. Kazancınızda sorun yok, tam tersi büyük paralar kazanabilirsiniz. Ailenizle ilgili bir konuda karamsarlığa kapılabilirsiniz. 

TERAZİ 23 Eylül - 23 Ekim    

Bu hafta parayla ilgili haberler gelebilir,  bunun için kısa bir yola gidebilirsiniz. Para meselelerinde girişimde bulunacaksanız bu hafta hazırlık yapabilir ve önümüzdeki Pazar doğacak yeniaydan sonra harekete geçebilirsiniz.  Evinizde tamirat olabilir veya evinizde kalabalık misafir ağırlayabilirsiniz. Anne baba ve partnerle olan ilişkinizde gerginlikler yaşanabilir.

AKREP 24 Ekim - 22 Kasım  HAFTANIN ŞANSLISI

Gezegenler burcunuzda toplanarak gücünüze güç katıyor. Ama asıl önemlisi önümüzdeki Pazar doğacak olan Akrep yeniayı! Neye başlamak veya neyi canlandırmak istiyorsanız yeniayla beraber ilk adımınızı atın. Yeniayın gücü doğduktan sonra ortaya çıkacak. İletişim beceriniz ve algınız keskinleşiyor. Seyahat planınızda değişiklik olabilir.

YAY 23 Kasım - 21 Aralık  HAFTANIN ŞANSSIZI

Strateji ve planlarınızı gizleme eğiliminde olabilirsiniz. Önümüzdeki hafta sonu aşk ve para meselelerinde geçici bir karamsarlığa kapılmanız mümkün. Harcamalarınız zaten yüksek, beklemediğiniz ödemeler de çıkacak ve bütçe yapmak kolay olmayacak. Eve ait konularda ise belirsizlikler var, sizin de kafanız karışık olabilir ve karar vermekte zorlanabilirsiniz. 

OĞLAK 22 Aralık - 20 Ocak

Enerjiniz yüksek, her zamankinden sabırsız ve telaşlı olabilirsiniz. Bu ruh halinizden babanız ve annenizle olan ilişkiniz de etkilenebilir. Önümüzdeki hafta sonuna doğru yine elektrikli bir ortam oluşuyor. Bu alevli ortamda en basit yorumlar bir anda büyük tartışmalara dönüşebilir. Hassas konulardan uzak durmalısınız. Evde beklemediğiniz durumlar çıkabilir. 

KOVA 21 Ocak - 18 Şubat

Gezegenler yıldız haritanızın en yüksek noktasında toplanarak sizi lider konumuna getiriyor. Bulunduğunuz ortamlarda dikkatleri çekeceksiniz. Bir yandan perde arkasındaki girişim ve gizli görüşmeler devam edecek. Yeniayın enerjisi kariyerinizdeki yeni girişimleri destekleyecek. Yeni işler için bu hafta görüşmeleri yapın. Kardeşlerle aranızda ani tartışmalar çıkabilir

BALIK 19 Şubat - 20 Mart 

 Toplumsal projelerde oldukça aktifsiniz. Ancak zaman zaman anlaşmazlıklar yaşanabilir. Veya bu tip sosyal ortamlar beklemediğiniz masraflara neden olabilir. Siz yine de arkadaşlarla aranızdaki para konularında dikkatli olun. Yurt dışı, seyahat, üniversite, İnternet, medya gibi ortamlarla bağlantılı bir gönül ilişkiniz varsa soğukluk olabilir.