12 Ağustos 2020 Çarşamba / 22 ZilHicce 1441
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Yakup KÖSE
ykose@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Star’ın yeni hamlesi

01 Ocak 2020 Çarşamba

Gazetemizin kapanacağı şâyiası çıkınca FET֒cüler mutluluğa gark oldular. İşin aslı ortaya çıkınca da üzerlerine hüzün çöktü!

Sosyal medyada FET֒cülerin yazdıklarını gülerek okudum. Açıkçası biraz da gururlanmadım değil. Gazete olarak FET֒cülerde derin izler bırakmışız.

Gazetenin kapanacağı şâyiasıyla cesaretlenen FET֒cüler bir anda aslan kesilip bizlere tehditler savurup hesap soracaklarını yazdılar. Ne zaman ki Genel Yayın Yönetmenimiz Nuh Albayrak, gazetenin kapanmadığını, günün şartlarına uygun olarak daha aktif gazetecilik yapmak için internet ortamına ağırlık verileceğinden Star’ın matbû olarak çıkmayacağını açıklamasıyla süt dökmüş kediye döndüler.

FET֒cülerin biz gazete yazarlarına yönelik “Gazete kapanıyor, artık tek başınıza kaldınız” gibi tehdit mesajları da bizlerde güldürmekten başka bir tesir uyandırmadı. Yahu, biz sizler gibi yabancı istihbaratların elinde, onların soktukları inlerde tek başlarımıza yaşamıyoruz. Hamdolsun, kendi topraklarımızda alnımız ak, başımız dik dolaşabiliyoruz. 15 Temmuz gecesi kimlerin yalnız kaldığı da görüldü!

FET֒cülerin anlamadığı veyahut anlamak istemediği, Anadolu topraklarında onlara olan nefretin sebebi sanki birkaç siyasetçi, birkaç gazete. Yani bizler olmasak FET֒cüler rahat rahat Anadolu’da gezebilecekler. Böyle düşünmeleri bizler için onurdur lâkin FET֒cüler, bir casusluk şebekesi olarak hak ettikleri Müslüman Anadolu halkının nefretini ihanetleriyle kazanmışlardır.

Bir casusluk şebekesi olan FET֒ye karşı mücadele biz olsak da olmasak da devam edecek inşallah. Bu topraklarda bir daha FETÖ gibi ihanet şebekelerinin yuvalanmaması için Star var. Star bu mücadelesini sürdürmek için yeni bir hamleye girişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Artık taarruzda olacağız” sözünden mülhem Star yeni hamlesi de bir taarruzdur.

Dünkü yazısında Genel Yayın Yönetmenimiz Albayrak’ın da yazdığı üzere “Artık gölgemizle değil gövdemizle dijitaldeyiz”.

Hayırlı olsun!..