30 Ekim 2020 Cuma / 13 RebiülEvvel 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Eren HATTATOĞLU
ehattatoglu@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Sular durulmuyor

09 Ekim 2016 Pazar

Çalkantılı bir hafta olabilir! 15 Ekim Cumartesi günü öngörülemeyen olayların gezegeni Uranüs, Güneş ile karşı karşıya gelerek meydan savaşı yapacak. Bu sert enerjinin hemen ardından oluşan dolunayın enerjisiyle birleşince ipler bir anda kopabilecek. Salı günü en çok başak, ikizler ve 28 Eylül-1 Ekim arasında doğan terazilerin işlerini kolaylaştıran fırsatlar var. Oğlak burcundaki Mars ile balık burcundaki Neptün arasındaki enerji alışverişi özellikle 1 Ocak doğumlu oğlaklar ile 28 Şubat doğumlu balıklara faydalı olacak. Cumartesi gününe yaklaştıkça, kaynamaya başlayan düdüklü tencerenin basıncı da artmaya başlayacak ve her şey birden bire olmuş gibi görünecek. Teraziler, değer verdikleri bir erkekten gelecek bir haber veya davranıştan dolayı çok şaşırabilir. Bu enerjinin hedefinde 15 Ekim ve birkaç gün yakınlarında doğanlar yer alıyor. Partneriniz, babanız veya patronunuz olan bir erkekten sürprizler gelebilir!

KOÇ  21 Mart - 20 Nisan 

Koç burcu zaten bağımsızlığına düşkündür ilave olarak son yıllardaki Uranüs transiti sizi iyice isyankâr yapıyor. Başka bir eğilim ise işbirliklerini ön plana çıkarıyor. Hafta başında ikili ilişkiler ve ortaklıklar kanalıyla hoş fırsatlar yakalayabilirsiniz ama hafta sonuna doğru durum tam tersi, yakın ilişkinizde bir anda patlama ve ipleri koparma eğiliminde olacaksınız.

BOĞA  21 Nisan - 21 Mayıs 

Yurt dışı, seyahat, üniversite, medya bağlantılı bir hayalinizi arkadaşlarınızın desteğiyle gerçekleştirebilirsiniz. İş programınızda ani değişiklik ve iş yerinde gergin bir ortam oluşabilir. Hafta sonuna doğru tartışmalardan kaçının, zira basit yorumlar bir anda büyük kavgalara dönüşebilir. Sağlıkla ilgili beklenmedik bir unsur da ortaya çıkabilir.

İKİZLER  22 Mayıs - 21 Haziran  

Yaratıcı yönü ön planda olan bir işten para kazanabilirsiniz. Aynı zamanda beklemediğiniz masraflar çıkacak. Eğer kendi işinizi yapıyorsanız şirketinizin nakit akışında beklenmedik dalgalanmalar yaşamanız mümkün. Yaklaşan dolunay bu durumu zirveye çıkaracak. Hafta sonuna doğru sevgiliniz veya bir arkadaş ya da ergen yaştaki çocuğunuz sizi çok kızdırabilir.

YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz  

Partneriniz baskın olmaya ve sizi sıkıştırmaya devam edecek ama bazen de iyi yönde zorlayıp sizi harekete geçirecek. Yurt dışı, üniversite, seyahat, medya gibi bir alanda sizi motive edip cesaretlendirecek. Bir seyahat planı yapabilirsiniz. Ancak hafta sonuna doğru evde olmanız gerekebilir. Gayrimenkul ile ilgili anlaşma çıkabilir ama sonraki gelişmeler tam tersi yönde gelişecek.

ASLAN  23 Temmuz - 23 Ağustos

Günlük işler ve detaylar sizi bir süredir epey meşgul ediyor. Neyse ki bu hafta, detaylar kazanç getirecek ve maaş dışında komisyon, hisse, sigorta, telif, prim türü para alabileceksiniz. Hep siz fedakârlık yapıyordunuz ama bu defa para konusunda birisi sizin için özveride bulunabilir. Akrabalarla ilişkinizde dikkatli olmalısınız zira hafta sonuna doğru gerilimli bir ortam oluşacak.

BAŞAK 24 Ağustos - 22 Eylül  HAFTANIN ŞANSLISI

Eğlenceli, renkli aynı zamanda masrafların yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Partnerinizle ilişkinizi derinleştirebilir. İş ortağınız varsa yaratıcı fikirleriyle ufkunuzu açacak. Parayla ilgili bir anlaşma gündeme gelebilir. Hafta başı çok olumlu ama hafta sonuna doğru koşullar tersine dönecek ve para yüzünden zorlanacaksınız. Yüksek bir ödeme veya parayla ilgili sürpriz bir gelişmeye sinirlenebilirsiniz.

TERAZİ 23 Eylül - 23 Ekim HAFTANIN ŞANSSIZI

Eve ait konularla meşgul olacak ve planlarınızı hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Çok iyi bir yardımcınız olabilir. Diğer yanda partneriniz yani eşiniz, sevgiliniz, iş ortağınız veya avukat, ajans, menejer gibi aracılar, belki de bir rakip sizi çok şaşırtabilir hatta şok edebilir. Hayatınızda önemi olan bir erkekten beklemediğiniz bir davranış görebilir veya sözler işitebilirsiniz.

AKREP 24 Ekim - 22 Kasım 

Kısa bir seyahat çok hoş ve romantik geçebilir. Seyahat sırasında veya gittiğiniz yerde romantizm yaşayabilirsiniz. Duygularınızı gizlemek veya ilişkinizi gizli yaşamak isteyebilirsiniz. Hafta sonuna yaklaştıkça gerilim artacak. İş ortamınızda da çeşitli nedenlerden dolayı insanlar sinirli olabilirler. Bilmediğiniz şeyler veya sizin bir sırrınız bir anda ortaya çıkabilir.

YAY 23 Kasım - 21 Aralık 

Oturduğunuz ev veya başka bir mülkle ilgili para işleriniz varsa, yolunda gidecek. Bu para meselesi babanızla ilgilidir. Karşılıklı özveride bulunulacak ve kimse kimseyi istismar etmeyecek. Deniz veya göl kenarında ev almak ya da taşınmak gibi hayalleriniz olabilir. Hafta sonuna doğru koşullar sertleşecek. Sevgiliniz veya çocuğunuz ani isyanlarıyla sizi çok şaşırtabilir.

OĞLAK 22 Aralık - 20 Ocak

Mars, sizi sürekli harekete zorluyor ve hırslandırıyor. Romantik ve tutkulu anlar yaşayabilirsiniz. Hafta başında otorite figürleriyle önemli konuşmalarınız olabilir. Konuşmalar iyi gidecek ama hafta sonuna doğru sizi destekleyenler zorluk çıkarabilecek. İş veya ev hayatınızda gergin bir ortam oluşuyor. Önemli konuları aşmak için fırtınanın geçmesini beklemek iyi olacak.

KOVA 21 Ocak - 18 Şubat

Mars, sizi sürekli harekete zorluyor ve hırslandırıyor. Romantik ve tutkulu anlar yaşayabilirsiniz. Hafta başında otorite figürleriyle önemli konuşmalarınız olabilir. Konuşmalar iyi gidecek ama hafta sonuna doğru sizi destekleyenler zorluk çıkarabilecek. İş veya ev hayatınızda gergin bir ortam oluşuyor. Önemli konuları aşmak için fırtınanın geçmesini beklemek iyi olacak. Perde arkasında takip ettiğiniz para meseleleri olabilir. Aslında bu dönemde sadece para değil, her konuda gizli mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz ve gizlilik en çok sizi koruyabilir. Hafta sonuna doğru akrabalarla ilişkinizde dikkatli olun. Basit yorumlar bile alınganlıklara neden olabilecek. Yurt dışı bağlantılı işleriniz ilişkileriniz için de bu durum geçerli. Ortam alevlenebilir, dikkat!

BALIK 19 Şubat - 20 Mart 

Hayalini kurduğunuz bir şeyi gerçekleştirmek için fırsatlar bulacaksınız. Dernek, kulüp gibi topluluklardan da destek alabilirsiniz. Hafta başında parayla ilgili iyi haberler alabilirsiniz. Komisyon, miras, nafaka, hisse, kredi, vergi, telif, prim gibi kaynaklar gündeme gelebilir ancak hafta sonuna doğru durum değişecek ve zorlanacaksınız. Beklemediğiniz büyük bir ödeme haberi gelebilir