03 Aralık 2020 Perşembe / 17 RebiülAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Ziya ŞENGÜL
sporstar@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Süper bir transfer ile tutulmaz olur

13 Aralık 2017 Çarşamba

Fenerbahçe’nin son maçlarda kazana kazana gelmiş olması, zirveye sıkı sıkı tutunması, ligimize yeni bir renk getirdi. Son Bursaspor maçında Giuliano’nun penaltısıyla kazanılan 3 puanla birlikte bu futbolcu, son haftalarda takımı adına atmış olduğu gollerle Fener’e olağanüstü katkı sağladı.

Herkesin kafasına takılan soru, “Valbuena neden ilk 11’de yok?” Aykut Hoca’nın vermiş olduğu bu kararı saygıyla karşılıyorum. Onun yerine görev yapan Aatıf ise oynadığı süre içinde takımına daha pozitif katkı sağlıyor. Valbuena ayağına her aldığı topu tek başına oynamaya gayret ediyor. Takım oyuncusu olup olmadığı tartışılır bir durumda. Onun için Aykut Hoca son maçlarda bu oyuncuya ikinci yarılarda görev davetiyesi çıkartıyor. Yalnız Valbuena, Bursa maçı öncesinde duyduk ki açıklanan kadroda olmadığı için tepki koymuş. Ya burası Patagonya mı be kardeşim! Fransa’da oynadığı zaman böyle bir tavır içine girebilir miydi? Allah’tan Aykut çok deneyimli bir hoca oldu da kendisini ikna ederek olayı tatlıya bağladı.

Aykut Hoca bazı oyuncularını düşünmez hale geldi. Örneğin Van Persie’den zaten bir hayır çıkmayacak. O kontenjan senatörü gibi oturduğu yerden para kazanıyor. Ondan gelecek hayır Allah’tan gelsin.

Esas kafama takılan Mehmet Ekici... Bu kadar sık sakatlanıyor olması, henüz kendisini hazırlayamadığındandır. Ligin ilk yarısında Fenerbahçe neredeyse kendisinden hiç yararlanamadı.

Fenerbahçe’nin orta sahası bir var bir yok. Hala çok beğenilen Josef de Souza ileriye doğru oynamadığı için geriye ve yana oynadığından dolayı benim kitabımda yeri yok. Mehmet Topal zaten savunma ağırlıklı orta saha oyucusu. Aykut bu bölgeye çok önemli bir orta saha oyuncusu bulursa Fenerbahçe o zaman tutulamaz hale gelir.

Fenerbahçe’nin lider ile arasında 3 puan kaldı. İlk yarının bitimine de 2 maç var. Bu maçları da alırsa zirvede kendine bir hayli iyi bir yer bulacaktır.

Fenerbahçe iyi yolda diyoruz. Başarı merdivenlerini birer birer çıktı diyoruz. Umarım ilk yarının bitiminde umduğu başarıları elde eder. Böylece zirvedeki yerini iyice pekiştirmiş olur.