24 Ocak 2021 Pazar / 10 CemaziyelAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Serdar BALİ
sbali@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Takım olamazsan gayret iş yapmaz!

02 Şubat 2016 Salı

Tek maç... Eleyen bir üst tura gidecek. İki takım da ilk dakikalarda tedirgin.. ‘ne olur olmaz’ diye dikkatli. Güzel de, kendi sahasında oynayan Trabzonspor. Ve Trabzonspor ne olur ne olmaz diye dİkkatli davranıyor.

Arkadaşlar bakın siz nerde olduğunu anlayamamışsınız.  Trabzonspor, dikkatli davranmaz, kazanmak için saldırır.

Teknik kadro ve futbolculardan hangisi ise artık! Bunu bilemiyorsa, şehiri terk etmelidir.

İlk 45 dakikada pozisyon yok ama Akhisarspor’un kornerden attıgı golle 1-0 üstünlüğü var.

Niye ?

Çünkü Trabzonspor’da stoper yok. Stopersiz takım olur mu Allah aşkına. Trabzonspor’lu futbolcular gayretli ama takım olmayı bilemiyorlar.

Trabzonspor ikinci yarıya baskıyla başladı. Muhammet’in Cardozo ile çift santrafora dönülmesi Trabzonspor’a  canlılık getirdi. Futbolcular, gol atabilmek adına varını yoğunu ortaya koymaya başladı.

Akhisarspor o kadar takım olmuş ki Trabzonspor’un her akınını kesip kontra akınlarla geri pozisyon olarak iade etmeyi başardı.

Trabzonspormaalesef takım olamadı. Halbuki sakin olmak ve takım olarak netice almak en kolayı. Güray’ın sakatlığı talhsizlikti. Musa Nizam’la Salih Dursun’un stoper olarak sahada yer alması benim için sürpriz oldu.

Teknik Direktör Hami Mandıralı’nın aynı futbolcularla sahaya çıkıp Şota ve Sadi’nin yapamadığı neyi yapacak diye çok merak ediyorum.

Geçen yazımda söylediğim gibi Sayın Başkan ekonomik olarak ne kadar doğru yaparsa yapsın saha neticesi gelmeden hiçbirinin kıymeti yoktur.

Dikkat! Dikkat!

Trabzonspor’un kadrosu ism olarak şişirilmiş gerçekte ligin en zayıf kadrosuna sahiptir. Hele de forvet olarak hiç bir takımı zorlayamazlar.

Lig de de zor günlerin beklediği açıkça gözüküyor.

Söylemesi benden.

Akhisarspor’un kalecisi de Trabzonspor’un beğenmeyip gönderdiği Fatih’tir sevgili Trabzonspor sevdalılarına duyurulur!