29 Eylül 2020 Salı / 11 Safer 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Eren HATTATOĞLU
ehattatoglu@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Talih kuşu ilk önce terazilerin başına konuyor

01 Ocak 2017 Pazar

Dokunduğu her yeri büyüten, şans ve fırsat getiren Jüpiter, ekim ayına kadar terazi burcunda dolaşacak. En başta önemsiz gibi görünen bir karşılaşma, tanışma, gelen bir telefon ya da alacağınız bir haber hayatınızı değiştirebilir. Jüpiter aşk, evlilik, iş, kariyer başarısı, şöhret ve ayrıca şifa getirebilir. Jüpiter terazi’de iken, ikizlere aşk, eğlence ve çocuk, kovalara yurt dışı seyahati ve akademik başarı, aslanlara kısa seyahat ve yakın akrabalardan iyi haberler, koçlara evlilik ve ortaklıklar, yaylara ise sosyallik ve yeni arkadaşlar getirecek. Akrepler ekime kadar ruhsal ve fiziksel arınma sürecinden geçecek ve bir anlamda büyük bir temizlik yapacaklar. Kasım ve aralık akrepler için çok özel aylar. Hayatınız aşk, sevgi ve güzelliklerle dolacak. Yeter ki siz isteyin, evren sesinizi duyacak! Jüpiter, akrep’te iken, bu uyumlu ve rahatlatıcı enerjinin tadını balık ve yengeçler de çıkarabilecekler. Ekimden sonra balıkların para, yengeçlerin aşk ve çocuklardan yana şansları açık olacak. Jüpiter’in tam tersi olan, dokunduğu yere kasvet, darlık ve kısıtlama getiren ama sağlam bir temel kurduran Satürn, yay burcundaki turuna devam ediyor.

KOÇ 21 Mart - 20 Nisan HAFTANIN ŞANSLISI

Uranüs’ün 2017’de istikrar gezegeni Satürn ile yapacağı uyumlu açılar, iniş çıkışları dengeleyecek ve hayatınıza değişim ile beraber düzen getirecek. 28 Ocak- 9 Mart arasında Mars burcunuzda iken en güçlü döneminizi yaşayacak ama aynı zamanda sabırsız ve ipleri her an koparmaya hazır olacaksınız. İş ya da özel hayatınızda önemli girişim ve başlangıçlarınızı bu süreçte yaparsanız başarı şansınız yükselecek.

BOĞA 21 Nisan - 21 Mayıs 

Ekim 2015’te para evinize gelmiş olan Satürn maddi kaynaklarınızı kısıtlıyor ve endişelenmenize neden oluyor. Satürn, Aralık 2017’de para evinizden çıktıktan sonra bir daha 29 yıl aynı bölgeye dönmeyecek ve aynı sıkıntıları yaşamayacaksınız. Aralık 2018-Aralık 2019 arasında elinize yüksek miktarda para geçecek. Yönetici gezegeniniz Venüs bu sene 4 Mart - 15 Nisan arasında geri gidecek ve enerjisi düşük olacak.

İKİZLER 22 Mayıs - 21 Haziran  

Hayatınızın oldukça zor bir döneminden geçiyor ama aynı zamanda eğlenceli ve mutluluk veren olaylar yaşıyorsunuz. Partnerlik bölgenize gelen Satürn, Kasım 2017’ye dek burada kalacak. Evlenebilir, ortaklık kurabilir ya da birlikte yaşamaya karar verebilirsiniz. Partneriniz sorumluluk sahibi, deneyimli veya yaşı büyük birisi olabilir. Uğurlu Jüpiter ekim ayına kadar yıldız haritanızın aşk bölgesinde.

YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz  

2017’de ev, başka bir mülk ve aileyle ilgili harika fırsatlar bulacaksınız. Ekim ayına kadar en büyük şans ve mutluluk yakınınızda. Mülkten para kazanabilirsiniz. Ekimden sonraki dönem ise çok renkli; aşık olacak, eğlenecek, çocuklardan yana şanslı olacak ve sanat gibi yaratıcı alanlarda kendinizi geliştireceksiniz. Uğurlu Jüpiter 10 Ekim’e kadar seçenekler sunacak ama 6 Şubat-9 Haziran arasında daha şanslı olacaksınız.

ASLAN 23 Temmuz - 23 Ağustos

2017’de yeni başlayacak aslan-kova eksenindeki tutulmalar  değişimi kapınıza getirecek.Tutulmalar altışar ay aralıklarla Şubat 2017’ye kadar devam edecek. 10 Şubat aslanda ay tutulması, 15 Ağustos doğumluları, 7 Ağustos Kova’da ay tutulması 7 Ağustos doğumluları etkileyecek. Şubat ayındaki tutulmada aşk hayatınız, çocuklar ve sanat alanlarında uzun vadeli, sağlam adımlar atabileceksiniz.

BAŞAK 24 Ağustos - 22 Eylül 

Başak- balık tutulmaları şubat ayındaki son tutulmayla bitecek ve artık hayatınız rayına oturacak. Bundan sonra on sene burcunuzda tutulma oluşmayacak ve dış olaylar nedeniyle ani değişimlere zorlanmayacaksınız. Hayaller ve aynı zamanda aşk ve iluzyon gezegeni Neptün Şubat 2012’den beri evlilik ve uzun süreli ilişkileri yöneten bölgenizden geçiyor. Balık burcu  bir partneriniz olabilir.

TERAZİ 23 Eylül - 23 Ekim

Şans getiren Jüpiter, Eylül 2016’dan beri burcunuzda ve 10 Ekim’e kadar burada kalacak. Jüpiter yanınızda iken en büyük dilekleriniz gerçek olabilir ama elinizi çabuk tutmalı, harekete geçmelisiniz. Hayatınızın aşkı karşınıza çıkabilir, evlenebilir ya da çocuk sahibi olabilirsiniz. Kariyerinizde başarılı hatta şöhret olabilir, ilk evinizi satın alabilir, sağlık sorununuz varsa şifa bulabilirsiniz.

AKREP 24 Ekim - 22 Kasım 

2017 kişisel gelişim yılınız olacak! Ekime kadar olan dönemde iç dünyanızı ve maneviyatınızı güçlendireceksiniz. Hayatınızın en şanslı dönemlerinden birine başlamadan önce temizlik yapmalı ve size daha uygun olanına yer açmalısınız.  Ekim 2012-Eylül 2015 arasında Satürn burcunuzda iken zorluklardan geçmiş ve büyük kayıplar yaşamış olabilirsiniz. İşte Jüpiter bunları telafi etmeye geliyor. Hazır olun!

YAY 23 Kasım - 21 Aralık 

Hayatınızın çok zor bir dönemini geride bırakmak üzeresiniz.Yaşamınızda yepyeni ve çok sağlam bir temel kuruyor kaplumbağa gibi çok yavaş ilerliyorsunuz. Kuracağınız temel bir ömür boyu devam edebilir! Sadece 29 yılda bir aynı noktaya gelen sert Satürnün hedefinde 2016’da 1-13 Aralık arasında doğan yaylar vardı. Bu sene 13 Aralık sonrasında doğanlar Satürn’ün sert titreşimlerinin merkezinde olacak.

OĞLAK 22 Aralık - 20 Ocak   

2017 tam size göre bir yıl olacak ve kariyerinizde son on iki yılın en başarılı dönemini  yaşayacaksınız. Büyük fırsatlarla karşılacak, doğru zamanda doğru yerde olacaksınız. Terfi edebilir, yeni bir işe girebilir ve yeni işler alabilirsiniz. Sektörünüzde tanınacaksınız, şöhret olmanız bile mümkün. İsminiz gazete ve dergilerde çıkabilir, televizyon ve radyo programlarına konuk olabilirsiniz.

KOVA 21 Ocak - 18 Şubat

2017 değişimlerin başladığı bir yıl olacak zira 2008-2009 yıllarından beri ilk kez burcunuzda tutulma yaşayacaksınız. Tutulmalar evrenin değişim için kurguladığı en kuvvetli astrolojik oluşumlardır. Evlilik, ortaklık gibi birebir resmi ilişkilerinizde önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kova-Aslan tutulmaları Ocak 2019’a dek sürecek ve ondan sonra yaklaşık on sene burcunuzda tutulma yaşamayacaksınız.

BALIK 19 Şubat - 20 Mart HAFTANIN ŞANSSIZI

2017’ye hızlı başlayacak ve ocak ayında güçlü bir konumda olacaksınız. Ocak ayının ikinci yarısında Merkür güçlendikten sonra iş ya da özel hayatınızda yeni girişimlerde bulunmalı ve ilk adımı atmalısınız. Sizin için 2017’nin en güçlü ayı ocak ayı olacak! Girişimlerin hemen sonuçlanması gerekmiyor, önemli olan olayları başlatmanız, devamı gelecektir!  Önsezileriniz o kadar keskinleşecek ki, siz bile şaşıracaksınız!