27 Ocak 2021 Çarşamba / 13 CemaziyelAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Aziz ÜSTEL
austel@stargazete.com
Yazarın Sayfası

''Tanrı Türkleri, Hristiyanları cezalandırsın diye gönderdi!!''

19 Eylül 2020 Cumartesi

Katoliklerin dünyaya at gözlüğüyle bakmasına engel olan, Protestan mezhebinin kurucusu olarak bilinen, Vatikan'ın inanmışları kendi çıkarları doğrultusunda kullanmasına isyan eden Martin Luther'in Türklerle ilgili, ilginç düşünceleri vardır:

"Tanrı, Türkleri Hristiyanlar'a ceza versin, onları yola getirsin diye gönderdi! Bunun için onlara karşı savaşmak mümkün değildir. Bu gerçeğe boyun eğip, sabretmek gerekir. Gelecekte bir gün Tanrı, Hristiyanların çektiklerini yeterli görecek ve Türkleri geri çekecektir.

Türklerin hiç bir zaman Avrupa'nın tamamını ele geçirecekleri düşünülmemiştir... Önce Tevrat sonra da İncil'de bildirildiğine göre, dünyanın sonu gelmeden önce İsa Karşıtı (Anti Christ) gelecek, Hıristiyanları asıp kesecek, diri diri yakacak, Kiliselerini yerle bir edecek; ancak bu da uzun sürmeyecek çünkü tam bu sırada İsa gelecek, geride kalanlar için büyük bir mahkeme kuracak, suçluyla suçsuzu birbirinden ayıracak ve huzur sonsuza kadar dünyaya egemen olacak.

Türklerin gelmesine sevinmeliyiz. Çünkü sonsuza kadar sürecek huzurun yakın olduğunun göstergesidir bu! Ah keşke böylesi güçlü kuvvetli bir düşmanla savaşacak prensler hükümdarlar daha bir becerikli olsaydılar. Dünyada Türkleri küçümsemekten daha büyük bir yanılgı olamaz!! Türk düşmanları en güçlü, en gözü pek olanıdır.

Tanrı üç taht kurar. Hristiyanlığı solla oturtur. Türklerin Peygamberi olan Hz. Muhammed'i sağa yanına alır. Bu bile, Tanrı katında Türklerin nasıl kabul gördüğünün bir göstergesidir.

Böyle bir düşmanın güç ve kudretine karşılık biz Almanlar, tembel tembel geviş getiren dişi domuzlar gibi, işsiz güçsüz dolaşıyor, bütün gün yiyip içip yatıyor, türlü kötü niyet ve arzularımızı yerine getiriyor, hiç bir şeyi ciddiye almıyoruz.

Türk son 30 yıl içinde öylesine kudret kazandı ki, Mısır'ın, Arabistan'ın, İran'ın, Asya'nın, ve bütün Yunanistan'ın hakimi oldu. Tanrı bize yardım etmezse mahvoluruz!

Biz hepimiz Türklere tutsak düşünce bu Papa'nın çok hoşuna gidecektir. Ancak ben Tanrı'ya güveniyorum. O Türkleri yenecek, onları sindirecektir. "

Martin Luther'in bu sözleri uzun yıllar boyunca, Protestan kiliselerinde okundu. Bugün Amerikalılarda zaman zaman görülen, PKK'yı PYD'yi destekleme, hatta bir PKK devleti kurma istem ve girişimlerinin altında, Martin Luther'in bu sözleri yatar diyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır.