27 Ocak 2021 Çarşamba / 13 CemaziyelAhir 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Serdar BALİ
sbali@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Trabzon kaleci Esteban’a duacı

20 Mart 2016 Pazar

Trabzonspor için önemli bir maç ama bunu idrak etmiş hiçbir futbolcu yok.

Rakibe baskı yok, top kazanmak yok, ileriye hücum düşüncesi yok.

Geçen haftadaki gibi RÜZGARIN gol atmasını bekliyorlar.

Trabzonsporlu futbolcuların vücutları sahada ama ruhları yok, suratları ise bembeyaz.

Trabzonspor pozisyon bulamadı ama Medicana Sivasspor net pozisyonlar yakaladı. Hele Erkan Zengin hep içeri ayağa oynayıp güya bizi kandıracak.

İlk yarıda Trabzonspor’un rakip kaleye şutu yok. Allah’tan Sivasspor’un devrenin sonuna doğru girdiği net gollük fırsatları Kosta Rikalı kaleci Esteban Alvarado önledi.

61’inci dakika da Aytaç Kara’nın vuruşu gol olunca tribünler de futbolcular da biraz nefes aldı. Golden sonra futbol hızlandı. Oscar Cardozo ve Aaatif takımları adına net pozisyonları cömertçe harcadı. Futbolcuların bazıları yeteneksiz tamam onlara kızmamak gerek ama Özer Hurmacı ve Erkan Zengin sahte oynuyor.

Bence Trabzonspor’un en kısa sürede kurtulması gerek.

***

Trabzonspor için bu sezon lig bitti artık. Başkan Muharrem Usta ve yönetim, teknik direktör, kim yapacaksa sahte futbol oynayanları lig sonuna kadar oynatmayıp geleceğin kadrosunda yer alabilecek gençleri sahaya sürmelidir.

Esteban nihayet kabiliyetini gösterdi ve maçın kahramanı oldu. Sakatlığı süren kaptan Onur Recep Kıvrak’ı en az 5 net pozisyonda rakibe gol şansı tanımayarak aratmadı. Aytaç’ın golüyle gelen üç puan Trabzonspor’a nefes aldırdı.

Ne yazarsak yazalım gerçek şu:

Trabzonspor formasını çıkar, geride Türkiye liglerinin  (PTT ligi de dahil) en kötü takımı kalır.