Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Muhittin BOŞAT
mbosat@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Trabzonspor’da düşüş devam ediyor

14 Mayıs 2017 Pazar

Cuma akşamı Kayserispor’un Konyaspor’u yenmesi ve dün Adanaspor ile Trabzonspor arasındaki mücadelenin berabere bitmesi ile Adanaspor’un bir sezon süren Süper Lig masalı da sona erdi ve Turuncu-Beyazlılar Süper Lig’e ‘Elveda’ dedi.

Oyunun ilk yirmi dakikasının hakimi olan Trabzonspor takımı sadece top ile daha fazla oynadı ancak gol olabilecek hiç bir pozisyon yakalayamadan Yusuf Yazıcı’nın çaprazdan orta şut karışımı vuruşu ile hiç olmayacak bir anda golü bulup öne geçti. Kendi yarı alanından çıkmakta zorlanan Adanaspor ise köşe vuruşunda Renan’ın kafasından bulduğu gol ile beraberliği sağladı. İlk yarının bütününde ise Golcüsü Rodellega’yı rakip savunmanın arkasında top ile buluşturamayan, orta dahi yapmakta zorlanan bir Trabzonspor takımı izledik.

Oyunun ikinci yarısı da ilk yarısından pek farklı değildi. Yine baskılı gibi görü- nen Trabzonspor takı- mı gol pozisyonu üretmekte oldukça zorlandı ve sadece Orta alandaki etkili ismi Olcay’ın kişisel becerilerine bel bağlamak zorunda kaldı.

Ligin ikinci yarısında çok iyi bir performans gösteren bordo mavili ekipte son iki haftadır süren düşüş Adanaspor karşısında da devam etmiş oldu.

Hakem Yaşar Kemal Uğurlu, dün akşamki müsabaka da dahil olmak üzere Trabzonspor’un son iki ay içinde deplasmanda oynadığı dört maçın üç tanesinde düdük çalmış oldu. Böyle skandal bir hakem atama uygulamasının dünyanın hiç bir ülkesinde olabileceğini sanmıyorum. MHK başkanı ya iyi niyetli değil, ya da dünyadan habersiz olarak hakem atamalarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

 Zevksiz ve düşük kaliteli dünkü oyunu yöneten Yaşar Kemal Uğurlu hiç bir sıkıntı yaşamadan doksan dakikayı tamamladı. Rakibi Renan’ı sportmenlik dışı bir şekilde tutarak durduran Nas’a göstermiş olduğu sarı kart doğruydu.

 Adanaspor ceza alanı içinde Rodellega’nın vuruşunda top, Adanasporlu Ramos’un vücuduna yapışık ve doğal konumunda olan koluna çarptı. Bu çarpmada penaltı kararını gerektirecek bir durum yoktu ve hakemin devam kararı doğruydu.

Adanasporlu Magaye’ye hakemin üst üste gösterdiği iki sarı ve kırmızı kart da doğruydu.