18 Nisan 2021 Pazar / 6 Ramazan 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Aziz ÜSTEL
austel@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Ülkenizle gurur duyun be!

16 Mayıs 2020 Cumartesi

"Türk Devleti düzgün bir şey yapamaz...Her şeyi eline yüzüne bulaştırır!" demeye öylesine alışmışsınız ki BM'den AB'ye kadar hemen herkes bizim Corona'ya karşı aldığımız önlemleri, sağlık alt yapımızı yere göğe sığdıramazken kimileri dalga geçmeyi, devleti aşağılamayı hünerden sayıyor.

Şu sıralar Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ı övüp CB'nını eleştirmek moda oldu. Sanki Sağlık Bakanını o göreve bir başkası getirdi! Sanki AK Parti'de mv kalmamıştı da Erdoğan zorunlu olarak Fahrettin Beyi Sağlık Bakanı yaptı! CB Fahrettin Koca'yı o göreve getirdi. Ne kadar doğru bir karar olduğunu söyleyeceğiniz yerde, Sayın Koca'yı oraya bir başkasının getirdiğini ima etmeye kalkışıyorsunuz. Çıkarın dilinizin altındaki baklayı; açık açık söyleyin kimin Fahrettin Koca'yı o göreve getirdiğini de biz de bilelim!

Yıllarca Avrupalı ya da Amerikalı olmadığınız ve Türkiye'de doğduğunuz için şikayet ettiniz. Hadi bakalım, İtalyan olsaydınız ne halt edecektiniz? Ya da Fransız, İspanyol..ya da Amerikalı! Yandı gülüm keten helva değil mi?? Ya da İspanya'da olduğu gibi BB'nınız çıkıp Türk Hükümetine, BB'nına teşekkür etseydi gönderilen uçak dolusu tıbbi malzeme için? Verecek cevabınız var mı? Yok tabi! Siz hep sövgüyü tercih ettiniz bir gün olsun Sezar'ın hakkını Sezar'a vermeyi denemediniz bile?!

Bakınız efendiler, siyaset yapılacak zaman değil. Kenetlenip şu belayı hep birlikte tez elden defetmek tek amacımız olmalı. Her şey olağana dönüşünce gene başlarsınız siyasete, gene başlarsınız ona buna şuna sallamaya! Bu zor ama çok zor günlerden geçerken biraz sakin olun. Kimse size CB'nını sevin, bir dahaki seçimlerde oyunuzu ona verin falan demiyor. Ama lütfen sövmeyin en azından!

Türkiye'nin yüz yıllara dayalı, ta Selçuklu'dan, Osmanlı'dan gelen bir devlet geleneği vardır. Onun için de biz Devlet-i Ebed Müddet deriz. Yani sonsuza değin sürecek devletten söz ederiz. Biz Batılılar gibi devlete baba demez ANA deriz. Bizi koruyan, kolayan, gerektiğinde yaralarımızı saran, göz yaşımızı silen DEVLET ANA'dır çünkü. Siz Ananıza güvenin o sizi bu beladan kurtaracaktır; hiç kuşkunuz olmasın!!