Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Aydın BAYRAM
abayram@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Umutlandıran geri dönüş

26 Ekim 2018 Cuma

Fenerbahçe için kolay maç değildi. Avrupa Ligi’nde iddiasını sürdürmek için Belçika deplasmanından puanla dönmek zorundaydı. Grup sonuncusu Anderlecht, taraftarının da desteğini arkasına alarak galibiyet için saldırdı. 

İlk 10 dakika başa baş geçtikten sonra mücadele karşılıklı ataklara döndü. Teknik direktör Cocu sahaya sürdüğü kadro ile riske girmedi. Hatta son haftalarda ilk 11’e koymadığı Benzia ile de orta sahayı güçlendirdi. Dünkü ilk yarıda bir kez daha ortaya çıktı ki Fener’in hücum hattını oluşturan Slimani-Frey ikilisi birbirinden çok kopuk. Dün ilk 45 dakikada girdikleri ender pozisyonlarda bırakın gol atmayı, doğru dürüst şut bile atamadılar. 

Benzia’nın iki tane kaleyi yokladığı pozisyonda bir şutu auta gitti, diğerini kaleci kurtardı. Anderlecht rakip defansın arkasına sarkarak gol aramaya çalıştı. Bunda da başarıya ulaştılar. Araya atılan topta Bakkali, kaleci Harun’u mağlup edip skoru 1-0’a getirdi. İkinci yarıda Fener Bakkali’nin ikinci golüyle bir şok daha yaşadı. 

Skor 2-0 olunca herkesin beklentisi ‘Fener dağılır’ yönündeydi. Ancak önce Frey, ardından Hasan Ali, 4 dakika içinde skoru 2-2’ye getirdi. Teknik direktör Cocu skoru koruyabilmek adına Ayew ve Oğuz Kağan hamleleri yaptı. Slimani ile Benzia’nın kenara gelmesi mantıklıydı. 

Neticede Fener çok iyi oynamamasına rağmen Anderlecht deplasmanından altın değerinde 1 puanla döndü. Ancak şunu göz ardı etmemek gerekir; bu futbol Avrupa Ligi’nde hedefe yürümeye yetmez. Herhalde Başkan Ali Koç da tribünden bunu görmüştür.