Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Mensur AKGÜN
mensurakgun@gmail.com
Yazarın Sayfası

Veda vakti ve teşekkür

28 Şubat 2016 Pazar

Düzenli yazı serüvenim 20 yıl kadar önce Yeni Yüzyıl’la başladı, ardından Yeni Binyıl, Finansal Forum ve Referans gazeteleriyle sürdü. Son beş küsur yıldır da Star gazetesinde yazdım. Yazılarımın çoğunda Türkiye’nin dış politikasını anlatmaya, anlamlandırmaya, gerektiğinde eleştirmeye ve gördüğüm sorunlar için öneriler geliştirmeye çalıştım. İnsan hakları, insancıl hukuk, demokrasi, çatışma çözümü perspektifinden dünyaya baktım.

Yazdıklarım yazdığım gazetelerin yayın çizgisiyle her zaman uyumlu olmadı. Bazen onları sıkıntıya soktum. Ama birkaç küçük istisna dışında hiçbir genel yayın yönetmenim yazılarıma karışmadı. Bu konuda özellikle Star gazetesinin gelmiş geçmiş tüm yöneticilerine teşekkür borçluyum. Başta Nuh Albayrak olmak üzere en hassas dönemlerde bile yazılarıma müdahale etmediklerini kayda geçirmem gerek.

Star’a bugün itibarıyla kendi isteğimle veda ederken teşekkür etmem gereken çok insan var. En başta siz okuyucularım geliyor. Sizlere beni okuduğunuz, eleştirdiğiniz, zaman zaman da övdüğünüz için minnettarım. Benim ve sanıyorum başka yazarların da sorumluluğunu üstlenen, gönderdiğim düzeltmeleri gece-gündüz demeden kullanan Yazı İşleri Müdür Yardımcısı Sabriye Ergin’e, Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak’a ve tabii ki gazetenin sahibi Ethem Sancak’a müteşekkirim. Başka bir mecrada buluşmak umuduyla...