29 Eylül 2020 Salı / 11 Safer 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Eren HATTATOĞLU
ehattatoglu@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Venüs-Neptün kavuşumu yaşanacak

08 Ocak 2017 Pazar

Bu hafta oldukça sert etkili bir dolunay ve aynı zamanda son derece yumuşak etkili Venüs-Neptün kavuşumu yaşanacak. 12 Ocak Perşembe günü Yengeç burcunda oluşan bu dolunayda öncü burçların hepsi sert açı yapıyor ve kardinal büyük kare açısı oluşuyor. Eğer bu büyük kare açı sabit burçlarda oluşsa idi  düğüm gibi içinden  çıkılmaz bir durum olabilirdi ama öncü burçlar hemen harekete geçiren burçlar olduğundan, çıkmazda kalmayacağız. Yengeç burcundaki dolunaya, Pluto Oğlak’tan, Uranüs Koç’tan, Jüpiter ise Terazi’den sert açı yaparken hepsi birbirleriyle de sert açı yapmış olacak. Pluto kriz sever, Uranüs beklenmedik olaylar ve ani parlamalara neden olur, Jüpiter ise olayları büyütür. Su burcu Yengeç ise göz yaşı dökebilir. Ama deli cesaretine sahip, enerjik Mars’ın desteği ve öncü burçların hareket kabiliyeti ile çabuk çözüm bulunacak. Bu hafta hassas konular ve riskli girişimler için uygun değil. Dolunayın etkisi dört gün önce ve sonraya uzanacaktır. 12 Ocak doğumlu Oğlaklar, 15 Temmuz doğumlu Yengeçler, 16 Ekim doğumlu Teraziler, 12 Nisan doğumlu Koçlar ile tüm bu tarihlerin birkaç gün yakınlarında doğanlar dolunayın etkisini en çok hissedecek olanlar.

KOÇ 21 Mart - 20 Nisan 

Dolunay aynı anda hem ev, hem de işte krizlere neden olabilir. Aslında kariyerinizin ön planda olduğu bir dönemdesiniz ama dolunayla birlikte dikkatinizi eve yönlendirmeniz gerekecek. Anne babanız, ev, partner ve işiniz aynı anda üzerinize gelebilir! İsyan etme eğiliminde olacaksınız ama aniden ortaya çıkan konular uzamayacak ve kısa sürede çözümlenecek.

BOĞA 21 Nisan - 21 Mayıs   

Dolunayın enerjisi seyahatler getirebilir. Yazı, konuşma, reklam veya eğitimle ilgili bir iş ya da bir kontrat gündeme gelebilir. Bir anda ortaya çıkan mesele yine fazla uzamadan neticelenebilir ama duygusal patlamalar ilişkileri kopma noktasına getirebilir. Eşinizin akrabaları veya sizin akrabalarınız arasında ufak bir kriz yaşanması da mümkün.

İKİZLER 22 Mayıs - 21 Haziran       

Dolunay para evinize enerji verdiğinden maddi konular ön plana çıkacak. Parayla ilgili hoşlanmadığınız bir sürprizle karşılaşabilir ve köşeye sıkıştığınızı hissedebilirsiniz ama harekete geçecek ve arada kalmayacaksınız. Elinizden yüklü miktarda para çıkabilir zira toplu para alışverişi gerçekleşecek. Bir eğlence, düğün, parti, dernek organizasyonu gibi bir sosyal aktivitenin beklemediğiniz masrafları olabilir.

YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz / HAFTANIN ŞANSSIZI

Burcunuzda senede bir kez gerçekleşen dolunay perşembe günü günü oluşuyor. Yengeç  olarak tüm dolunaylar sizi etkiler ama bu dolunayda daha fazla duygusallaşabilirsiniz. Bu biraz sert etkili bir dolunay olduğundan aynı anda hayatınızın birkaç alanında zorlanabilirsiniz. Kariyer veya annenizle ilgili beklemediğiniz gelişmeler olurken, partnerinizin baskısını hissedebilirsiniz.

ASLAN 23 Temmuz - 23 Ağustos 

Yengeç burcundaki gözüyaşlı dolunay, bazı gizli kapaklı meselelerin açığa çıkmasına neden olabilir.  Önemli meseleleri konuşmak için dolunayın geriliminin sona ermesini bekleyebilirsiniz. Alternatif olarak sağlıkla ilgili meseleler ve hastane, hapishane, rehabilitasyon merkezi gibi kapalı kalınan kurumları ziyaret etmeniz gündeme gelebilir.

BAŞAK 24 Ağustos - 22 Eylül 

Bu hafta kalabalık sosyal bir ortama katılabilirsiniz. Aile yemeği, düğün, davet ya da iş için katılacağınız bir fuar ya da seminer olabilir. Sevgiliniz, çocuklar ya da kumar gibi spekülatif oyunlar nedeniyle gergin anlar yaşayabilir ve meselelere duygusal yaklaşabilirsiniz. Ev ve anne babaya ait sorumluluklardan kısıtlanacaksınız ama partneriniz size destek olacak ve romantizm yaşayacaksınız.

TERAZİ 23 Eylül - 23 Ekim    

Bu haftanın dolunayı kariyerinizde bir durumun neticelenmesine ya da annenizle ilgili bir meselede sonuçlanmaya neden olabilir. Her ne olursa olsun, duygusal anlar yaşayacaksınız. Eşiniz ya da ortağınızın ani çıkışları olabilir, ev ya da babaya ait konulardan dolayı büyük bir baskı hissedebilirsiniz.

AKREP 24 Ekim - 22 Kasım 

Bu haftanın dolunayı ile birlikte uzun bir seyahatten dönüyor veya yoldan gelenleri uğurluyor olabilirsiniz. Alternatif olarak üniversite, İnternet, yazılı basım veya televizyon radyo yayıncılığı gibi bir alandaki işinize odaklanabilirsiniz. Aşkta ise son derece romantik ve sıcak duygular içinde olacaksınız.

YAY 23 Kasım - 21 Aralık 

Dolunayla beraber yüklü bir ödeme bir para meselesinde beklemediğiniz unsurlar devreye girebilir. Para meseleleri güç savaşına dönüşebilir. Bu konu her ne ise zirveye çıkacak ama hızla çözümlenecek. Diğer yanda ev ve mülkten kazançlı çıkacaksınız. Mülk satışından para gelebilir veya babanız para yardımında bulunabilir.

OĞLAK 22 Aralık - 20 Ocak

Partnerinize odaklanacak ve yoğun duygular içerisinde olacaksınız. Dolunay iş ya da özel hayatınızda yakın biriyle ilişkinizin gerçek durumunu ortaya çıkaracak. Duygularınız aşırı uçlarda gezinebilir, gelişmeler ilişkinizin bu güne kadar olan gidişatına bağlı olacak. Baskıcı olmaktan kaçınmalısınız.

KOVA 21 Ocak - 18 Şubat

Bu hafta işleriniz yoğun olacak ve belki de bir projeyi yetiştirmek için çok çalışmanız gerekecek. Seyahat planlarınızda ani değişiklikler olabilir. Elektrikli bir ortam oluşacağından hassas konuları gündeme getirmekten kaçınmalısınız. Sıkıntısı olan yaşlı bir arkadaşınız için fedakârlık yapabilirsiniz.

BALIK 19 Şubat - 20 Mart / HAFTANIN ŞANSLISI  

Dolunay aşk hayatınızı ve çocuklarla ilişkinizi mercek altına alacak ve durumunuzu net olarak görmenize neden olacak bir olay yaşayabileceksiniz. İlişkiniz bitebilir ya da tam tersi yakınlaşabilirsiniz veya ilişkiniz yoksa aşık olabilirsiniz. Gelişmeler bu zamana kadar olan gidişata bağlı olacak.