30 Ekim 2020 Cuma / 13 RebiülEvvel 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Ziya ŞENGÜL
sporstar@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Verilmeyen penaltılar ve kongre rüzgarları

20 Mart 2018 Salı

Aykut Kocaman’ın her maçtan sonra sıkıntılarını dile getiriyor ve görüyoruz ki son Galatasaray derbisini seyrettikten sonra hak vermemek mümkün değil. Üç penaltıdan bahsediyor. Eğer G.Saray karşısında hakem bu penaltıların bir veya ikisini vermiş olsaydı, Fenerbahçe zirve yarışına tutunabilirdi. Ama görüyoruz ki, Bülent Yıldırım kardeşimiz bu penaltıların hepsini es geçip, görmezden gelirken, Fenerbahçe’yi mağdur durumda bıraktı.

Maça gelecek olursak, Fenerbahçe Galatasaray karşısında çok dirayetli ve iyi futboluna yakın görüntüsü, her ne kadar gollere ulaşmadıysa bile daha önce oynamış olduğu maçlarda aynı performansı sergilemediği de bir gerçektir. Fenerbahçe derbi maçlarını iyi oynuyor. Diğerlerini ise ciddiye almıyor zannediyorum ki, başarılı olamıyor.

Fenerbahçe’de kongre rüzgarları esiyor. Ali Koç’un başkan adayı olması, Aziz Yıldırım’ı rahatsız edecek ki, Ali Koç “Bölücülüğe soyundu!” şeklinde beyanlar veriyor. O zaman ben de Aziz Yıldırım’a şunu sormak isterim, daha önceleri sen değil miydin arkadaş; “Benim veliahtım Ali Koç” diyen? Şimdi ne oldu da birden böylesine anti tavırlar içerisine giriyorsun? 20 yıla yakın bir zamandır başkansın. Yapılaşma konusunda iyi şeyler yaptığını da söyleyebiliriz. Ama sportif başarılarda sınıfta kalmış bir yönetimin var. Transferde harcanan milyon dolarlar ve eurolar, hiç de yeterli olmadı. İte kaka giden bir Fenerbahçe var. Çok iyi biliyorum ki sen de mutsuzsun, taraftar da. 

Artık yeter diye düşünüyorum. Tutunmak zorunda değilsin başkanlığa. Bırak artık. Bırak ki Fenerbahçe’nin önü açık olsun. Ali Koç’a sıcak bakıyorum. Genç, dinamik, üstüne üstlük iyi bir Fenerbahçeli. O zaman bırak ki yolu hakikaten açık olsun.