30 Eylül 2020 Çarşamba / 12 Safer 1442
Gece modu

Köşe Yazarları ve Köşe Yazıları

Eren HATTATOĞLU
ehattatoglu@stargazete.com
Yazarın Sayfası

Yeniay’ın enerjisini kaçırmayın

23 Nisan 2017 Pazar

Bu hafta Boğa burcunun güçlü yeniayı doğacak ve enerjisi 10 gün boyunca devam edecek. Yeniayda Güneş ile Ay yanyana gelir ve kuvvetli bir enerji açığa çıkar. Bu enerjiyi arkamıza alarak başladığımız iş ve ilişkiler sağlam bir şekilde ilerler. 26 Nisan Salı günü doğan bu yeniayın ardından, yeni girişimlerimiz için harekete geçebiliriz ancak Merkür geri gittiğinden son sözü söylememeli ve imza atmamalıyız. Geçmişle bağlantılı yeni başlangıçlar yapmamızda hiçbir sakınca yok! Boğa’daki bu yeniay diğer toprak burçları olan Başak ile Oğlaklar ve su burçları olan Yengeç, Akrep ve Balıklara iyi gelecek. 26 Nisan ve birkaç gün yakınlarında doğan Boğalar sadece bu yeniay döneminde değil, tüm bir yıl boyunca hayatlarında yepyeni başlangıçlar yapabilecekler. Ayrıca 30 Ağustos doğumlu Başaklar, 28 Aralık doğumlu Oğlaklar, 29 Haziran doğumlu Yengeçler, 30 Ekim doğumlu Akrepler, 26 Şubat doğumlu Balıklar ve tüm bu tarihlerin birkaç gün yakınlarında doğanlar bu güçlü yeniaydan destek alacak. 28 Nisan’da gerileyen Merkür ile Uranüs’ün kavuşum yapması çok yüksek ama kontrolü zor bir enerji açığa çıkarıyor.  Kısa süreli bu karmaşada en çok 16 Nisan doğumlu Koçlar, 19 Ekim doğumlu Teraziler, 18 Temmuz doğumlu Yengeçler, 16 Ocak doğumlu Oğlaklar zorlanabilir.

KOÇ 21 Mart - 20 Nisan 

Maaşınızı artırmak, ilave gelir kaynakları bulmak ve parasal sorunlarınızı çözümlemek istiyorsanız, Salı günü doğacak olan yeniayın ardından harekete geçebilirsiniz. Bu yeniayda perde arkasından biri size destek olacak ve fedakârlık yapacak. Venüs ise burcunuza geri gelerek  yarım kalan gönül işlerinde yardımcı olacak. Cuma karmaşa dolu, herkesi şaşırtacak tepkileriniz olabilir.

BOĞA 21 Nisan - 21 Mayıs   / HAFTANIN ŞANSLISI

Senede bir kez burcunuzda doğan yeniay, doğum gününüz için hediye çeki gibi. Bu enerjiyi istediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz. Yeni başlangıçlar için müthiş bir destek alacaksınız; hayatınızda neye başlamak istiyorsanız Salı gününden sonra ilk adımı atabilirsiniz. Arkadaşlarınız   sizi esinlendirebilir ve birini tanıştırabilirler. Cuma günü bilmediklerinizi öğrenerek şaşırabilirsiniz.

İKİZLER 22 Mayıs - 21 Haziran

Mesleğinize yaklaşımınızda inovasyon ve içgörü sahibi olacaksınız. Önsezileriniz çok işe yarayacak. Yalnız kaldığınızda iç sesinizi duyabilecek ve çok daha verimli çalışabileceksiniz. Arkadaşlarınız ve çevreniz son derece enerjik ama bir o kadar da kaotik gelebilir. Yanlış anlaşılmalar ve ufak tefek aksilikler yaşayabilirsiniz. Bir arkadaştan beklemediğiniz ve şaşıracağınız şeyler duymanız mümkün.

YENGEÇ 22 Haziran - 22 Temmuz  

Yeni arkadaşlar edinebilir ve yeni bir çevreye girebilirsiniz.  Kalabalıklarla çevrili olacaksınız. Birlikte yurt dışı seyahati planlayabilir, yurt dışı bağlantılı işler yapabilirsiniz. Medya ve eğitim gibi alanlarda ve hukuki konularda işleriniz yolunda gidecek. Büyük bir hayali gerçekleştirmek için ilk adımı atabilirsiniz. Ancak kariyerinizde ani ve hiç beklemediğiniz haberler alabilirsiniz.   

ASLAN 23 Temmuz - 23 Ağustos 

İşinizde yeni girişimlerde bulunmak için senenin en güzel yeniaylarından biri, Salı günü doğuyor. Salı gününden sonraki on gün, harekete geçmek için çok uygun. Bu yeniay maaş dışında para kazanmanıza neden olabilir. Komisyon, şirket ek hakları, hisse, ek prim gibi kazançlarınız olabilir. Cuma günü yurt dışı bağlantılı işlerde aksaklıklar olabilir.

BAŞAK 24 Ağustos - 22 Eylül 

Günlük rutin sizi her zamankinden fazla rahatsız edebilir ve hava değişimine ihtiyaç duyabilirsiniz.  Üniversite eğitimine geri dönmek veya çeşitli kurslarla ufuklarınızı açmak isteyebilirsiniz. Yabancılarla veya yurt dışında yaşayan Türklerle ortak işler yapmayı düşünebilirsiniz. Cuma günü özellikle para konularında gergin bir gün olabilir, aksilikler ve tatsız sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

TERAZİ 23 Eylül - 23 Ekim    / HAFTANIN ŞANSSIZI

Partneriniz yani eşiniz, sevgiliniz, yakın arkadaşınız ya da iş ortağınız sinirlerinizi gerebilir! Hiç beklemediğiniz sözler duyabilir, haber alabilir ve ummadığınız tepkiyle karşılaşabilirsiniz.  Salı günü doğan yeniayın enerjisi ise olumlu olacak ve ardından gelen on gün boyunca para işlerinizde önünüzü açacak. Başvuru ve girişimleriniz için salıdan itibaren harekete geçebilirsiniz.

AKREP 24 Ekim - 22 Kasım 

İlişkinizde yakınlaşabilir ve ortak hedefler belirleyebilirsiniz. Yeniayın enerjisi uygun bir zemin hazırlayacak ve siz de evlenme, nişanlanma veya iş ortaklığı kurma planları yapabileceksiniz. Avukat, ajans gibi sizi birebir temsil edecek bir aracıyla anlaşmanız da mümkün. Ancak iş programınızda ani değişiklikler ve beklenmedik gelişmeler olabilir.

YAY 23 Kasım - 21 Aralık 

Yeni bir projeye başlamak, görev almak ya da evde veya yardımcı bulmak için salıdan sonraki günler çok olumlu.  Bu yeniay döneminde rutin sağlık kontrolleri de yaptırabilirsiniz. Evinize kedi veya köpek ya da başka tür evcil hayvan alabilirsiniz. Aşkta hiç beklemediğiniz gelişmeler olabilir. Çocuğunuz varsa isyankâr davranışlar sergileyebilir.

OĞLAK 22 Aralık - 20 Ocak

Hoşlanacağınız birisi ile tanışmanız veya  ilişkiniz varsa yakınlaşmanız mümkün. Aranızdaki iletişim her zamankinden kolay olacak. Seyahatleriniz son derece romantik geçebilir. Sevgilinizle romantik konuşmalar yapabilir ya da eğer uzaktaysanız yazışabilirsiniz. Ancak eve ait konularda beklenmedik gelişmeler olabilir ve haberler gelebilir.

KOVA 21 Ocak - 18 Şubat

Taşınma, tamirat, ev satın alma, satma, kiralama gibi işler için harekete geçebilirsiniz. Ancak eğer mümimza atmayın ve son sözü söylemeyin. Merkür gerilediğinden gözünüzden kaçan detaylar ve değişen koşullar sonradan pişman olmanıza neden olabilir. Özellikle cuma günü iletişimde kopukluklar ve seyahatte gecikmeler olabilir.

BALIK 19 Şubat - 20 Mart  

Boğa’daki yeniayla beraber seyahat imkanlarınız artacak. Kısa seyahat ve geziler tazelenip enerjiyle dolmanızı sağlayacak. Yakın akrabalarınızdan haberler alabilir ve onlarla birlikte ya da onları görmek için yola çıkabilirsiniz. Ancak parayla ilgili ani haberler ve yanlış anlaşılmalar stresli birkaç gün geçirmenize neden olabilir. Beklemediğiniz bir masraf yüzünden zorlanabilirsiniz.